Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот dafinka » 21 Окт 2016, 14:31

Израстнала съм с книгите и до ден днешен чета. Когато голямата ми дъщеря беше малка, не заспиваше без да и прочета приказка. След това се роди и по-малката ми дъщеря, разликата им е 3 години. И по-голямата ми дъщеря ме заместваше и четеше приказки на сестра си. Сега съм щастлива баба. И за мое голямо щастие дъщеря ми е научила и двевтв ми внучки да ги приспива с приказки. :smile: Та в този ред на мисли се питам сега майките колко често четат приказки за лека нощ? Остава ли ви време за това?
Дали е отживелица?
dafinka
 
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:32

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот Elenina » 21 Окт 2016, 14:36

ХА! страхотна идея и не трябва да става отживелица, а да е традиция във всяко семейство.
Поздравявам Дафинка. Така трябва да е!
Elenina
 
Мнения: 21
Регистриран на: 20 Окт 2016, 09:12

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот kauda » 21 Окт 2016, 14:38

какво лошо има, аконе се четат приказки вечер, а се прави нещо друго, като например да се разказва деня, или да се гледа нещо интересно? много деца, чели им книги като деца и сега не проявяват интерес да го правят.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот pitanka » 21 Окт 2016, 14:52

Дано не са отживелица, аз нямам спомен да са ми чели, но ще чета на децата си някога. Какво по-хубаво от това да заспиш до мама или тати и думите им да те приспиват?
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот Elenina » 21 Окт 2016, 14:54

Ами това друго е всеки ден едно и също! Няма лошо да се прави разбор, на деня дори е задължително.
Не съм съгласна с това, преди като са им чели приказки, сега не проявяват интерес.
Дори ми звучи леко абсурдно, като твърдение, защото веднъж откърмен ли си с някои навици така да ги наречем, не може после да нямаш интерес. :!: :?: така мисля аз :smile:
Elenina
 
Мнения: 21
Регистриран на: 20 Окт 2016, 09:12

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот fawla » 21 Окт 2016, 15:38

На мен като дете ми четяха всяка вечер, но пък така и не се научих да обичам да чета. :lol: така че съм жив пример, че това може да ти бъде досада.
Не мисля, че нещо, наречено задължително обещава вече светло бъдеще.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот svetlozara » 21 Окт 2016, 16:25

Грешка е да се чете за лека нощ. Някои приказки доста възбуждат децата, ако разбира се, те наистина се вълнуват от приказките. От друга страна четенето вечер кара децата да свързват най-омразното им нещо - времето за спане с четенето, което автоматически го прави неприятно. По-добре да се чете по друго време на денонощието, а ако детето иска само приказка за лека нощ, също. Но да не бъде приказка и заспиваш.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот black » 22 Окт 2016, 20:52

Аз си признавам, че понякога като трябва да чета на детето ми е досадно и нетърпеливо чета, за да свърша по-бързо. И естествено по закона на Мърфи точно тогава му е най-интересно и се проточва доста. Изморен съм, искам да си легна или да седнем да пийнем с жената. А четенето понякога често се забавя и не остава време за другото. Полезно и хубаво е за децата, но съм сигурен, че доста родители са го изпитвали това.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот Kaya » 26 Окт 2016, 12:47

На мен ми се приспива като си легна в леглото и само като се стопля и веднага забелвам очите и заспивам.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отживелица ли са приказките за лека нощ?

Мнениеот bojo_kolev » 26 Окт 2016, 13:22

Kaya написа:На мен ми се приспива като си легна в леглото и само като се стопля и веднага забелвам очите и заспивам.


И детето чака да му четеш, нали :lol: ? Вярна е приказката, че като се гласиш да четеш, накрая ти си заспалия, а не детето :lol: .
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта