Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот analizatorka » 12 Окт 2016, 10:13

Много хубаво можеш да научиш английски, нямам думи! Освен умри, ще те пребия, псувни и подобни друго говорят ли в игрите? В стратегическите може и да има разнообразие, но едва ли е толкова богат речника.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Mon_ton » 12 Окт 2016, 10:14

analizatorka написа:Много хубаво можеш да научиш английски, нямам думи! Освен умри, ще те пребия, псувни и подобни друго говорят ли в игрите? В стратегическите може и да има разнообразие, но едва ли е толкова богат речника.

Боже.. ще падна ... Личи си, че не си виждала игра от близо,толкова се дразня на хората - главно жени, които хем не знаят какво представлява една игра, промиват си мозъците от информации от телевизора и си мислят, че игрите са само CS...

Не, че подкрепям игрането нон стоп на компютър, или висенето на телевизора, таблет или телефон, но да се говори, че в игрите се чува само "умри, ще те пребия" ми идва повече и е тотално доказателство за промит мозък.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Anka » 12 Окт 2016, 10:44

Когато нещо такова не ти е страст, мога да разбера горните коментари, които оплюват игрите, но за младите хора това е част от живота им и в това няма нищо лошо. Аз също играя на някои игри и мога да кажа, че много добре ми е повлияло на знанията на езика, защото почти няма как да си изпълниш мисиите :mrgreen: , ако не разбираш какво искат от теб, пък може и дори да не успееш да се регистрираш. :mrgreen: Хората по цял свят правят турнири хвърляйки луди пари за реклама и за правенето на турнирите, но по-възрастните хора не го разбират това и това си е. :???:
Важното за мен е да се намери границата между прекаляването и ограничаването- и двете не са добри. Научете децата си да имат и други потребности освен игрите и ще усетите, че нищо не са им отнели, а напротив. Имам доста приятели, които изкарват луди пари, като играят игри и си живеят много добре, друг приятел основната му работа е да тества игри, което също му докарва добри доходи. Нормални момчета, с нищо не остъпващи на останалите, с тази разликата, че тяхната работа е по-приятна. :jumprope:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Lollipop » 17 Окт 2016, 14:14

Според мен децата, използващи главно игрите като начин за забавление могат да бъдат малко по-изнервени от другите, затова би било желателно това да се ограничи до по-голяма степен. :roll: Иначе не мисля, че може чак толкова много да навреди, все е нещо, което ако се използва правилно, може да бъде и полезно. Разнообразието от игри е огромно, но не бива да се пренебрегват други неща, заради игрите!:)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Kaya » 17 Окт 2016, 14:46

Може би наистина истината се крие някъде в баланса, както с всяко нещо, трябва да бъде балансирано. :roll: Но е много трудно вече научено дете да успееш да го откъснеш от това занимание. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Mon_ton » 18 Окт 2016, 15:17

С упоритост можеш да го откажеш, разбира се, не е нужно да бъде нон стоп залепено на компютъра си. Ако намериш други занимания, които са интересни, може и да не се стои по цял ден там. :wink:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот vanessa_ » 19 Окт 2016, 14:24

В наши дни всичко около нас се управлява от технологиите и би било в ущърб на детето, ако то бъде накарано да се ограничава излишно много от това. Но и опцията да прекарва дните си на тях, вместо да играе с приятели също не е добра. Може да позволявате на децата си по два часа на устройствата, разпределени през целия ден, така няма да се чувстват ограничени, а ще имат достъп до тях през всички часове на деня, но с мярка. :roll:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот suzii » 19 Окт 2016, 16:32

Аз мисля, че могат психически да навредят електроните устройства, ако се прекалява с тях.
Най малкото децата взимат някакъв модел, особено от игрите с бой.
Мисля, че могат да станат нервни, раздразнителни и могат да отключат агресия.
Не е изключено в един момент децата да се припознаят в героите и да объркат света на игрите с реалността.
Има много такива реални примери.
suzii
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Окт 2016, 16:26

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот iwoni » 19 Окт 2016, 20:34

Защо все за телефони и компютри се захващаме? Има най-различни технологии. Какво ще кажете за предупреждението на някои фирми, че 3D конзолите и 3D телевизорите увредят очите на децата под 6 г. Дори има подозрения, че и за бременните и по-възрастните хора са вредни.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Lollipop » 20 Окт 2016, 08:33

iwoni написа:Защо все за телефони и компютри се захващаме? Има най-различни технологии. Какво ще кажете за предупреждението на някои фирми, че 3D конзолите и 3D телевизорите увредят очите на децата под 6 г. Дори има подозрения, че и за бременните и по-възрастните хора са вредни.

Това пък зап ътви път го чувам, че са опасни за бременните. Да ти призная, за мен не е притеснително ползването на 3д, каквото и да е било, защото се използват много рядко. Много деца дори не им е приятно гледането през 3д очила и предпочитат обикновеното кино.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта