Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот Марочко » 14 Ное 2016, 11:01

Здравейте!
Търся мнение по един важен въпрос за моето семейство. Търся си апартамент в нашия град /Ловеч/ и по снимки се влюбихме в един - подреден, оправен, голям и на добра цена. Още при първия оглед обаче забелязахме, че на тавана има огромна антена на мобилен оператор, а нашият апартамент е директно под нея, делят ни едни тавански помещения - 2 метра въздух.
Като ни видяха, че ни харесва всичко, собствениците ни дадоха цена, която е възможно най-ниската, която сме чували. Заедно с това ще получаваме и 80 лева на месец, наем от мобилния оператор. Всеки от собствениците получава пари от наема, до момента са благоустроили всички общи пространства, санирали са, а сега раздават наема на ръка. На нас би се падало най-голям дял, защото е точно над нас.
Притеснява ме, че има много неясни неща в работата на тези антени, въпреки, че редовно провеждали замервания и нямало никакви проблеми.
Не съм сигурен, че това е така. Имам две деца и чакаме трето, това ли ще е най-добрата среда, в която да ги отглеждаме?
Има ли причина да се притеснявам сериозно? Мога ли да спра излъчванията с някакви изолации или...Събирам опит от хора, които са в подобна ситуация. Мога ли като нов собственик да се откажа от ползването на антената и да я махнат, по закон всички трябвало да са съгласни, а ако аз съм нов собственик, какво ще се случи?
Ще се радвам на бърз отговор!
Марочко
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Ное 2016, 10:44

Re: Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2016, 11:10

Много е странно, че ви дават пари на ръка. :shock: Мен това би ме усъмнило, на нашия блок също имаме антени и парите се превеждат по сметката на блока, които се използват за общите нужди на блока.
Не бих се притеснявала,дали има някакви опасни излъчвания, защото в крайна сметка тези излъчвания са навсякъде около нас, има дори твърдения, че Wi-fi-а пречи и създава проблеми, но всички имаме такъв интернет в домовете си.
Аз не бих се притеснявала изобщо, че има антена над главите ни. Няма доказателства, че е опасно, овен параноята на хората. :!:
Що се отнася до това, че ти лично да решиш, че не искаш антена, това трябва да бъде съгласувано с целия блок и целия блок да го реши, не само ти, все пак целия блок получават пари, значи си имат своя интерес. Плюс това антените се поставят след разрешението на живущите.
Последна промяна Pipilota на 14 Ное 2016, 11:11, променена общо 1 път
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот roksana » 14 Ное 2016, 11:11

Аз не бих го купила. Колкото и да го харесвам апартамента и да е евтин, за мен по-важно е здравето. Нямам доверие на "нищо не излъчват тези антени и са безопасни". А и едва ли другите собственици ще се съгласят да се махне съоръжението. Ще се настроят срещу вас - идвате и купувате жилището, като знаете, че има антена, а изведнъж искате тя да се махне.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот penelopa » 14 Ное 2016, 12:02

На мен ми звучи все едно си ударил шестица от тотото :smile: . Тези антени са навсякъде, ако не на вашия блок, то срещу него има. Не можеш да живееш в абсолютно чиста среда. Чувала съм, че за изолация се слага метална мрежа, която трябва да е заземена. Но по-добре се допитай.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот Марочко » 14 Ное 2016, 13:01

penelopa написа:На мен ми звучи все едно си ударил шестица от тотото :smile: . Тези антени са навсякъде, ако не на вашия блок, то срещу него има. Не можеш да живееш в абсолютно чиста среда. Чувала съм, че за изолация се слага метална мрежа, която трябва да е заземена. Но по-добре се допитай.

Това сериозно ли го говориш???2 метра над главите ни да стои антена, която захранва целия квартал с телефония и интернет. Къде прочете това за металната мрежа?
Марочко
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Ное 2016, 10:44

Re: Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2016, 13:15

Е, като не искаш да рискуваш, просто не го прави, няма кой да те убеди, че ще успееш да се предпазиш, след като си решил, че е опасно. :roll: Ако толкова се притесняваш, търси други. За мрежи съм чувала, че ако са със сребърни нишки имат по-добро .. "предпазване".
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот black » 14 Ное 2016, 15:15

Ако беше на по-долен етаж, можеше и да си затвориш очите и да го купиш жилището, но точно под антената! А за мрежата се има предвид мрежа рабица. Слагаш я на тавана на таванските помещения и се надяваш да предпазва.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот androidche » 15 Ное 2016, 15:09

Въобще не се притеснявай! И ние сме на 2 метра под антените. Всичко си ни е наред! Ако има вредно при антените то е около тях, а не под тях. Да му мислят съседните блокове, а не вие. Взимай и без да го мислиш - ако наистина някой пита, а не е просто статия с която си запълват сайта.
androidche
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2016, 15:04

Re: Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот analizatorka » 15 Ное 2016, 15:33

И аз така знам, че е по-опасно в радиус от антената, защото излъчванията й са насочени настрани. Но пак не бих го купила жилището, все ще ме гложди.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Предлагат ми апартамент с антена на мобилен оператор на покрива - какво да направя?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Ное 2016, 15:34

black написа:Ако беше на по-долен етаж, можеше и да си затвориш очите и да го купиш жилището, но точно под антената! А за мрежата се има предвид мрежа рабица. Слагаш я на тавана на таванските помещения и се надяваш да предпазва.

А как разбираш, че те пази? Това ми звучи, сякаш, ако си на по- долен етаж си застрахован от всякакви болести.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта