След колко години раждането е недопустимо?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот Ваня Стойчева » 31 Окт 2016, 16:33

Интересно ми е какво е вашето мнение по отношение на раждането в късна възраст. Питам ви, защото много близки наши приятели правят опити за 3-то дете, а жената вече е на 44 години. За мен е прекалено късно да мислят за бебета, но те не смятат така, искат да имат дете и това е. Факта, че имат внук изобщо няма да го коментирам. :shock:
Мислите ли, че е разумно да правят опити за бебе, ако и двамата са здрави, или когато мине една определена възраст, то вече е недопустимо да се мисли за бебета. Разбирам всичко да се случва естествено и наистина да имат щастието да имат дете, но те планират ако не успеят да зачената в рамките на няколко месеца да предприемат ин витро. :shock: Вие на какво мнение сте, нормално ли е жени на такава възраст да раждат, а и то не е само до жените, а и мъжете да стават родители на 45+ години? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот Elica » 01 Ное 2016, 11:30

Много ми се вижда това 45+ години да се става отново майка, може би до 40 съм съгласна, все още имаш шанс да си отгледаш детенцето,но към 50-те вече е прекалено, а има и жени, раждащи по-късно.Както сама казваш, не е само до майката, а и бащата .. вече на тази възраст се става баба и дядо, не се раждат деца. Има разбира се случаи, при които това е последен шанс на някои да имат семейство и деца, но до тези години мисля, че успешно може да се осинови дете. Както и да е, всеки сам решава, но за мен е безумие във случая, който ти казваш - вече баба иска да ражда.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот Malina » 01 Ное 2016, 12:33

За мен всеки има право да ражда, когато поиска. Няма никаква гаранция, ако родиш на 20 г. че ще изкараш с детето си цял живот, не се знае нищо в наши дни. Не можем да съдим другите хора за решенията им, защото не се знае, ако сме на тяхно място, какво бяхме решили и какво би ни се наложило и как бихме променили мисленето си.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот kauda » 01 Ное 2016, 13:03

С нарастването на възрастта се крият много рискове за здравето на детето. Безсмислен риск се поема, след като вече имат деца и т.н. истината е, че на тази възраст е много вероятно един ден грижите за не дай си Боже болното им дете, бъдат прехвърлени на другите деца. Не, че децата с проблеми не бива да живеят, напротив, те също трябва да имат шанс за живот, но според мен раждането в такава късна възраст над 45 години прави шансовете огромни - 1 на 10 деца са застрашени, докато при 20 годишни съотношението е многоо по-различно. Просто трябва да се мисли и за бъдещото дете, и за родители и за другите деца. Егоизмът понякога не е лош.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот julianne » 02 Ное 2016, 09:44

Повечето от звездите раждат след 40-те и никой не казва нищо, не ги заклеймява, а когато става въпрос за обикновена жена, доста се сипе по главата й. За мен също не е в реда на нещата да раждаш на 45, 50 или 60 години, каквито случаи има. Но кой може да спре тези жени, когато искат и го правят?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Ное 2016, 12:21

julianne написа:Повечето от звездите раждат след 40-те и никой не казва нищо, не ги заклеймява, а когато става въпрос за обикновена жена, доста се сипе по главата й. За мен също не е в реда на нещата да раждаш на 45, 50 или 60 години, каквито случаи има. Но кой може да спре тези жени, когато искат и го правят?

Разбира се, че няма кой да ги спре, в крайна сметка това е решение, което всеки взема, а тук ние си чешем езиците и си казваме нашето мнение. Като цяло никой не може да спре другия да вземе каквото и да е било решение и да направи каквото реши.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот gomez123 » 02 Ное 2016, 15:32

Преди години на такава късна възраст бремеността е била грешка, т.е. случайно се е получило, докато сега забременяването е съвсем съзнателно и планирано. Според мен не се е променила природата, а мисленето на жените.
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот rose_92 » 18 Ное 2016, 03:09

За мен е абсолютно безумие жена, която има пораснали деца и вече е станала баба да иска да има бебе. Разбирам ако няма деца и това й е последния шанс - ок ама при нейното положение е направо смешно. Не знам децата й на какво мнение са. Моят баща имаше неблагоразумието да направи дете на една стара мома, наближаваща 40-те и сега си имам полубрат на 8, а аз съм на 24 - бях на 15, когато се роди. Майка ми също ми дрънкаше такива глупости до преди няколко години..добре че поне тя не го направи. Сега се радвам, че казва, че е стара за деца (на 48 стана наскоро). Станало им време внуци да гледат, те още деца ще правят...
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот Mauritius » 18 Ное 2016, 11:15

Малко лицемерно и йезуитско ми изглежда - ако това е последен шанс за дете, може да роди в късна възраст, иначе не. Не ми звучи аргументирано. А и защо пък трябва да се аргументираме за такова нещо.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: След колко години раждането е недопустимо?

Мнениеот Snejna » 18 Ное 2016, 11:42

Бих го разбрала, ако децата ти са около 15-18г. да имаш друго дете, но да си вече баба е прекалено.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта