И какво за Фън шуй?!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

И какво за Фън шуй?!

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 15:21

Вярвате ли или не във Фън шуй? Следвате ли някой правила според него? Споделете мнението си по темата.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: И какво за Фън шуй?!

Мнениеот big boss » 25 Окт 2011, 20:58

Спазвам правилото да съм подреден и всичко около мен да е подредено до колкото е възможно,защото безпорядъка пречи на свободното движение на Чи през елементите,а елементите са : дърво - лично развитие,огън - сила и мощ,земя - подкрепа и опора, метал - сила на ума, вода - свобода и обновление.Баланса на елементите около нас оптимизира енергията Чи.В природата цикъла на елементите са в хармония и баланс, но в нашето пространство можем да ги балансираме с помощта на Фън шуй.Това е цяла наука и не може да се обясни с няколко думи .
big boss
 
Мнения: 120
Регистриран на: 21 Окт 2011, 13:18

Re: И какво за Фън шуй?!

Мнениеот valiart » 26 Окт 2011, 00:11

big boss, благодаря ти за мнението. И ти значи като мен подържаш идеята за положителните ефекти от спазването на правилата по Фън шуй. Аз съм на мнение, че след като едно нещо няма да ми навреди, защо да не го направя, може пък да ми помогне. Вече и обзавеждането в професионално отношение е повлияно от идеите на фън шуй. Не е само до това да си сложиш от онези камбани пред вратата, които да дрънчат от вятъра. Ама и те си имат роля...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: И какво за Фън шуй?!

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 22:48

Според мен вярва или не, всеки има предмети в дома си, които привличат енергия. Аз не се вманиачавам на тази тема- имам си цветя, държа няколко свещника в хола си, а до скоро имах и аквариум. Но никога не съм се ръководила от Фън Шуй съвети.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: И какво за Фън шуй?!

Мнениеот valiart » 26 Окт 2011, 23:55

Е дааа, не бих приела някакво обсебване от идеята Фън шуй, и още със ставането си от леглото да почвам с ритуалите.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Фун Шуй талисмани за любов

Мнениеот delinda » 28 Ное 2011, 14:42

Гълъбчетата са един от най-действените символи. Привличат любовта и укрепват семейството. Поставени на югозапад, те ще укрепят всички видове партньорство - например взаимоотношенията с колегите и бизнес партньорите.
Изображение
Статуетката, изобразяваща влюбена двойка, е един от най-действените символи на партньорството и любовта. Тя привлича любовта. Поставена на югозапад тя подобрява отношенията между членовете в семейството.
Изображение
Два делфина – отново символ на любовта и партньорството.
Изображение
Свещникът от жълт селенит (лунен камък) , пригоден за две свещи, активизира стихията на земята. Той също трябва да се постави на югозапад. За активизиране на партньорските отношения е благоприятно да запалвате свещите.
Изображение
Ако искате да привлечете партньора си, свещите могат да бъдат червени.
Изображение
Лунният камък се смята за символ на късмета и благополучието. Смята се, че той помага да преодоляване на препятствията на пътя на влюбените.
Изображение
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: И какво за Фън шуй?!

Мнениеот radowen » 28 Ное 2011, 15:57

Честно казано почти нищо не знам и не съм чела за Фън шуй! Срещала съм заглавия по вестниците и нета, но не съм ги чела...Кажет накратко в какво се състои философията му и някакви примери?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: И какво за Фън шуй?!

Мнениеот зозо » 28 Ное 2011, 17:53

radowen написа:Честно казано почти нищо не знам и не съм чела за Фън шуй! Срещала съм заглавия по вестниците и нета, но не съм ги чела...Кажет накратко в какво се състои философията му и някакви примери?


Теорията за петте елемента е основана на същите принципи, като философията за Ин и Ян – постоянни промени, еволюция и постигане на баланс. Елементите, според фън шуй, са земя, метал, огън, дърво и вода. Те могат да се разглеждат като отделни фази на постоянно променящ се цикъл. Елементът разцъфва и сменя предходния, както сезоните следват един след друг. Всеки елемент може да се разглежда като проявление на определелен аспект от Чи, енергията на вечността, която прониква през цялата Вселена.
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: И какво за Фън шуй?!

Мнениеот radowen » 29 Ное 2011, 10:47

А какво представляват Фън-шуй талисманите описани по-горе и други такива? Наистина ли имат някаква сила или свойства?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: И какво за Фън шуй?!

Мнениеот spend » 29 Ное 2011, 14:05

radowen написа:А какво представляват Фън-шуй талисманите описани по-горе и други такива? Наистина ли имат някаква сила или свойства?


Е, това е въпрос на лично мислене. Няма как да знаеш със сигурност. Аз лично вярвам в такива неща, но не изцяло. При всеки е различно. Не може сигурно да се каже дали имат някаква стойност или дали помагат за нещо, защото е въпрос на лично усещане.
Аватар
spend
 
Мнения: 109
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 14:10

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта