Мужик корен помага ли при миома?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот mimeto90 » 27 Окт 2016, 16:55

Откриха ми малка миома и гинеколожката ми каза, че нищо не е нужно да се прави. Това звучи успокояващо, но като знам, че имам подобно нещо и не ми е съвсем спокойно. Четох из интернет за миомите и попаднах на една статия, в която се казваше, че приемането на екстракт от мужик корен помага за изчистването на тялото и има случаи след неговото пиене да изчезне това образувание. Този корен ми беше известен като билка, която действа на потентността и мъжките проблеми, но явно има и по-широка употреба. Само не разбрах каква е схемата за пиенето на мужик корена. Някъде се споменаваше, че се започва от една капка, другаде от по повече. Пил ли е някой този корен и как му се е отразил, за да знам дали изобщо да го започвам? Ако някой има пряко мнение, ще съм му благодарна да сподели каквото знае за мужик корена.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 18:21

mimeto90 написа:Откриха ми малка миома и гинеколожката ми каза, че нищо не е нужно да се прави. Това звучи успокояващо, но като знам, че имам подобно нещо и не ми е съвсем спокойно. Четох из интернет за миомите и попаднах на една статия, в която се казваше, че приемането на екстракт от мужик корен помага за изчистването на тялото и има случаи след неговото пиене да изчезне това образувание. Този корен ми беше известен като билка, която действа на потентността и мъжките проблеми, но явно има и по-широка употреба. Само не разбрах каква е схемата за пиенето на мужик корена. Някъде се споменаваше, че се започва от една капка, другаде от по повече. Пил ли е някой този корен и как му се е отразил, за да знам дали изобщо да го започвам? Ако някой има пряко мнение, ще съм му благодарна да сподели каквото знае за мужик корена.


Мужик корен спада към групата на така наречените лекарства за здрави хора... И да го е пил някой и да не го е пил файдата е никаква при "миома"...
Придържайте се към подчертаното с червено, а колкото до осигуряване на спокойствието ви, ако думите на гинеколожката ви не са успели да ви успокоят, гарантирам ви, че и мужик корен ще има същото действие... Просто вярвайте на лекуващите ви лекари...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот penelopa » 27 Окт 2016, 20:18

Това с вярата в лекуващите лекари стана доста дефицитно в България. Хората за съжаление търсят да се оправят както те знаят. Доста често това се оказва грешка,но дотам я докарахме. Мужик корена е доста добра билка,ако не друго поне ще ви се отрази добре и ще имате тонус.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 22:09

Интернет ви обърква главите, четете неща, които не разбирате и си вадите погрешни изводи от писания на хора, които са чували някои неща, но дали са така или не са така не се замисляте и предпочитате да вярвате на клюкарника вместо на лекуващият ви лекар.... Интернет е пълен с пенкилери, които без проблем поставят диагнози, знаят какво може да се приема и какво не може, лекуват... Вие сами избирате на какво да вярвате и какво да не се доверявате.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот zheleva212 » 28 Окт 2016, 09:24

Знам, че лекар не пада по гръб, но вашите колеги имат сериозна заслуга за това хората да не им вярват. А че всеки се подлъгва по интернет лековете, и това е така. Нещата са взаимосвързани. И още много неща си оказват влияние да е такава ситуацията. Моя приятелка пи мужик корен точно заради миома и тя се сви. Но не се е свила, защото й е спряла менструацията, още имаше. Искам да кажа, че не може да се отхвърля абсолютно всичко, трябва обективно и много аналитично да се подхожда към подобни лекове. Има много глупости и измислици, но трябва да имаш информация и знания, за да отсееш плявата.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот S_Milenska » 28 Окт 2016, 09:27

Не мисля, че подобна билка би навредила при малък проблем, каквото и да е Положението, дори да НЕ помага, то няма как да навреди,с лед като е билка, която се пие ей така за кеф. А според мен, когато не си сигурен в думите на лекаря си трябва да търсиш второ мнение, което повече те удовлетворява.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот Био доктор » 28 Окт 2016, 13:48

S_Milenska написа:Не мисля, че подобна билка би навредила при малък проблем, каквото и да е Положението, дори да НЕ помага, то няма как да навреди,с лед като е билка, която се пие ей така за кеф. А според мен, когато не си сигурен в думите на лекаря си трябва да търсиш второ мнение, което повече те удовлетворява.


Това в червеното го подкрепям като лекар и те съветвам при съмнение да чуеш и второ и трето мнение. Не съм съгласен с това в синьото и нарочно го оцветих в различни цветове.
Не може да вземеш мнението, което повече те удовлетворява, защото първо не отиваш на лекар да те удовлетвори и второ, може това, което те удовлетворява да не е да се подлагаш на операция, а всъщност да се налага оперативна намеса.
Важно е да вземеш правилно решение и да се довериш на правилното мнение, а не на това, което те удовлетворява. Дано съм бил ясен в изказа си да няма отзиви, че се заяждам, защото не това е целта. Целта с лесно достъпни думи да разберете за какво става дума.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот PasDeDeux » 04 Ное 2016, 09:46

Прави ми впечатление, че за сериозни здравословни проблеми,които не могат да бъдат диагностицирани от лекарите, страдащите от тях търсят второ, трето, четвърто мнение и като не могат да получат адекватно решение от докторите, са принудени да се обърнат към други методи, които са алтернативни. И имат някакъв успех. Миомата не е чак такъв случай, но важна е преценката как да се действа.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот S_Milenska » 08 Ное 2016, 11:14

Био доктор написа:
S_Milenska написа:Не мисля, че подобна билка би навредила при малък проблем, каквото и да е Положението, дори да НЕ помага, то няма как да навреди,с лед като е билка, която се пие ей така за кеф. А според мен, когато не си сигурен в думите на лекаря си трябва да търсиш второ мнение, което повече те удовлетворява.


Това в червеното го подкрепям като лекар и те съветвам при съмнение да чуеш и второ и трето мнение. Не съм съгласен с това в синьото и нарочно го оцветих в различни цветове.
Не може да вземеш мнението, което повече те удовлетворява, защото първо не отиваш на лекар да те удовлетвори и второ, може това, което те удовлетворява да не е да се подлагаш на операция, а всъщност да се налага оперативна намеса.
Важно е да вземеш правилно решение и да се довериш на правилното мнение, а не на това, което те удовлетворява. Дано съм бил ясен в изказа си да няма отзиви, че се заяждам, защото не това е целта. Целта с лесно достъпни думи да разберете за какво става дума.

Нямам предвид, че мнението трябва да бъде по-харесвано, а по-удовлетворяващо, като мнение от специалист, но вие обичате да изопачавате думите и да ги изкарвате от контекста. Удовлетворяващо, не означава само повече да ти се хареса, а да бъде удовлетворяващо като информация, която получаваш от лекаря. :smile:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мужик корен помага ли при миома?

Мнениеот lussy » 08 Ное 2016, 13:03

Мужик коренът е много полезен за имунитета, за анемични хора, заболявания на женската полова система. Не мисля, че хора, които не са пробвали дадено нещо, могат да дадат мнение дали действа или не. А и не може да се очаква, че от днес за утре ще има някакъв резултат.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта