Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот annydance » 26 Окт 2016, 16:09

Тази зима съм решила да се имунизирам срещу всякакви вируси и съм избрала за тази цел мурсалският чай. Но искам да съм сигурна в ефекта и да се презастраховам, така да се каже. Затова се допитвам до вас и събирам мнения - кое е по-бързодействащо и с по-силен ефект - чаят от билката или готов екстракт, купен от аптеката? Досега не съм пила мурсалски чай, но избрах него, защото ми го препоръчаха като силен имуностимулатор. Има ли някакви противопоказания от него?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Окт 2016, 16:22

Може би по-силен ефект ще има екстракта, но аз бих предпочела да го пия на чай.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 16:46

Чай, но не това, което продават в големите хипермаркети в найлонова опаковка на стръкчета. Мурсалският чай се бере в района на Триград и наистина е както се казва чай един път.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот niya_mazova » 26 Окт 2016, 16:56

Био доктор написа:Чай, но не това, което продават в големите хипермаркети в найлонова опаковка на стръкчета. Мурсалският чай се бере в района на Триград и наистина е както се казва чай един път.


Аз съм виждала само такъв, какъвто описвате :smile: . Явно трябва да се ходи до Триград, за да пиеш истински. И защо чаят е повече за препоръчване? И аз мислех, че екстрактът е по-наситено и повече влияе.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 17:04

niya_mazova написа:
Био доктор написа:Чай, но не това, което продават в големите хипермаркети в найлонова опаковка на стръкчета. Мурсалският чай се бере в района на Триград и наистина е както се казва чай един път.


Аз съм виждала само такъв, какъвто описвате :smile: . Явно трябва да се ходи до Триград, за да пиеш истински. И защо чаят е повече за препоръчване? И аз мислех, че екстрактът е по-наситено и повече влияе.


Първо и най-елементарното е, че не знаеш екстаркта от какво е екстракт, дали от мурсалски чай или от нещо друго и мурсалски чай... нещо като кренвиршите от месо... всички са чували за тях, но никой не ги е опитвал :wink:
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот отчаяна » 26 Окт 2016, 20:32

Аз бих избрала екстракта, защото продуктът, който продават в аптеката, е преминал през лаборатория и е сертифициран, т.е. е доказано мурсалски чай. А не както пликчетата, където се продават под път и над път навсякъде.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 20:34

Блажени са вярващите...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот dinkog » 27 Окт 2016, 08:52

Естествено, че чай бих си взел, екстракт от не знам си какво с не знам си що вътре не ми трябва, по-добре чай, но наистина не в пакетче, а чай на стръкове, да се вижда какво пиеш.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот belleville » 27 Окт 2016, 09:09

Аз не знам да има противопоказания мурсалският чай. Миналата зима една кашлица ме давеше и не можех да си поема дъх от нея. Благодарение на чая се отървах от нея.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Чай или екстракт от мурсалски чай е по-ефективно?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Окт 2016, 10:02

belleville написа:Аз не знам да има противопоказания мурсалският чай. Миналата зима една кашлица ме давеше и не можех да си поема дъх от нея. Благодарение на чая се отървах от нея.

Само с чай се излекува ли? :shock: Без да пиеш нищо друго?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта