Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот ramimni » 20 Окт 2016, 14:28

Забелязали ли сте неестествено често да се блъскат у вас или като минават покрай вас да ви закачат било с раница или някаква друга чанта? На мен ми прави впечатление, а след снощи още повече. Нямам навика да си взимам бележки от банкомата, когато тегля пари, но на два пъти се усъмнявам, че сумата, която е в картата, нещо не е както трябва. Понякога по-малко излиза, но нали не си водя отчет, което е грешка явно, и не мога да хвана какво става. Снощи гледах новините и там казаха, че вече са измислили начин и техника, с която крадат малки суми от безконтактните карти. Доближават до чантата или панталона ви, където е портмонето, и сте "ощипан". Докато чакате на опашка или се возите в автобуса и вече сте олекнал с известна сума. Направо се чудя как може да се предпазиш от такова нещо? Имате ли безконтактни карти? Уж за по-лесно и удобно да сме в крак с технологиите и банковите услуги, а виж какво излиза?!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот Fute » 20 Окт 2016, 14:39

До 50 лева не се разследват престъпленията - смятат се за банкова грешка.
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот miron » 20 Окт 2016, 14:45

Вярно ли? Че за мен 50 лева са си сериозна работа, как така банкова грешка! А факта, че картата ми е навряна в портмоне, а то е в чанта бутнато около още сто неща дали ще предпази? Не действат ли, само ако се прикрепи плътно а не от "въздуха" :shock: Е тоя път ме шокирахте, сериозно!
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот mangusta » 20 Окт 2016, 15:37

И аз го чух това. Отмъкнат 20-50 лева, но от този толкова, от онзи толкова и си съберат сериозна сумичка накрая. Заради ползването на банкомат може да те окрадат, сега и дори без да си пъхаш картата някъде. Това вече на нищо не прилича! А сега масово навлизат тези безконтактни карти. Сигерно трябва все да сме прегърнали чантите си до тялото, за да не отчете нищо.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2016, 15:51

Баси, колко хитри са станали тея оберджии! :eek: КефЪт ме.. ама как и към кви сметки си го пренасочват, няма ли да се вижда после къв трансфер е направен?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот roksana » 20 Окт 2016, 16:03

И на мен това ми е чудно, но явно са му намерили цаката. Из интернет съм срещала калъфи, които предпазват от такива устройства. Вече почвам да си мисля, че нарочно измислят и правят такива неща, за да измъкват по всякакъв начин парите на хората - устройства за крадене, предпазни калъфи и какво ли още не.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2016, 09:12

roksana написа:И на мен това ми е чудно, но явно са му намерили цаката. Из интернет съм срещала калъфи, които предпазват от такива устройства. Вече почвам да си мисля, че нарочно измислят и правят такива неща, за да измъкват по всякакъв начин парите на хората - устройства за крадене, предпазни калъфи и какво ли още не.

Дали можеш да си купиш устройство за крадене? :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот dinkog » 21 Окт 2016, 11:12

Нещо не мога да се вържа на тая история, за да се получи картата трябва да е поставена с чипа навън, за да може да се изтеглят пари, да е едва в края на джоба и т.н. да не е защитена по никакъв начин.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот annydance » 21 Окт 2016, 12:22

Нямам представа как става този номер, но ако увиеш картата с някакъв найлон или нещо друго, едва ли ще успеят да направят нещо. Сега ще ме накарате да се оглеждам и да се пазя да не ме случайно докоснат или бутнат :mrgreen: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Обраха ме без да разбера и без да ми бъркат в джоба

Мнениеот BeenieGal » 27 Окт 2016, 14:23

Сега пък се появиха и такива случаи, когато пазаруваш онлайн някой да ти дръпне парите от картата. Аз затова не ползвам карти, само кеш, та като крадат да крадат това, което ми е в джоба, а не всичко спестено. Вече нищо сигурно няма.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта