Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот Kaya » 26 Окт 2016, 13:30

bojo_kolev написа:
Kaya написа:На мен ми се приспива като си легна в леглото и само като се стопля и веднага забелвам очите и заспивам.


И детето чака да му четеш, нали :lol: ? Вярна е приказката, че като се гласиш да четеш, накрая ти си заспалия, а не детето :lol: .

Да, тя сяда милата и чака, а аз бързам да свърша, защото вече ми натежават клепачите. Това беше преди, сега тя ми чете, или чете на бебето. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Окт 2016, 15:43

И аз заспивам винаги много бързо и вечер само да опрем до приказки и съм клюмнала, затова четем по друго време, а вечер много,много рядко. Макар че синът ми не е голям почитател на приказките...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот Lilly_milly » 27 Окт 2016, 11:05

Наистина, защо повечето хора ги четат преди лягане само? През деня за половин-един час и това е занимание.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот svetlozara » 30 Мар 2017, 15:17

Според мен е грешка като приакзките са само за лека нощ. Създава се асоциация, че те са нещо гадно, защото след тях следва съня, който децата хич не обичат, както е известно. Ако се четат по различно време, те могат да станат заместител на телевизора, да, но като се четат преди лягане те са като миенето на зъбите. :lol:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот kauda » 28 Апр 2017, 14:48

Любовта към книгите не трябва да е на лягане, а по всяко време. И сутринта могат да се четат, и следобед и вечерта, и в леглото и в тоалетната. :razz:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот fawla » 23 Май 2017, 16:02

Аз пък мисля, че децата сега си четат доста и обичат да четат, може да не е било като преди, но виждам различни тийнове обсъждат книги и т.н. А това се възпитава от малки, така че съм сигурна, че родителите им са чели като деца и сега продължава да се чете на малките. Може да не са приказките от нашето детство, но със сигурност четат нещо.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот Kaya » 05 Юни 2017, 14:33

Родителите вече сме много изморени и децата си лягат по-късно от преди, затова и четенето е по-трудно. Преди, ако са си лягали децата в 8ч, сега си лягат в 22, за кога да се ляга да се чете. Но ми чете щерката де, тя обича в леглото да чете, на мен ми се приспива. Бебешока обаче ляга и заспива почти веднага.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот nefertiti » 05 Юни 2017, 17:26

Четенето е много важно за всеки един човек, наистина се промениха времената и по-малко се чете за съжаление. Всичко стана много дигитално! :sad:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот уморена » 06 Юни 2017, 09:23

nefertiti написа:Четенето е много важно за всеки един човек, наистина се промениха времената и по-малко се чете за съжаление. Всичко стана много дигитално! :sad:

Когатонякой обича да чете той си чете. Племенницата ми обожава да чете, прекарва часове над книгите, рядко излиза с приятелки, за да може да чете. Не пипа почти компютър, но телефонът й, четецът, не ги пуска.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот nefertiti » 06 Юни 2017, 18:02

Това е страхотно, умно момиче е племенницата ти.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron