Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Kaya » 10 Окт 2016, 12:29

Искам да знам какво мислите - дали е вредно използването на компютър, таблет, телевизор и други подобни? Не говоря за това, дали може да им навреди на очите, а дали може да им навреди по друг начин - чисти психически. Вярвате ли, че гледането на много телевизия или игрите влияят на децата и им придават лоши качества? И по колко време позволявате на децата си да използват новите технологии дневно? :?:
Питам, защото дъщеря ми има телефон от скоро смартфон, използва го постоянно, а отделно има и таблет и на компютъра стои, а аз не я ограничавам, защото не смятам, че може да има някакви вреди, освен загубеното време,но ми е интересно да чуя и други мнения, но надявам се не много крайни. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот puhcheto » 10 Окт 2016, 13:22

Според мен всички такива компютърни игри, таблети, телефони демотивират и са "страхотно оправдание" да не правиш нищо друго. Навреждат на способности на общуване, на адаптиране към заобикалящото те.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот vanessa_ » 10 Окт 2016, 14:55

Има много големи ползи в използването им, защото се развиват качества, които иначе ги няма. В много случаи рефлеските се подобряват от компютърните игри, запаметява се по-лесно, но само видяното. Като цяло не бива да се забранява, но трябва да има време за всичко. Ако вярваш, че само пречи, може значително да ограничиш бъдещето на детето си, в наши дни е задължително компютърната грамотност и то на много високо ниво.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот silver933 » 10 Окт 2016, 15:35

Аз не бих ограничил, самия аз съм израснал на компютър, не се намирам за по-тъп, или за по-смотан от другите. Да, може да не съм прочел всички книги, които са те, може да не съм играл с игрички до 12 години, ама тва не значи, че съм идиот. Единствения минус е, че може да докара до проблеми с килограмите :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Rali_hr » 10 Окт 2016, 15:49

не мога да взема решение, ако се ограничава лошо, защото тогава се почва едно тайно игране на игри и подобни. Имам примерни пред мен и в двете посоки - семейство, в което са ограничавали детето и друго, в което не са. Второто дете е много умно, пораснало интелигентно, образовано, с отлични оценки. Другото също е умно, но Пък и не превъзхожда другото, така че.. общо взето няма причина да ограничавам. Разбира се, карам ги да си почиват, да играят с друго, но не съм и такава, че да им следя времето до секунда и подобни.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 10 Окт 2016, 15:59

Всичко е в баланса - колко време ги ползва и за какво ги ползва. Може наистина да се учи човек от тях, ако не се играят само тъпите и пълни с насилие игри.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот gomez123 » 11 Окт 2016, 09:25

И аз мисля така, няма как да се избегнат технологиите, но се иска разум при тяхното ползване.
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот BeenieGal » 11 Окт 2016, 13:13

Вредни са за очите иначе за друга вреда не се сещам.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот vanessa_ » 11 Окт 2016, 14:18

MaLkA_sLaDoRaNa написа:Всичко е в баланса - колко време ги ползва и за какво ги ползва. Може наистина да се учи човек от тях, ако не се играят само тъпите и пълни с насилие игри.

Моят мъж цял живот е играл на такива игри, както ти ги наричаш. В резултат на това е много умен човек, с бързи рефлекси, знае перфектно английски без нито и ден да го е учил, има изключително висока компютърна грамотност, нещо, което на мен ми лиспва. Не е нито насилник, нито агресивен, нито има желание да заколи някой. :roll: Така че всичко е до психика, някои твърдят, че Симс е вредна игра.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Вредно ли е използването на новите технологии от децата?

Мнениеот Rali_hr » 11 Окт 2016, 16:04

vanessa_ написа:
MaLkA_sLaDoRaNa написа:Всичко е в баланса - колко време ги ползва и за какво ги ползва. Може наистина да се учи човек от тях, ако не се играят само тъпите и пълни с насилие игри.

Моят мъж цял живот е играл на такива игри, както ти ги наричаш. В резултат на това е много умен човек, с бързи рефлекси, знае перфектно английски без нито и ден да го е учил, има изключително висока компютърна грамотност, нещо, което на мен ми лиспва. Не е нито насилник, нито агресивен, нито има желание да заколи някой. :roll: Така че всичко е до психика, някои твърдят, че Симс е вредна игра.

Точно! На кой каквото му е интереса - това е, без значение дали ще бъде ограничавано или не, не мисля, че кой знае колко много може да навреди.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта