Какви ястия приготвяте с нахут?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Окт 2016, 09:48

Напоследък преоткрих вкуса на нахута и много ми харесва. :roll: Обаче не мога да кажа, че готвя много разнообразно с него - правя хумус и си правим салата от нахут и авокадо. Все пак като бобова култура със сигурност може да се хапва по още много и разнообразни начини. :razz: Кажете вашите любими рецепти с нахут! :heartbeating:
Иска ми се по-често да го включвам в менюто, за да разнообразяваме семейните вечери, затова очаквам с нетърпение добри рецепти от ваша страна :neener:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот dinkog » 21 Окт 2016, 10:46

Много обичам яхнии с нахут, както и да го слагам в салати. Добре става със зелена салата, царевица, домат, авокадо, зехтин, маслини, смесваш и хапваш.
Може да смесиш боб с нахут и да го сготвиш като бобена манджа, също става много вкусно.
Печен нахут с подправки и доматен сос също е супер яко! :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот pravilno » 21 Окт 2016, 10:51

Можеш да си направиш и хумус с нахут. Сваряваш го, пасираш го, добавяш му сол, лимонов сок, черен и червен рипеи и чесън и си готова :smile: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот Jully » 21 Окт 2016, 11:24

Преди няколко седмици пробвах тези кюфтета: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 0%B5%D1%80
Не ми се получиха като на снимката, но определено бяха вкусни, пък и доста здравословни.
Друго, което много обичам е яхния с нахут: Правя я с 2 консерви, когато нямам време или варя цял пакет нахут, ако разполагам с повечко време. Сварявам нахута, или ползвам от консервата. Запържвам една глава лук с 2 скилитки чесън и добавям късчета месо (може и без него), което също запържвам,. добавям водата, нахута, червен пипер, черен, чубрица, сол и готвя, малко преди да е готово слагам доматено пюре - 2-3 с. л. Накрая, ако реша, че искам по-голяма гъстота, размивам малко брашно във вода и добавям,но рядко се налага. Вместо месо съм слагала и няколко картофа, ей така за разнообразие. :utensils: Става много вкусно!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот S_Milenska » 26 Окт 2016, 14:21

Освен нахут на хумус по оригинална рецепта, аз си правя само с лук, сол, оцет и олио, както си правим бобената салата и това го пасирам и става много вкусно, но много далеч от хумуса, само консистенцията нали се запазва, че е кремообразна.
Също така обичам много да ям пълнени чушки с нахут,както се правят с боб по Коледа. :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот red_eyes » 26 Окт 2016, 14:48

Аз предимно в салати го ползвам, но много рядко, даже не се сещам кога за последно приготвях.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Окт 2016, 15:36

Нас мен също ми е любим, но напоследък бобовите храни само в салати ги слагам, в това число и боба и лещатата.
Нахута се комбинира чудесно с някой по-мазен сос, аз си вземам готови на дерони и слагам от тях, в комбинация с домати, краставици, люта чушка става страхотно, поне по моите критерии.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот julianne » 08 Ное 2016, 17:33

Може и супа да се направи от нахут. В един ресторант опитах такава, беше от сварен и пасиран нахут, сметана и подправки - магданоз, чесън, пипер и още нещо, но не можах да го разпозная.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот Kremiliya » 09 Ное 2016, 10:00

Аз обичам да го слагам в студени ястия, както и да си правя фалафел с него, но в салати ми харесва най-много. Може би не съм мног онаясно как да разнообразявам с него, но всяко нещо, което си яла с боб или леща, може да бъде заменено с нахут.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какви ястия приготвяте с нахут?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Мар 2017, 12:47

И на мен на салата ми харесва повече, отколкото сготвен на някаква манджа. :roll: Например с печени чушки, червен лук, маслини направо става невероятно вкусно.
така и на ястия и на яхнии неми хареса, само печен още не съм го пробвала с подправки но и това ще стане скоро.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта