Някой сменял ли е доставчика си на електроенергия?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Някой сменял ли е доставчика си на електроенергия?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Окт 2016, 14:57

Вчера една позната ми сподели, че е сменила дружеството си от EVN на "Ритъм", само че ставало въпрос за общинско място, а не за частен дом. + :roll: Доста преференциални цени са й дали, заради договорката м/у общината и доставчика и то сериозна разлика от 30% по-ниски цени, спрямо EVN. Мислих, че това е само мит, че ще могат да се сменят дружествата, но явно е факт. Интересно ми е дали някой е сменял дружеството си у дома, намерил ли е по-добри цени и кой после се грижи за обслужването и за всичко останало, към кого се плащат сметките и останалите подробности. Разбира се найк-важното е услугата за преместването струвала ли е нещо, доволни ли сте и т.н., всичко полезно, ако решим да направим този избор. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Някой сменял ли е доставчика си на електроенергия?

Мнениеот отчаяна » 26 Окт 2016, 20:41

Приеха го това като възможност да се удовлетвори желанието на клиент, но на практика така и не обясниха как става. Само, че има такава възможност. И аз не мога да си представя как от абонат на ЕВН ще станеш на ЧЕЗ, например, нали са разпределени на райони?
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Някой сменял ли е доставчика си на електроенергия?

Мнениеот dinkog » 27 Окт 2016, 08:38

отчаяна написа:Приеха го това като възможност да се удовлетвори желанието на клиент, но на практика така и не обясниха как става. Само, че има такава възможност. И аз не мога да си представя как от абонат на ЕВН ще станеш на ЧЕЗ, например, нали са разпределени на райони?

Ти не можеш да се смениш с Чез. Има други доставчици, които са разпределени по районите, няма как от евн да станеш на чез, може да станеш на някой друг, който дори не си го чувала.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Някой сменял ли е доставчика си на електроенергия?

Мнениеот belleville » 27 Окт 2016, 09:22

Заинтригувахте ме с тази тема. Нали страната е разделена на три зони, в които доставчици са ЕВН, ЧЕЗ и ЕОН, които после май се отказаха и други дойдоха, не съм сигурна? Какви са тези други доставчици извън официалните. Те откъде взимат ток, за да го предоставят на клиентите си? Ако го взимат от трите официални, какъв е смисълът на цялото упражнение!?
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Някой сменял ли е доставчика си на електроенергия?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Окт 2016, 09:35

Мисля, че такива упражнения са по-добри за места с голяма консумация. Ето един интересен сайт с всички доставчици, дори има калкулатор колко бихте успели да спестите, при променя на друг доставчик: https://www.energienpazar.bg/
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Някой сменял ли е доставчика си на електроенергия?

Мнениеот analizatorka » 02 Ное 2016, 23:59

Доста хора не знаят предполагам за тази възможност, а ако знаят, няма да тръгнат да сменят доставчика си. За тях е все едно дали ще бъде този или онзи.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron