Как спряхте да пушите цигари?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот dinkog » 21 Окт 2016, 11:08

Много искам да откажа цигарите, защото заемат голяма част от деня ми, вредят ми , не се чувствам добре и сякаш дори и социално ми пречат. :roll: Интересно ми е, ако има бивши пушачи как са спрели да пушат, дали са използвали някакви добавки, лепенки, билки или друго, което може да е от полза при спирането на цигарите? :?:
Знам, че много хора успяват да спрат цигарите от раз, но как успявате да издържите на желанието да запалите цигара? :roll: Имам толкова сериозно изградени навици около тютюнопушенето, че когато не пуша в уреченото ми време сякаш нещо ми липсва. :front:
Помагайте да се откажа от цигарите, че вече ми продъниха джоба. :pistoldouble:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот Jully » 21 Окт 2016, 12:24

При мен се случи някак си естествено спирането на цигарите. Първия път беше по неуспешно, не пуших 3 години, но следващия път ги спрях и вече 12 години не съм пушила.
Спирането на цигарите първия път съпроводих с хапването на доста солети, бях си взела и едни мъниста, които премятах през ръцете си и пиех чай от живовляк, уж потискал желанието за пушене. Бързо се отървах от навика, трудно беше първи дни, докато успея времето, в което паля цигара, да го запълня с нещо друго.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот pavleta » 21 Окт 2016, 13:34

Винаги съм пушила нередовно и малко и не ми е било проблем. Мисля, че трикът е в това да намериш начин да не мислиш за цигарите или по-скоро да намериш с какво да заместиш тяхната липса. По-добре да не е с храна :smile: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот kauda » 21 Окт 2016, 14:16

От 2 години не пуша и ми беше много трудно да спра, качих и няколко килца в борбата с цигарите, докато колегите излизаха за по цигара, аз нервно до тях хрупах нещо, само с желанието да подишам от техните изпарения. Битката е много трудна, за мен най-трудно беше, докато пиех (не, че наливам всеки ден, но от време на време като излезем за по бира..), тогава ми се допушваше най-много. След 2 седмици без цигара, едно такова пийване ме провокира да запаля, беше най-ужасното усещане,едно временно познато, но в същото време усещаш, че ти липсва грам удоволствие.. ненормално неприятно. Това беше последната ми запалена цигара и досега не съм изпитвала желание да пробвам отново.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот svetlozara » 21 Окт 2016, 16:29

Помисли как харчиш парите си безсмислено за този вреден и ужасен навик и набързо ще се сетиш защо и как да откажеш цигарите. Не може съзнателно да даваш пари за това, да се тровиш, нали?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот dafinka » 21 Окт 2016, 17:18

Вече може и да е по-лесно с тези покартителни картинки по кутиите за цигари!!! :!: :!:
dafinka
 
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:32

Re: Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот Мурка » 22 Окт 2016, 17:26

С помощта на Табекс, обаче Табеск без Волекс НЕ действа! Вече 8 год. не пуша и сьм горда от това!
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52

Re: Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот black » 22 Окт 2016, 20:18

Е, има наистина с какво да се гордееш, отказването от цигарите е тежка борба. Аз имам силна воля, но с цигарите малко се огънах. Още ту ги отказвам, ту ги спирам :sad: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот Био доктор » 23 Окт 2016, 23:07

"Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите. Аз лично съм го правил стотици пъти!“ .... така казва поета..
Лично аз не виждам причина за спиране на цигарите, освен ако човек не държи на всяка цена да умре здрав ;)
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Как спряхте да пушите цигари?

Мнениеот YoLindi » 24 Окт 2016, 12:14

Едва ли има човек, който умира напълно здрав, изключвам насилствената смърт и при инцидент. Но пък защо сами да си дърпаме килимчето насила :smile: ?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта