Разделно изхвърляне на отпадъци?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 14:39

Събирате ли отделно отпадъците си? Аз лично не го практикувам този метод и малко ме е срам от това, като се замисля колко много боклук изхвърляме всеки ден.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 15:07

Не знам защо не се получава при нас българите, това с разделното изхвърляне на отпадъите :?: :!: Сложиха цветните контейнери, но никой не ги използва по предназначение. На скоро чух по телевизията, че и от сметоизвозването, не са подготвени за такава схема на работа. И какво се получава, хората ако отделят, после боклуците пак на купа. Пълна дезорганизация. Била съм в чужбина. Хората отделят отпадъците си, дори им се налага да изминат по-голямо разстояние, за да изхвърлят на конкретното място стъклените отпадъци, случая, на който аз бях свидетел. Но там всичко е различно и живота тече по друг начин в сръвнение с този тук.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 22:24

Смятам да си взема бележка аз. Стъкло рядко попада в кофата ми за смет, но другите два вида мисля да ги отделям. И от хартиени фактури се отказах- може би ставам по-добър човек.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 22:28

И аз съм се отказала от хартиените отпадъци, още преди да стане това с торбичките си нося и в чантата и в колата торби от плат. Наистина е хубаво да мислим ЕКО:) Едно време имаше изкупватели пунктове за вторични суровини. Предаваш хартия и вземаш насреща салфетки или тоалетна хартия, а май се и заплащаше. И сега ги има, но са в някои отдалечени промишлени части на града.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 15:32

valiart написа:И аз съм се отказала от хартиените отпадъци, още преди да стане това с торбичките си нося и в чантата и в колата торби от плат. Наистина е хубаво да мислим ЕКО:) Едно време имаше изкупватели пунктове за вторични суровини. Предаваш хартия и вземаш насреща салфетки или тоалетна хартия, а май се и заплащаше. И сега ги има, но са в някои отдалечени промишлени части на града.

Килограм хартия е на цена около 7-8 стотинки ако не се лъжа, и ако се водим от финансовия стимул никой няма да отиде.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот valiart » 26 Окт 2011, 20:51

Няма да се водим от финансовия стимул тогава. Въпреки, че има хора, които живеят от предаване на отпадъци. Но това е съвсем отделен въпрос. Ще го правим за природата. Нали идеята е да сме еко. В най-скоро време обаче ще снимам нашите контейнери и ще пусна снимка тук. Да видите, че дори и да си ги събирам в нас разделно, просто няма къде да ги изхвърля после...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот nadya » 15 Мар 2012, 18:06

Какъв е смисъла да ги изхвърляме разделно, след като ги събират в един и същ камион?! Нали ги бяха снимали преди време със скрита камера. Иначе веднага наслагаха новите кошове, кой знае колко пари са стрували на държавния бюджет, а всъщност се оказват безполезни. Тръгваме да правим някаква реформа и хоп, свършили сме работата наполовина :evil: И кой печели от цялата работа...
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот borisov87 » 04 Яну 2013, 14:19

НЕ събирам разделно , а и то в един и същ камион гледам ги събират ;D
borisov87
 
Мнения: 77
Регистриран на: 03 Яну 2013, 15:19

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот electra_edd » 21 Фев 2013, 11:48

Дори и ние да се стараем да го правим, аз лично във Варна не съм виждала да събират боклука с 3 различни камиона. така, че има ли смисъл от цялата работа?
electra_edd
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:22

Re: Разделно изхвърляне на отпадъци?

Мнениеот Cuddy » 23 Фев 2013, 14:53

Събирам разделно.
Относно новостите със заплащането на найлонки- винаги имам в дамската чанта поне една стабилна торбичка и не давам ценните 35 стотинки. Смятам, че с моя скромен принос в бойкотирането на производството ще се ограничи тази практика в Билла и Кауфланд да купуваме торбички, които всъщност са реклама на самите вериги.
Cuddy
 
Мнения: 234
Регистриран на: 26 Дек 2011, 16:12

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron