Как сами лекувате трахеит?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Окт 2016, 13:57

Отново, заради студения въздух и моето вечно бързане пак съм с трахеит. Когато отида на лекар, винаги ми изписва антибиотик, а сега съм все още в началото на болестта и болката не е силна, затова ми се иска, ако успея да се излекувам без да пия антибиотици този път. Препоръчайте ми вие как се справяте с това неприятно заболяване? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот irka » 11 Окт 2016, 14:25

Ако е причинен от вируси, едва ли ще ти помогнат антибиотиците. Пий топъл чай, но не горещ, ако пушиш, не пуши и не стой в задимени помещения. Дишай през носа, а не през усата.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Rali_hr » 11 Окт 2016, 15:33

В преходните сезони, когато спя на студено винаги ме хваща и мен, или това,което усещам е трахеит според мен. т.е. по целия врат надолу към гърдите изпитвам силна болка, имам силна кашлица и като дишам направо усещам как ми се забива в гърлото студения въздух. Лекувам се само с антибиотик, влошавам се за часове и на следващия ден нямам глас, едвам горовя. Веднъж се излекувах сама, само с чай - мащерка, лайка, с много мед, джинджифил с мед и лукчета! Успех и дано да не се влошаваш!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот analizatorka » 12 Окт 2016, 10:33

Малко трудно да мине трахеит без антибиотици, но винаги помагат или облекчават инхалациите с етерични масла, с прополис, пиенето на топли напитки.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Anka » 12 Окт 2016, 10:47

Бързо се стига до бронхит с това състояние, но там вече бронхита може и без лекарства да се лекува. :lol: Иначе чаят адски много помага в такива моменти и такива състояния.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Rali_hr » 04 Ное 2016, 10:14

успя ли да се справиш и да се излекуваш? :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Harmony » 04 Ное 2016, 11:20

Anka написа:Бързо се стига до бронхит с това състояние, но там вече бронхита може и без лекарства да се лекува. :lol: Иначе чаят адски много помага в такива моменти и такива състояния.


Бронхита как без лекарства се лекува? Тогава не може да не пиеш, иначе ще стане по-сериозно.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот kauda » 21 Мар 2017, 12:42

Всъщност и бронхит може да се излекува без антибиотици, стига тялото да е достатъчно силно, само да се справи с болестта, само с компреси и чайове съм се оправяла аз. Трахеита е друго нещо, там удря директно и наистина за часове се влошава. Загряване и успокояване на мястото само помага. Компрес с извара също действа добре, или да се намажат гърдите с мед, имаше на времето едни загряващи замала, не помня името, намазваш и сгрява. И с това може да се справиш, ако си достатъчно упорита и изтърпиш неприятното усещане в гърлото.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Stark » 21 Мар 2017, 15:22

Разтривки с ракия помага, както и да се връзва гърлото с ракия, аз така се лекувам и мен ме хваща често.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Как сами лекувате трахеит?

Мнениеот Elica » 23 Мар 2017, 11:13

За да се излекувате сами, трябва да загрявате мястото и то да се успокоява, ако вече проблемът е слезнал в бронхите, трябва да се втечнят секретите. Вода на стайна темпратура е най-важното, за да може да се успокои тялото и да е добре хидратирано, което ще помогне за втечняването на секретите. Другото са супи и бульони. :!: А нещо, което аз правя при бронхити и вярвам, че и сега ще има полза е да се направи лук с мед, настъргва се 1 глава лук, слагат се 1 с.л. мед и се взема по една чаена лъжичка поне 5 пъти на ден.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта