С какво да премахна космите по брадичката си?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот pavleta » 14 Ное 2016, 14:18

Забелязвам, че по брадичката ми се появяват косъмчета, които са черни и дебели, но нямам такива над горната устна. Досега съм засякла три-четири, но определено започвам да се притеснявам. Не мога да разбера защо се появяват. Още не съм в менопауза, хормоните ми са наред, няма увеличено окосмяване по други части на тялото. Само тези по брадичката ми бодат очите. Моля се дано не станат повече. Какво мога да направя, за да не се случи това? Има ли значение храната или има рецепта, която мога да приготвям у дома и която помага за премахването им след намазване?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот Rali_hr » 14 Ное 2016, 14:38

На всеки се случва, аз имам един на брадата и един на шията и ги скубя. Важното е, когато решиш да ги отскубнеш да не хващаш фини косъмчета отстрани, защото и те ще станат дебели и груби. Най-добре е да се довериш на лазерна епилация, друг начин няма, не е от хормони или нещо подобно, мисля, че всяка жена се сдобива с 4-5 такива косъма по лицето.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот sofi_black » 14 Ное 2016, 15:52

Причина за появата на такива косъмчета може да бъде и ако пиеш противозачатъчни. Бабите някога са се мазали с восък. С един куршум два заека- влияе добре на кожата и премахва космите. После по-рядко се появяват.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот Mon_ton » 14 Ное 2016, 16:49

sofi_black написа:Причина за появата на такива косъмчета може да бъде и ако пиеш противозачатъчни. Бабите някога са се мазали с восък. С един куршум два заека- влияе добре на кожата и премахва космите. После по-рядко се появяват.

Как с восък? това не е ли били направо като кола маска? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот pravilno » 14 Ное 2016, 17:05

Mon_ton написа:
sofi_black написа:Причина за появата на такива косъмчета може да бъде и ако пиеш противозачатъчни. Бабите някога са се мазали с восък. С един куршум два заека- влияе добре на кожата и премахва космите. После по-рядко се появяват.

Как с восък? това не е ли били направо като кола маска? :roll:


Май на такова прилича :smile: . Аз не виждам с какво може да се мажеш, за да изчезнат тези косъмчета. Не се сещам за някакви бабини мазила, които да имат такава сила.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Ное 2016, 17:09

Ми тя колата маска си е восък, за това и баба ми явно е имала стабилна брада. :mrgreen: По-добре или да ги отскубваш, или лазер, какато са ти казали, аз имам бакенбарди или как се казва там доста сериозни, точно от такова отскубване на някой друг косъм, с прилежащите отстрани та сега се чудя кога да ходя на епилация лазерна, барем се отърва от тях.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот Fancy » 14 Ное 2016, 21:26

Ако няма хормонален проблем и не е това причината, се прави една маска от 30 г водороден прекис, половин ч. л. амоняк и настърган сапун. Всичко това се разбърква и се маже брадичката. Стои докато засъхне и се измива. После може да се намаже с крем. Косъмчетата изсветляват, изтъняват и може и да се разредят доста.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот julianne » 15 Ное 2016, 09:39

На Fancy рецептата май е по-подходяща, ако има повече косми. Два-три косъма ги ошетваш с пинсетата и готово. Едва ли ще станат повече, ако махаш само тях.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот Snejna » 15 Ное 2016, 12:42

Не ми се вярва, че това може да стане, що не си го прилагаме по краката и защо нее толкова известна рецепта? Абсурд да се получи по мое мнение.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: С какво да премахна космите по брадичката си?

Мнениеот annydance » 15 Ное 2016, 14:55

Може да не са ти толкова много косъмчетата, но защо за всеки случай не си пуснеш едни хормонални изследвания? Все пак да провериш и това.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron