От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Мнениеот mimeto90 » 10 Окт 2016, 15:15

Напоследък все попадам на статии за направата на домашни чипсове и се заинтересувах. Кажете пробвали ли сте и от кои зеленчуци се получават най-добрите чипсове? Като зеленчуците са с различна структура и водно съдържание, предполагам, че на различни температури се пекат и това допълнително ме затруднява. Като съм тръгнала да питам, да питам как изобщо ги правите тези чипсове :smile: , какви подправки и мазнини им слагате и какви най-много подхождат. Засега съм пробвала само от картофи и сложих сол и олио. Първата тава я изгорих, но после се поправих :lol: . А от плодове :wink: ?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Мнениеот silver933 » 10 Окт 2016, 15:20

С картофи е най-лесно, а иначе може да си направиш с всякакви зеленчуци - цвекло, морков и да сложиш подправки, да овкусиш с кокосово масло, подправки, сол пипер и да се пече върху хартия.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Мнениеот pitanka » 10 Окт 2016, 17:43

Много търпение и дебнене иска домашният чипс :smile: . Дебелината на парчетата също е от значение. Аз не пека на повече от 180-200 градуса. За картофи, тиквички и моркови на тази температура, за цвекло на по-ниската. Като подправки слагам сол, червен пипер, чесън, черен пипер, само на цвеклото му слагам сол и мазнина. Даже от зеле съм чувала, че някои правят :grin: , макар и да не мога да си го представя.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Мнениеот Lilly_milly » 11 Окт 2016, 09:13

Зеле ли? Това ще ми е интересно да го видя :smile: ! Досега не съм правила такива експерименти в кухнята, дори от картофи не съм си правила домашен чипс, какво остава от други зеленчуци. Предпочитам да си ги ям както са си и сготвени по традиционния начин.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Мнениеот Pipilota » 11 Окт 2016, 09:15

за зелето не трябва ли да е пържен, за да се получи?!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Мнениеот annydance » 11 Окт 2016, 13:42

Яла съм чипс от къдраво зеле, кейл мисля, че се наричаше. Не се пържи, а си се пече във фурната, осолено и подправено с пипер.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Мнениеот Mon_ton » 12 Окт 2016, 10:11

annydance написа:Яла съм чипс от къдраво зеле, кейл мисля, че се наричаше. Не се пържи, а си се пече във фурната, осолено и подправено с пипер.

Къде го намери този кейл, в нашия град даже не съм виждала, и аз знам, че от него става чипс и бих пробвала.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Мнениеот MGB » 12 Окт 2016, 11:01

Mon_ton написа:
annydance написа:Яла съм чипс от къдраво зеле, кейл мисля, че се наричаше. Не се пържи, а си се пече във фурната, осолено и подправено с пипер.

Къде го намери този кейл, в нашия град даже не съм виждала, и аз знам, че от него става чипс и бих пробвала.


И аз съм яла, но в София в един ресторант, когато бях на гости на една приятелка. Иначе и аз не съм го виждала по магазините.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: От какви зеленчуци можем да си направим домашен чипс?

Мнениеот Alex_mor » 14 Окт 2016, 14:00

София е друго нещо, но все пак подобен тип зеле, може да се намери в Кауфланд :)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron