Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот sofi_black » 31 Окт 2016, 18:33

Реших да си направя дневник, в който с подробности да описвам какво, кога, как ям. Сега не отчитам много нередности, които правя по отношение на храненето си. Само седмица ми беше необходима, за да забележа, че системно не се храня редовно, не пия често вода и наблягам повече на тестените продукти. Уж неща, които знам, но като ти се набият в очите и те бодат като игла, няма как да ги пренебрегнеш. На мен лично много ми помага този дневник да си видя кривичките и правиците, както се казва, и да се опитам да подобря нещата. Като негативи мога да кажа прекаленото вманиачване и следене на себе си, на всяка хапка. Чувствам, че съм изцяло погълната от воденето на дневника. Вие бихте ли издържали на подобен "тормоз"? Дали си заслужава всичкото това нещо? Интересното е, че и ми показва емоционално как се чувствам след всяко "прегрешение" или добре свършена работа :smile: .
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Elica » 01 Ное 2016, 10:23

На мен ми се струва много добро, особено, ако си на някакъв режим и се чудиш защо не сваляш, записването на всичко ще ти покаже какво точно бъркаш по отношение на храненето си. Мен лично би ме мързяло да водя подобен дневник, но това не значи, че не е полезно. Но по отношение на храненето ти, аз виждам доста грешки, а ти казваш, че нямаш - не пиеш достатъчно вода, ядеш главно тестени храни... по-големи грешки от това трудно ще намерим. :mrgreen:
Води си дневника и наблегни поне няколко дни седмично диетата да ти е максимално здравословна. Защо ти е дневник, след като ще ядеш баници? :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот kauda » 01 Ное 2016, 13:05

Идеята е страхотна, точно ще видиш грешките си, които при теб не са никак малко явно! А ти с каква цел започна да си водиш дневник?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот silver933 » 01 Ное 2016, 15:21

Това е много идейно да се води такъв дневник, особено ако искаш да свалиш някое кило. Много хора по тоя начин си виждат грешките. Жена ми си води такъв дневник, когато имаше проблеми със задържането на килограмите си, все варираха. После разбра, че междинните й хапвания са в повече и ся вече бива.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Snejna » 01 Ное 2016, 17:14

Ако си стриктна това може да ти донесе големи ползи, отколкото вреди. Изгради си писането на дневника и прочитането през първата седмица по-активно,после ще видиш, че нуждата да го правиш намалява, а и от друга страна сама ще се научиш как да следиш какво да правиш.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Lisica » 02 Ное 2016, 10:25

Предимствата биха били много, разбира се. Воденето на такъв дневник няма как да е лошо, защото ще ти помогне да си следиш храненето. Ако искаш да си на диета и да отслабнеш дневника ще ти покаже къде грешиш, сама можеш да очертаваш в червено грешките си, за да ги виждаш по-добре и да избягваш да ги правиш отново.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Nightmare » 02 Ное 2016, 10:45

Съгласна съм, че описанието и вписването на подробности за храненето показват нагледно какво прави човек и с какво прекалява. Но това може да накара по-податливите да минат в другата крайност - да станат прекалено критични и да им се вижда много храната, която приемат. Да не се загуби мярката в един момент. Особено при младите момичета.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Ное 2016, 13:56

Ако имаш подобни хранителни разстройства нормално да преминеш границата, но при един нормален човек това може само да донесе плюсове и не мисля, че може да повреди здравето на човека. Воденето на такъв дневник може да оптимизира храненето като цяло и да се влезе в по-здравословни и правилни режими и начина на живот като цяло да се промени.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот zagrijena » 07 Ное 2016, 14:17

Аз не виждам никакви недостатъци да има такъв дневник всеки човек. Само се чудя колко време може да се поддържа и да се издържи да се пише в него. Сигурно ще писне в един момент.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Предимства и недостатъци на воденето на дневник на храненето

Мнениеот Kaya » 07 Ное 2016, 16:57

Зависи от човека, ако някой е по-отговорен към храненето си, то това може да е плюс, както и при смяната на начина на хранене би било голяма полза.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта