Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот Mon_ton » 02 Ное 2016, 17:10

Дъщеричката ми е на 1г. и 2 месеца, и вече започвам да се чудя дали спазвам нормална и правилна интимна хигиена при нея. Как измивате вие интимните части на вашите момиченца, какви препарати използвате? Аз засега я мия с бебешко сапунче и там, но постоянно е зачервена и има някаква лека специфична миризма, това дали е нормално? :roll:
Използвам засега бебешки сапун, но мои приятелки споделиха, че използват и Лактацид за миенето на малките момиченца. Вие как процедирате, когато става въпрос за интимната хигиена на момиченцата? :?:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот mangusta » 02 Ное 2016, 17:19

Лактацид за бебе? Това не е ли прекалено? Все пак е за големи жени, не мисля, че става за бебета! Аз като къпех моето дете, слагах съвсем малко калиев перманганат, зрънце само. И пудра или кремче да не се подсича. Нищо друго.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот puhcheto » 03 Ное 2016, 09:56

Не беше ли те страх да не изгориш детето с този перманганат? По-добре да се ползва смрадлика или лайка. Запарва се и се слага малко във водата, където се къпе детето.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот gabinka_80 » 03 Ное 2016, 10:24

Вие нормални ли сте? Ежедневно измиване с интимен гел за големи, с калиев перманганат, чайове за разни промивки, ще падна! Интимната област се мие само и единствено с топла вода, така е правилно да се прави и при големите жени, и при децата!
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот niya_mazova » 03 Ное 2016, 10:54

На деца промивки не се правят :shock: ! Не знам защо точно при бебетата лекарите препоръчват да се слага във водата, в която се къпят, такива неща, но е факт. На мен лекар ми препоръча да обливам бебчо с вода, в която има малко лайка. Иначе после топлата вода наистина си е достатъчна, ние да не би да се къпем с нещо друго?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот Mon_ton » 03 Ное 2016, 12:42

niya_mazova написа:На деца промивки не се правят :shock: ! Не знам защо точно при бебетата лекарите препоръчват да се слага във водата, в която се къпят, такива неща, но е факт. На мен лекар ми препоръча да обливам бебчо с вода, в която има малко лайка. Иначе после топлата вода наистина си е достатъчна, ние да не би да се къпем с нещо друго?

До колкото разбирам, там пише ИНТИМНИТЕ части се измиват само с вода, не цялото къпане да е само от вода.
Това и аз съм го чувала, за да не се разваля естественото pH, както и да не се развиват гъбички и други бактерии, че е желателно да се измиваме само с вода, както малки, така и големи, но намен просто ми се струва недостатъчно, но след като е практика при някои, не пречи да пробвам.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Ное 2016, 13:08

Нямам момиченце, но мисля, че не е нормално малко дете да се мие сякаш е кой знае колко мръсно. Съвсем нормално е при смяната на мръсен памперс да се измиете, а и вечерния душ също го има. За малките момиченца, миенето с топла вода е напълно достатъчно. Гинеколозите препоръчват същото и за нас големите жени! Изумявам се, как може майките да измиват ненормално много бебенцата си, а в същото време със себе си да пренебрегват интимната хигиена, защото се съмнявам някоя да използва калиев перманганат за интимната си хигиена! Имайки предвид, че по принцип не е уместно да се използва, а евентруално при гъбички може да се изпише, пък за ежедневно ползване за малко дете, мисля, че идиотията там е в повече.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот Lyomi » 03 Ное 2016, 14:07

Прекаленото престараване в това отношение няма да доведе до по-добра хигиена, а до проблем. И аз знам, че през първата година на детето се обеззаразява водата по тези начини, но не мисля да го правя, когато имам дете.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот Lollipop » 03 Ное 2016, 15:24

Lyomi написа:Прекаленото престараване в това отношение няма да доведе до по-добра хигиена, а до проблем. И аз знам, че през първата година на детето се обеззаразява водата по тези начини, но не мисля да го правя, когато имам дете.

С използването на перманганата ли?! Това никога не съм го чувала и мисля, че е излишно и глупаво малко дете да бива подлагано на такова сериозно почистване, това само може да донесе вреди. Дъщеря ми е сега на 13 години и чак сега започна да използва интимен гел на Билка, който нанася веднъж седмично, а другите дни се мие само с вода.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Каква интимна хигиена поддържате при момиченцата?

Мнениеот roksana » 28 Дек 2016, 11:44

Калиев перманганат се ползва от нас, големите жени, когато имаме някаква инфекция, едва ли някой се мие всеки ден с него. Какво остава за дете. Хигиена с топла вода, ежедневна смяна на бельо и посоката на избърсване - това е основното, което трябва да се спазва при момичетата. За момчетата същото, само избърсването не е задължително :smile:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта