Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 27 Окт 2016, 17:10

Здравейте! На 18 години съм, но за съжаление още не мога да се разделя с акнето и досадните пъпки. Не е съвсем трагично положението, но искам вече да не се тревожа за това как изглежда кожата ми. Досега не съм се гримирала, най-много да си сложа червило, спирала или молив. Имам приятелка, която беше по-зле от мен с пъпките, но започна да се гримира по всички правила - основа, фон дьо тен, руж, всичко както си трябва и лека-полека пъпките й започнаха да се изчистват и да изглежда все по-добре. Знам, че гримът запушва порите и се отразява зле на кожата, но при нея беше точно обратното. Възможно ли е това? Ако има такова свойство, да започна и аз да се гримирам така, за да се отърва от пъпките?
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот annamaria » 27 Окт 2016, 17:23

акнето си е медицински проблем, вид възпаление и трябва да се реши по правилен начин. ако започнеш да прикриваш с грим, няма да го разрешиш, а има голяма вероятност да се задълбочи. трябва да отидеш на дерматолог, които да установи причините. може да е нещо по вътрешен път, да са хормони или някакви други фактори, за които да се назначи лечение.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот dessiblond » 27 Окт 2016, 17:32

И аз знам, че гримът влошава нещата при такава ситуация. Той и на здрава кожа не е съвсем препоръчително да се прекалява с него, но на акне! И аз не те съветвам да опитваш като твоята приятелка да правиш. Можеш да си навлечеш по-сериозни проблеми.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот black » 28 Окт 2016, 10:21

Някой козметик или дерматолог попитай, те могат да ти отговорят най-точно на въпроса. Сега има козметика от всякакъв клас - от най-боклучава до най-пречистена и сътворяваща чудеса, както се казва. Може би зависи каква се ползва.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот Leonora » 28 Окт 2016, 11:41

Дори и медицинска козметика не трябва да се прилага, без дерматолог да те е прегледал и да ти я е препоръчал. Всяка кожа е различна. Акнето не се лекува еднотипно, понеже причините може да са наистина от различно естество и подходът е индивидуален. Да се разчита на прикриване с грим не води до решение, а до прикриване (и усложняване) на проблем. Просто се консултирай при доктор дерматолог и заедно решете какво да предприемеш.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот kauda » 28 Окт 2016, 11:46

Имам позната, която ползва грима, за да ги прикрие и цял живот е имала проблеми с пъпките, така си и остана, кожата на лицето ѝ е доста зле. Но здравословни ползи не мисля, че можеш да ползваш и да намериш от използването на грим, освен да ти се повдигне самочувствието. Ако искаш решение наистина ти трябва посещение при дерматолог.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот rabotnata pchela » 31 Окт 2016, 16:20

Според мен още повече ще замърсява порите и няма как да има оздравителен ефект. По-скоро ще се създават още проблеми и още пъпки. ефекта да се заздравят, може би ако гримът е наистина адски качествен и има някакви съставки, които биха помогнали, но се съмнявам адски много..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Ное 2016, 13:16

Да ви кажа не бих се учудила, при някои хора пъпките се почистват и махат по безумни начини, но да се търси точно ефекта след гримирането да бъде премахването на пъпки ... малко вероятно да се получи при другите.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот pitanka » 02 Ное 2016, 14:51

Не знам каква козметика е ползвала, но една приятелка имаше пъпки по кожата и като започна да се гримира, лицето й лека-полека се изчисти. И на мен не ми се вярваше, но факт. Кожата й една гладка и без петънце. А си се маца стабилно :smile: .
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Може ли гримът да помага за изчистването на пъпките?

Мнениеот Leonora » 03 Ное 2016, 12:40

pitanka, приятелката ти може да не е имала акне, то си е инфекция, не просто пъпки.

Лошото на акнето е, че ако се задълбочи остават и белези, които после много трудно се заличават. Така че към него трябва да се подхожда с лечение, не със скриване. Особено когато някои козметични неща, могат даже да го причиняват. Ето статия с подробности http://www.drkaliasheva.com/services/akne . Ако е акне, важно е да се установи каква е причината за него.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта