Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот analizatorka » 02 Ное 2016, 23:20

Картите са средство за следене, за контролиране и част от световната система за държане на хората в подчинение на наложената финансова схема. Тук още плащането в брой си е нещо нормално, но в други страни има места, където не можеш да платиш в брой.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот Elica » 04 Ное 2016, 13:29

analizatorka написа:Картите са средство за следене, за контролиране и част от световната система за държане на хората в подчинение на наложената финансова схема. Тук още плащането в брой си е нещо нормално, но в други страни има места, където не можеш да платиш в брой.

Не вярвам да има места, където да не можеш да платиш в брой и защо това да е подчинение на хората?!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот miron » 26 Апр 2017, 15:49

Чак пък подчинение, начин, по който хората по-лесно да се разполагат с пари и сметка, където животът на кредитна карта е нещо напълно нормално. При нас сме свикнали да се разполагаме с портфейла си само, но там плащат с карти. И в това няма нищо лошо, всеки плюс това взема своите решения какво иска и какво - не.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот 77778 » 27 Апр 2017, 17:11

miron написа:Чак пък подчинение, начин, по който хората по-лесно да се разполагат с пари и сметка, където животът на кредитна карта е нещо напълно нормално. При нас сме свикнали да се разполагаме с портфейла си само, но там плащат с карти. И в това няма нищо лошо, всеки плюс това взема своите решения какво иска и какво - не.


В България търговците се правят на хитри и неслагат навсякъде устройство за плащане с карти.
Целта в България е да се укрият доходите на търговците, но така губят и клиенти.

Мисля, че трябва един закон, който да задължи всички търговци да приемат карти независимо, какво продават и къде го продават.
77778
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2017, 17:01

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот 77778 » 27 Апр 2017, 17:16

analizatorka написа:Картите са средство за следене, за контролиране и част от световната система за държане на хората в подчинение на наложената финансова схема. Тук още плащането в брой си е нещо нормално, но в други страни има места, където не можеш да платиш в брой.


На никого не му пука че си вземаш бургер от Макдоналдс.
Картите са средство за бързо и лесно плащане на всяко място по света независимо от валутата на съответната страна.
С безконтактните карти е много по удобно отколкото да броиш пари.
77778
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2017, 17:01

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот 77778 » 27 Апр 2017, 17:22

dinkog написа:Нещо не мога да се вържа на тая история, за да се получи картата трябва да е поставена с чипа навън, за да може да се изтеглят пари, да е едва в края на джоба и т.н. да не е защитена по никакъв начин.


Отделно и устройството трябва да е регистрирано към някоя банка.
Не е толкова лесно както преди време го изкараха.
Журналистите и репортерите създадоха хиляди фалшиви новини и сега хората си мислят че е много лесно.
77778
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2017, 17:01

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот Pipilota » 27 Апр 2017, 20:49

77778 написа:
miron написа:Чак пък подчинение, начин, по който хората по-лесно да се разполагат с пари и сметка, където животът на кредитна карта е нещо напълно нормално. При нас сме свикнали да се разполагаме с портфейла си само, но там плащат с карти. И в това няма нищо лошо, всеки плюс това взема своите решения какво иска и какво - не.


В България търговците се правят на хитри и неслагат навсякъде устройство за плащане с карти.
Целта в България е да се укрият доходите на търговците, но така губят и клиенти.

Мисля, че трябва един закон, който да задължи всички търговци да приемат карти независимо, какво продават и къде го продават.

Да, но не може така, представи си един селски магазин, той не може да отдели парите за такова устройство. Но поне по-големите магазини задължително трябва да имат, както и заведенията.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот Локумът » 26 Май 2017, 11:08

Те толкова са се изучили как да дърпат пари, че може никой да не се усети как стават нещата. А и безконтактните карти които сега ги измислиха, са си направо супер за дребни покупки.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот Lili_gagarin » 26 Май 2017, 12:29

Средство за контрол и следене били картите, и какво седят и сме следят постоянно какво правя ли.. стои ми картата ск учно в портмонето и веднъж в месеца тегля от там по 300 лева. :mrgreen: Егати следенето и контрол. Ако някой ми я открадне ще му дожалее за мене. хаха А
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта