Болна съм, но искам да имам дете

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот Petq.pet » 24 Окт 2016, 14:40

Здравейте, реших по този начин да намеря част от отговорите на въпрос, който отскоро се е забил като треска в мозъка ми. Знам, че това си е чисто мой проблем и житейска задачка, но сякаш е по-лесно да се допита първо и тогава да реши човек.

На 25 години съм, от 5 години съм с диабет тип 1. Ежедневно си бия инсулин и спазвам хранителен режим. Предполагам, че горе-долу имате представа какво представлява тази болест и че е наследствена. Вече съм в такава възраст, че се замислям за деца. Имам сериозен приятел, с когото обсъждаме темата. Той е много въодушевен, но аз не толкова. Единственото, което ме спира, е заболяването ми и мисълта, че ще го предам на детето си. Има вероятност то да не се разболее, но неговите деца със сигурност. В главата ми се въртят хиляди мисли - мое ли да бъде, да си осиновя ли, плюсове и минуси, изобщо луднах вече. Кажете, моля ви, ако знаехте, че сте болни от нелечимо заболяване, ще се престрашите ли да имате свое дете? В такава ситуация кое е водещото - задоволяването на твоята потребност или поемането на отговорност да се грижиш и да определяш по-нататъшния живот на детето си? Какво мислите?
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот Rali_hr » 24 Окт 2016, 15:11

Наистина доста сложен казус, не знаех, че гарантирано следващото или по-следващото поколение се заразяват. А твоят приятел би ли бил склонен да осиновите дете? Не мисля, че всеки е готов на тази крачка... а и не мисля, че любовта ще е същата.. :roll: Особено за толкова млади хора, не е това решението за вас.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот mamina » 24 Окт 2016, 15:27

Такова нещо може направо да те побърка - да се разкъсваш между желанието да имаш собствено дете и страха, че ще го обречеш на доживотна борба. Не знам в тази ситуация аз какво бих направила. Може би бих разчитала на усъвършенстването на медицината, която след години да може да лекува диабет или другите заболявания, които сега са нелечими.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот irka » 24 Окт 2016, 21:35

Това е изпитание и така ще изпиташ духа си и волята си. Колкото и да звучи сурово, животът те поставя пред избор, който само ти можеш да направиш и, естествено, да носиш на раменете си. Помисли на теб как ще ти се отрази на здравето една бременност. Познавам такива хора, които са диабетици и се решават да имат свои деца. Но това е отговорност и към партньора. Той също трябва да е наясно какво ги очаква и да направи нелек избор.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот Био доктор » 24 Окт 2016, 23:46

Petq.pet написа: Единственото, което ме спира, е заболяването ми и мисълта, че ще го предам на детето си. Има вероятност то да не се разболее, но неговите деца със сигурност.


Това откъде го знаеш с такава сигурност? Ходила си на врачка или по друг начин си стигнала до такъв сигурен извод?
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот donni » 25 Окт 2016, 10:03

Био доктор написа:
Petq.pet написа: Единственото, което ме спира, е заболяването ми и мисълта, че ще го предам на детето си. Има вероятност то да не се разболее, но неговите деца със сигурност.


Това откъде го знаеш с такава сигурност? Ходила си на врачка или по друг начин си стигнала до такъв сигурен извод?


Диабетът не е ли наследствена болест? Не съм лекар, но съм чувала, че се предава.

Мила Петя, аз не мисля, че трябва да те спира това заболяване. Все пак е болест, с която се живее и може да се контролира и предполагам, че ти най-добре го знаеш. Не е толкова ограничаваща и несъвместима с обществените порядки.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот kauda » 25 Окт 2016, 10:32

Сигурна съм, че ако беше наследствена болест, то целия свят щеше да е с диабет досега. Това, че някакво заболяване го има сега, не значи, че задължително ще го имат внуците, както се робува на вярването, че ще е през поколение. Ако е наследствена болест, то как пък някои без болни в семейството се разболяват..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот отчаяна » 26 Окт 2016, 20:54

kauda написа:Сигурна съм, че ако беше наследствена болест, то целия свят щеше да е с диабет досега. Това, че някакво заболяване го има сега, не значи, че задължително ще го имат внуците, както се робува на вярването, че ще е през поколение. Ако е наследствена болест, то как пък някои без болни в семейството се разболяват..


Разболяват се, защото организмът им атакува собствените си клетки от панкреаса и изведнъж той спира да произвежда инсулин,който да разгражда и извлича енергията от храната. Това е диабет тип едно и автоимунно заболяване. Тип две е малко по-различно. И разбира се, че е наследствена болест.

Детенцето си е детенце. Ако решите да имате собствено ,добре. Ако решите да осиновите, пак добре, ощастливявате една душичка. Все е хубаво.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот dinkog » 27 Окт 2016, 09:18

Много се съмнявам, че задължително ще има диабет детето... ами ако не е наследен диабета как се получава?
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Болна съм, но искам да имам дете

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Окт 2016, 09:40

Ако всеки човек с диабет се притесняваше дали да има дете то със сигурност бихме останали много по-малко деца.. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта