Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот niya_mazova » 16 Ное 2016, 13:05

Нарича се заравяне на главата в пясъка. Не върши никаква друга работа освен да прави неизбежното по-тежко с времето. Момичето докато не се стресне заради по-сериозен проблем, който ще възникне рано или късно, и не види наяве последиците от начина си на живот, няма да вярва на нищо.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Pipilota » 27 Яну 2017, 13:49

Какво се случва с това момиче сега, хората не се страхуват от проблеми и смъртта, докато са млади, но после им става ясно, че доста грешки са направили през младините си.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот dejavu » 27 Яну 2017, 14:49

Няма как да не бъркаме, нали така разбираме каква е пагубно за нас и да не го повтаряме. Дано не мине много време, докато се осъзнае момичето.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Яну 2017, 16:36

Имаше един период в който пиех само кола, изобщо не се сещах за авода,а само че когато килограмите ми станаха повечко,бързо се отказах, имаше период в който не знаех как да пия вода, все не ми беше вкусна, но се научих. Но докато сами не го пожелаем, няма как някой да ни убеди. колко пъти са ми казвали, да не пия толкова безалкохолни.. познайте дали съм ги слушала.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот kauda » 28 Яну 2017, 10:34

Големите промени се правят вкъщи, с други думи, ако детето вижда у дома, че само му се говори, аникой не прави нищо, то нормално и на него да не му е интересно. Променете всичко вкъщи, храненето, напитките, и детето ви малко по малко ще се приобщи и ще й хареса да шерва във фейсбук красиви салати и полезни напитки, вместо кола и редбул.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот analizatorka » 30 Яну 2017, 23:58

Не е малка дъщерята, че с едно не пипай това или не пий това да се решат нещата. Доста зор ще видите, вие може и да не употребявате такива напитки, едва ли ги е научила от вас енергийните напитки, така че примерът не виждам каква роля ще играе тук. Като излизате какво си поръчвате? Ако япомолите да опита нещо по-различно, няма ли да се съгласи?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Mon_ton » 02 Фев 2017, 17:03

В един момент всички се осъзнават и почват да искат да живеят здравословно, всеки тийнейджър минава през някаква фаза, било то много здравословна, или обратното, в това няма нищо ненормално и неестествено.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот belleville » 02 Фев 2017, 17:20

Стига да не се превърне в самоунищожаващ начин на живот, но който иска да пати, не можеш да го спреш.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Фев 2017, 08:30

Повечето, когато сме били още тийнове сме преминали през подобни неща, пиели сме кафета на по 14 години, пушили сме, не само цигари... излизахме до късно, пихме кола, какво ли не, да, по-малко разнообразие, но същото. С времето човек се научава да цени здравето си и да подобравя начина си на живот, стига да го иска, но трябва да се дочака времето, в което това ще бъде пожелано
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мога ли да откажа дъщеря ми от колите, кафетата и енергиините напитки?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Фев 2017, 10:18

Monika_Spasova написа:Повечето, когато сме били още тийнове сме преминали през подобни неща, пиели сме кафета на по 14 години, пушили сме, не само цигари... излизахме до късно, пихме кола, какво ли не, да, по-малко разнообразие, но същото. С времето човек се научава да цени здравето си и да подобравя начина си на живот, стига да го иска, но трябва да се дочака времето, в което това ще бъде пожелано

И това е така, само че с тая разлика, че сега от всякъде ни залива информация как да бъдем здрави и тийновете могат да вървят в тази мода, отколкото да се наливат с боклуци, които преди дори ги нямаше.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта