Какво да правя или не правя след секс?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот Lilly_milly » 11 Ное 2016, 16:40

Малко ми е неудобно, но се престраших и реших да пиша във форума за това, което ме интересува. Майка ми, като поотраснах и започнах да водя полов живот, ме научи, че след полов акт, независимо че ползваме презерватив, трябва до 1 час да отида до тоалетната да се изпишкам, та ако има някаква опасност от инфекция, по този начин да се предотврати или да се предпазя от цистит. Наистина ли е възможно и има ли други неща, които трябва или не трябва да се правят след секс, подобно на това? Моят приятел например все се чуди защо веднага след това тичам в банята. Мисля си, че започва да се обижда вече. Как да избегна такива ситуации? Или аз прекалявам?
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот fairy » 11 Ное 2016, 17:07

И аз съм си малко маниачка на тази тема и след секс веднага си удрям един душ. Моят свикна с това нещо, разбра, че няма нищо лично към него, просто аз се чувствам най-добре така.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот Mon_ton » 11 Ное 2016, 17:11

Тази глупост, че по този начин ще се предпазиш от цистит и някакви други там бактерии е безсмислена, двете места не са свързани, както при мъжете, при жените си има място и за едното и другото. Може би майка ти ти прокрадва идеи от нейната младост, но реално няма никакъв смисъл. Аз си вземам душ, защото се чувствам по-добре и по-свежа. Често се къпем с партньора ми направо, така интимността продължава, въпреки че си станал от леглото и няма наистина нищо лично.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот zagrijena » 12 Ное 2016, 14:27

Това за изпишкването и аз съм го чувала и практикувала. Мисля, че има нещо вярно, но наистина е заблуда ако мислиш, че така можеш да се предпазиш от полово предавани болести. За такива от рода на цистит може и да има ефект веднага след акта да отидеш до тоалетна, но нищо повече. Колкото до интимността и нарушаването й като ти или приятеля ти стане от леглото и отиде веднага в банята, не е много приятно наистина. Аз например се чувствам все едно искат да избягат от мен. Но човек не трябва да си внушава.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот roksana » 14 Ное 2016, 11:43

Ако сте за пръв път с някого, удобно ли е да тичаме към банята преди секса? Това винаги ме е притеснявало. Така не признаваш ли, че си мръсен и искаш да си подобриш хигиената преди акта?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2016, 13:12

roksana написа:Ако сте за пръв път с някого, удобно ли е да тичаме към банята преди секса? Това винаги ме е притеснявало. Така не признаваш ли, че си мръсен и искаш да си подобриш хигиената преди акта?

Глупости, това освежаване точно може да покаже, че си по-отговорен и по-сериозно настроен към преживяването и искаш да бъде приятно. Не е нужно да си мръсен, но ако цял ден си активен и т.н. то това бързо минаване през банята може да е много голям плюс.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот black » 14 Ное 2016, 15:23

Мъжете май не гледаме дали жената е минала през банята или не е. За нас другото е по-важно, да си начешем крастата и хич не ни и минава през главата дали тя е изрядна. Жените повече се притесняват от нивото на хигиената си. Ако някоя уж е навита, но ми откаже за момента, значи или е неразположена, или не иска заради чистотата.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот rose_92 » 16 Ное 2016, 02:10

Като човек многократно страдал от цистит, мога да кажа, че това с изпишкването след секс е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Много добре е направила майка ти, че ти е дала този ценен съвет - сигурно и тя доста си е изпатила като мен. Това се прави с цел заедно с урината да се изхвърлят евентуално навлезлите бактерии по време на половия акт, които могат да причинят цистит. От полово-предавани болести това няма как да те предпази, но от тази коварна болест - да!
Последният път, когато боледувах от цистит, пропуснах да отида до тоалетната и след 1-2 дни бях с цистит и съм убедена, че е от това, защото се обличах добре и не бях изстинала, не съм се къпала в басейни и т.н., така че...Не забравяйте да посетите тоалетната след секс ако не искате да имате проблеми. Е, все пак някои жени сме по-предразположени от други към уринарни инфекции - не на всяка ще се случи ако не посети тоалетната, но все пак нищо не коства на никого да го направи като превантивна мярка, защото това нещо веднъж появи ли се просто няма спасение..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот dinkog » 16 Ное 2016, 10:24

black написа:Мъжете май не гледаме дали жената е минала през банята или не е. За нас другото е по-важно, да си начешем крастата и хич не ни и минава през главата дали тя е изрядна. Жените повече се притесняват от нивото на хигиената си. Ако някоя уж е навита, но ми откаже за момента, значи или е неразположена, или не иска заради чистотата.

:shock:
Не те знам каква краста си чешеш, но аз ако не съм се къпал, хич няма да тръгна да притискам някоя жена, та да си чеша нещо. Както искам тя да е чиста и приятна, смятам, че и аз трябва да направя същото, а не да смърдя на пор. После, ако искам орален секс, трябва да съм някакъв тотален гадняр да я накарам да го направи.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Какво да правя или не правя след секс?

Мнениеот Nightmare » 16 Ное 2016, 11:21

rose_92 написа:Като човек многократно страдал от цистит, мога да кажа, че това с изпишкването след секс е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Много добре е направила майка ти, че ти е дала този ценен съвет - сигурно и тя доста си е изпатила като мен. Това се прави с цел заедно с урината да се изхвърлят евентуално навлезлите бактерии по време на половия акт, които могат да причинят цистит. От полово-предавани болести това няма как да те предпази, но от тази коварна болест - да!
Последният път, когато боледувах от цистит, пропуснах да отида до тоалетната и след 1-2 дни бях с цистит и съм убедена, че е от това, защото се обличах добре и не бях изстинала, не съм се къпала в басейни и т.н., така че...Не забравяйте да посетите тоалетната след секс ако не искате да имате проблеми. Е, все пак някои жени сме по-предразположени от други към уринарни инфекции - не на всяка ще се случи ако не посети тоалетната, но все пак нищо не коства на никого да го направи като превантивна мярка, защото това нещо веднъж появи ли се просто няма спасение..


И аз съм забелязала тази зависимост и съм напълно съгласна, че някои жени са по-предразположени от други спрямо такива инфекции като цистита.
А някой чувал ли е ако мъжът изпусне сперма вътре в жената и тя няма хапче под ръка, че с аспирин, сложен във влагалището, може да се придотврати евентуална бременност? Това пак е от женските тайни и приказки под сурдинка :smile: . Никога не съм го правила, защото смятам, че има много по-добри методи, но има случаи, когато такова нещо спасява положението. Особено ако е след пиянска нощ :wink: .
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта