Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот MGB » 20 Окт 2016, 11:13

На мен ми натоварва очите 3D-то, какво остава за децата?! Всичко си има предимства и недостатъци.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Окт 2016, 14:05

MGB написа:На мен ми натоварва очите 3D-то, какво остава за децата?! Всичко си има предимства и недостатъци.

И аз се чувствам зле, но да не забравяме, че не всеки ден ходим на кино, но всеки ден ползваме компютър, телефон, телевизор обикновен у дома.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот miron » 20 Окт 2016, 15:02

Децата трябва да се учат и да са на Ти с новите технологии, но не трябва и да забравят да играят на жоменка. Основна роля имат родителите, а не да мрънкат и да обясняват колко са им тъпи децата на комшията.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Mon_ton » 25 Окт 2016, 09:27

miron написа:Децата трябва да се учат и да са на Ти с новите технологии, но не трябва и да забравят да играят на жоменка. Основна роля имат родителите, а не да мрънкат и да обясняват колко са им тъпи децата на комшията.

Много мои приятелки с деца, ги виждам как хранят децата си, докато гледат Маша и мечока, преобличат ги така, такаим отвличат вниманието докато готвят, това са бебета на 1+ годинки.. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот donni » 25 Окт 2016, 10:06

От там се тръгва, като му пуснеш телевизора да го занимава, бегала работата, както казват :smile: . Същото е и с компютъра - като го оставяш да седи на него часове наред, няма какво да се оплакваш.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот svetlozara » 27 Окт 2016, 14:57

Дето ако стои само вкъщи какво да прави, ако не гледа телевизия, особено ако е само.. как ще го контролират отдалеч? Според мен дори и да няма подобно ограничение, ако има и други занимания, няма да е чак толкова страшно.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Rali_hr » 27 Окт 2016, 16:31

svetlozara написа:Дето ако стои само вкъщи какво да прави, ако не гледа телевизия, особено ако е само.. как ще го контролират отдалеч? Според мен дори и да няма подобно ограничение, ако има и други занимания, няма да е чак толкова страшно.

Уж ще се контролират, ама колко се контролират, познай. Моите се скатават, като са сами вкъщи и един друг се прикриват, докато някак си не се издадат, че единия е ползвал таблета, повече от другия. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот dessiblond » 27 Окт 2016, 17:34

Rali_hr написа:
svetlozara написа:Дето ако стои само вкъщи какво да прави, ако не гледа телевизия, особено ако е само.. как ще го контролират отдалеч? Според мен дори и да няма подобно ограничение, ако има и други занимания, няма да е чак толкова страшно.

Уж ще се контролират, ама колко се контролират, познай. Моите се скатават, като са сами вкъщи и един друг се прикриват, докато някак си не се издадат, че единия е ползвал таблета, повече от другия. :mrgreen:


те се издават, защото единият го е яд, че другият повече е ползвал и голям проблем настава :lol: .
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот M.Tasheva » 03 Ное 2016, 15:39

Това със самоконтрола е мижи да те лъжа :grin: . Дете не може да се контролира. За възрастните е трудно да се усетят, че стоят дълго време на компютъра, таблета или не изпускат телефона от ръце, какво остава за децата. Но трябва да има ясни правила - тогава и тогава ти е позволено, толкова време, за да няма постоянни караници. Макар че пак не са изключение :mrgreen: .
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот NikPopov » 10 Ное 2016, 14:38

Здравейте и от мен. Реших да се включа в темата, понеже в моя апартамент цялата техника е събрана на едно място и съответно синът ми когато е вкъщи почти постоянно играе на видео и компютърни игри. Наскоро се беше оплакал от много силно и постоянно главоболи и си мисля, че може причината да е точно влиянието на тези технологии.

Онзи ден обаче, в разговор с една позната, тя ми спомена, че е използвала продукти за неутрализиране на тези вредни излъчвания от фирма Спинор, които били сертифицирани и тествани. Конкретно каза, че използва стикер за мобилен телефон и е много доволна до момента, а в сайта им видях, че имат и продукти, които предпазват от вредните излъчвания на телевизори, лаптопи и wi-fi лъчи.

Ако болките в главата на сина ми продължават, мисля да пробвам някой от тези продукти и се надявам да имат ефект...
NikPopov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Ное 2016, 14:31

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта