Храната влияе ли при псориазис?

Храната влияе ли при псориазис?

Мнениеот ivoblinc » 25 Окт 2016, 15:07

Преди известно време прекарах силен стрес, месеци наред бях под силно емоционално напрежение и в резултат на това се сдобих с псориазис. Лекувам се, но ту има подобрение, ту се влошава състоянието ми. Знам, че храненето е от съществено значение и искам да опитам и по този начин. Например растенията от семейство Картофови са недопустими при псориазис, не трябва да се ядат картофи, домати. Това за мен са основни храни и не си представям как без тях ще карам, но и на това съм готов. Някой пробвал ли е по този начин да подобри състоянието си? Какви храни и напитки трябва да се избягват при псориазис и мислите ли, че може да има ефект? Има ли друг начин, с който да си помогна да се преборя с това заболяване?
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Храната влияе ли при псориазис?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 15:13

ivoblinc написа:Преди известно време прекарах силен стрес, месеци наред бях под силно емоционално напрежение и в резултат на това се сдобих с псориазис. Лекувам се, но ту има подобрение, ту се влошава състоянието ми. Знам, че храненето е от съществено значение и искам да опитам и по този начин. Например растенията от семейство Картофови са недопустими при псориазис, не трябва да се ядат картофи, домати. Това за мен са основни храни и не си представям как без тях ще карам, но и на това съм готов. Някой пробвал ли е по този начин да подобри състоянието си? Какви храни и напитки трябва да се избягват при псориазис и мислите ли, че може да има ефект? Има ли друг начин, с който да си помогна да се преборя с това заболяване?


Диетата е едно нещата, които не бива да пренебрегваш с такова заболяване. Споменаваш "картофови" и се сещам, че тютюна принадлежи към семейство картофови ;) Избягвай и пушени храни и пържени храни.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Храната влияе ли при псориазис?

Мнениеот PasDeDeux » 25 Окт 2016, 17:16

Доколкото съм запозната, трябва да се поддържа алкална среда, а не кисела и затова какво се яде при псориазис е много важно. Рибата и агнешкото месо мисля, че спокойно можеш да консумираш, избягвай газираното и сладките неща.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Храната влияе ли при псориазис?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 19:18

Преди години една бабка отишла на преглед при лекар и той казал да не яде пилешко месо. Бабата си тръгнала, но на средата на пътя си казала - Я да се върна да питам доктора като не ми дава да ям пилешко месо, дали пИтлешко ще ми позволи да ям...
Та така и с агнешкото и овчето и др. неща, ако се разровите из интернет може да се окаже, че сте чували, че може и не може...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Храната влияе ли при псориазис?

Мнениеот Pipilota » 26 Окт 2016, 09:01

PasDeDeux написа:Доколкото съм запозната, трябва да се поддържа алкална среда, а не кисела и затова какво се яде при псориазис е много важно. Рибата и агнешкото месо мисля, че спокойно можеш да консумираш, избягвай газираното и сладките неща.
То пък както лесно се поддържа алкална ами не киселинна среда.. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Храната влияе ли при псориазис?

Мнениеот dessiblond » 09 Ное 2016, 22:15

Разделното хранене е много подходящо при това заболяване - да не се смесват плодове със зеленчуци, протеини и въглехидрати. Пресните плодове и зеленчуци трябва да съставят над 60% от храната. Много течности и прочистващи дни да се правят. Мой близък има такъв проблем и този метод наистина си оказва влияние.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Храната влияе ли при псориазис?

Мнениеот Snejna » 11 Ное 2016, 11:49

dessiblond написа:Разделното хранене е много подходящо при това заболяване - да не се смесват плодове със зеленчуци, протеини и въглехидрати. Пресните плодове и зеленчуци трябва да съставят над 60% от храната. Много течности и прочистващи дни да се правят. Мой близък има такъв проблем и този метод наистина си оказва влияние.

Интересно, че успява по този начин да го контролира, но и от друга страна не бих се учудила, ако в действителност успява по такъв начин да спре развитието на болестта и да поддържа по-добро състояние на кожата.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Храната влияе ли при псориазис?

Мнениеот mimeto90 » 11 Ное 2016, 12:37

Всичко влияе, дори и най-дребните неща. Само трябва да опита човек.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта