За и против бебешките дрешки втора употреба?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот Elenina » 21 Окт 2016, 13:23

Харесах страхотни бебешки дрешки за подарък на бебето на моя приятелка. Купих ги разбира, въобще не се замислих :smile: .Не съм виждала малкият още. НО дрехите са от втората употреба. Запазени са. Аз така или иначе ще и ги подаря. С нея сме много близки. Редовно съм по тези магазини. Но в случая бебето е на 10 месеца. Притеснително ли е това? Може ли да се окаже, че могат да му навредят?
Elenina
 
Мнения: 21
Регистриран на: 20 Окт 2016, 09:12

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот kauda » 21 Окт 2016, 13:25

Нямам нищо против дрешките втора употреба, но имам против нещата втора употреба за ПОДАРЪК. Казваш, че с тази жена сте близки, но не можеш да отделиш по-голяма сума, за да купиш нещо качествено, ново и специално за това дете, а избираш нещо от дрипшопа?! Аз бих се обидила, ако ми подарят дрехи втора ръка, особено ако това е първия подарък към детето ми. Съветвам те тези дрехи да ги подариш на мама, която иска, вместо да ги подаряваш на приятелката си. Дори и подаръка да е от майка ми, пак ще го приема за неподходящ!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот Elenina » 21 Окт 2016, 13:44

Знаех си, че за това ще се хванете! :evil: в случая кауда. Не, че искам да се заяждам, но какво значение има подаръкът си е подарък. Май трябва да бъдем над тези неща, аз не бих се обидила за такова нещо, но това съм аз. А това е твоето мнение за което ти благодаря!
Elenina
 
Мнения: 21
Регистриран на: 20 Окт 2016, 09:12

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот pavleta » 21 Окт 2016, 14:29

Аз лично не купувам дрехи втора употреба и затова не бих приела или подарила такива, за бебе още по-малко. Именно заради подозренията и притесненията ми, че вече са носени и са обработени с някакви химикали след това.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот fawla » 21 Окт 2016, 15:11

За бебе разбира се не бих приела, след време може би, бих взела дрешки, от мои познати, които те са носили,но не и от магазин втора употреба. Не бих приела такъв подарък, или по-скоро ще го приема, ще се направя, че се радвам, после ще го изхвърля.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот Enjis » 21 Окт 2016, 15:38

Мисля, че е едно и също да вземеш дрешки от дете на приятелка или от тези магазини пак си ОСТАВАТ втора употреба, да не говорим, че може да са и трета употреба...
Но да за бебе за подарък. Моят съвет купи нещо ново и подари и тези дрехи. Няма да с еприхласваме толкова. :smile:
Enjis
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Окт 2016, 08:53

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот fawla » 21 Окт 2016, 15:42

Enjis написа:Мисля, че е едно и също да вземеш дрешки от дете на приятелка или от тези магазини пак си ОСТАВАТ втора употреба, да не говорим, че може да са и трета употреба...
Но да за бебе за подарък. Моят съвет купи нещо ново и подари и тези дрехи. Няма да с еприхласваме толкова. :smile:

С тази разлика, че знаеш, кой е носил тези дрехи. Не бих облякла нещо случайно на детето си, дошло може би от другия край на света. Детските дрешки са толкова разнообразни, че няма как нещо в магазин втора ръка да е чааак толкова голямо попадение, че да си струва.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот Elenina » 21 Окт 2016, 15:51

Дами, не се сдържах да ги купя :wink: наистина са страхотни и са много по-качествени, разбира се, че ще взема и нещо ново. Май имаме големи предрасъдъци в някои отношения тук по нашите ширини...
Elenina
 
Мнения: 21
Регистриран на: 20 Окт 2016, 09:12

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот svetlozara » 21 Окт 2016, 16:06

Elenina написа:Дами, не се сдържах да ги купя :wink: наистина са страхотни и са много по-качествени, разбира се, че ще взема и нещо ново. Май имаме големи предрасъдъци в някои отношения тук по нашите ширини...

Не мисля, че е предрасъдък, когато виждаш някое дете за първи път да се постараеш да му купиш нещо ново. Не знам как е по другите страни, да, но много се съмнявам някоя изобщо да купува дрехи втора ръка на новородените си деца, или по-лошо, да подарява на приятелки стари дрехи. Какво качество и какви качества се търсят в дрехи на 10 месечно бебе?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: За и против бебешките дрешки втора употреба?

Мнениеот BeenieGal » 27 Окт 2016, 15:19

Много жени си дават бебешките дрешки на приятелки и няма нищо странно или нередно в това. Като са запазени и почти неносени, защо да стоят?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта