Детето ми е против мен

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Детето ми е против мен

Мнениеот lussy » 03 Ное 2016, 23:17

Нуждая се от помощ и съвет и в момента се чувствам в безизходица. Синът ми е на 9 години и от известно време постоянно е на контра с мен. Моля го да ми помогне за нещо - отказва ми, карам го да си пише домашните - дърпа се, сърди се и се прави на много изморен. Когато е болен и му давам лекарствата, отказва да ги изпие и по един час се гоним образно казано. Интересното е, че когато всечки тези неща идват от баща му и той го кара да ги прави, няма проблем и всичко е свършено. Чувствам се много зле от този факт и вече почвам да си мисля, че някъде бъркам и не съм добра майка. Защо се получава така? Какво не правя както трябва? Така се създава и напрежение между нас с баща му. Как да се справя с тази ситуация?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Детето ми е против мен

Мнениеот PasDeDeux » 04 Ное 2016, 09:18

Явно по някакъв начин се дразните със сина ти и ако все му повтаряш и викаш след него, нормално той да те възприема като дразнител и да ти прави напук. Остави го, не го закачай, не му натяквай дори и да станат нещата объркани и не както ти очакваш и искаш. Нека баща му да го занимава и оправя. Дайте си почивка, както се казва, и нещата ще се наредят.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Детето ми е против мен

Мнениеот Rali_hr » 04 Ное 2016, 10:30

След катоа усеща, че теб може да те прави на "балама" то детето ти го прави и това е съвсем в реда на нещата в този период. Вместо да се молиш и да се унижаваш пред него, покажи малко твърдост, не му говори, покажи, че и ти си човек с достойнство, прпосто се разсърди и нека да се спасява само. Нищо няма да му стане, ако отиде няколко пъти без домашна, или ако не се нахрани един два пъти, набързо ще се променят нещата. не е против теб, просто вижда, че може да си играе с теб и го прави.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Детето ми е против мен

Мнениеот Harmony » 04 Ное 2016, 10:55

В такава ситуация някой трябва да отстъпи, а не да се налага и да се създава само напрежение. Който му издържат нервите. Ти си възрастната, ти можеш да си контролираш нервите, затова ти направи така, че детето ти да е спокойно, дори на теб да ти коства много.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Детето ми е против мен

Мнениеот Kremiliya » 04 Ное 2016, 11:00

Въобразяваш си, че е против теб и аз мисля, че това е начин да те манипулира, защото може. Просто бъди по-твърда, а не се оставяй да се бъзика с теб.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Детето ми е против мен

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 04 Ное 2016, 11:58

Може от прекалена твърдост да се държи така, да му е омръзнало да му казват на всяка минута какво да прави. Сменете подхода.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Детето ми е против мен

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Ное 2016, 17:27

Оф, това е ужасно с такова държание да е детето спрямо теб. :-| Мисля, че е най-добре да подходиш по същия начин като и него и ти да се държиш лошо или по-скоро да го игнорираш, не го моли, той явно не те харесва и му е приятно да ти е гадно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Детето ми е против мен

Мнениеот fairy » 07 Ное 2016, 11:14

Колкото и да е тежко на майката, не мисля, че тя трябва да се държи като обидена и едва ли не да го наказва като пренебрегва детето. Мисля, че това ще го накара да се отдръпне още повече и ще разруши връзката им, ако все така се подхожда. Ако му покаже, че все така го обича, но има някакви граници, които то не трябва да прекрачва, ще е по-добре. Винаги се усеща, когато си резервиран към някого. Държиш се добре, отговаряш като те пита, но се усеща, че не всичко е ок. Мисля, че това е по-приемливото държане.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Детето ми е против мен

Мнениеот Rali_hr » 01 Дек 2016, 15:37

fairy написа:Колкото и да е тежко на майката, не мисля, че тя трябва да се държи като обидена и едва ли не да го наказва като пренебрегва детето. Мисля, че това ще го накара да се отдръпне още повече и ще разруши връзката им, ако все така се подхожда. Ако му покаже, че все така го обича, но има някакви граници, които то не трябва да прекрачва, ще е по-добре. Винаги се усеща, когато си резервиран към някого. Държиш се добре, отговаряш като те пита, но се усеща, че не всичко е ок. Мисля, че това е по-приемливото държане.

Много ми е интересно, как показваш.. НЕЩО такова. С обяснения? Децата в определена възраст не обичат да им се говорят врели некипели.. Как ще седнеш да му показвша, че го обичаш, ама че и граници има... глупости. Трябва си понякога малко по-строга ръка,а не да обясняваш,какво ще обясниш точно... ето на, аз сега съм против теб, убеди ме де, меко и справедливо, че трябва да се обичаме... :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Детето ми е против мен

Мнениеот dejavu » 01 Дек 2016, 17:35

Насила нищо не става, но като се държиш добре и нормално без да се мусиш, да отвръщаш на капризите с дразнене, за всяко нещо да реагираш негативно и в същото време да не му се подлагаш и за да го печелиш като му ходиш по гайдата.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта