Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Nightmare » 02 Дек 2016, 18:00

Искам да направя гуакамоле, но не знам как се прави. Дайте подсказка :smile: .
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2016, 10:35

Nightmare написа:Искам да направя гуакамоле, но не знам как се прави. Дайте подсказка :smile: .

Това е най-лесното нещо на света! :)
зависи от количеството ще варират нещата, но като цяло:
2 добре узрели авокадота ги намачкваш и добавяш сока на 1 лимон, 1 ч.л. сол, половин малка глава ситно нарязан лук, 1 добре узлрял домат, изчистен от семената, също нарязан на ситно, 1 скилитка пресован чесън, пресен кориандър и лют червен пипер на вкус! :) последните две не са задължителни.
Става супер, а ако искаш да е хомоегенна смес, може всичко това да го блендираш и да стане на пюре.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Bambaa » 08 Дек 2016, 11:36

О, гуакамолето е много лесно и успешно можеш да впечатлиш гости или домашните хем с бързо приготвяне, хем с необичайно ястие, с което да се залъгват докато поднесеш нещо по-така :grin: .
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Krum » 08 Дек 2016, 13:03

Bambaa написа:О, гуакамолето е много лесно и успешно можеш да впечатлиш гости или домашните хем с бързо приготвяне, хем с необичайно ястие, с което да се залъгват докато поднесеш нещо по-така :grin: .

То с една готина тортила или тънки крекери си е доста вкусно. От друга страна, предстаяш ли си как ядеш гуакамоле, а после ти сервират кебапчета с лъжица лютеница?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот red_eyes » 09 Дек 2016, 17:33

Krum написа:
Bambaa написа:О, гуакамолето е много лесно и успешно можеш да впечатлиш гости или домашните хем с бързо приготвяне, хем с необичайно ястие, с което да се залъгват докато поднесеш нещо по-така :grin: .

То с една готина тортила или тънки крекери си е доста вкусно. От друга страна, предстаяш ли си как ядеш гуакамоле, а после ти сервират кебапчета с лъжица лютеница?


Това за мен лично ще е пълен шок! :lol: Кой може да направи такова нещо?! Там, където се поднася гуакамоле, едва ли има кебапчета с лютеница и обратното :lol: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот Malina » 13 Дек 2016, 16:48

У нас има и от двете, но не на едно ядене. :lol:
Иначе да кажа, приготвих сладкиша на пчелата, е няма такъв вкус, божествено беше, много бързо свърши, нито снимка успях да направя, нито нищо. По Коледа ако остане време пак ще направя, изненадващо вкусен беше! :shock:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот iwoni » 13 Дек 2016, 17:55

Пак съм пропуснала нещо аз :lol: ! Ще се върна и ще прегледам коментарите, но мислех, че не е удачно авокадото да се използва за сладкиши. Явно съм грешала.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот qwerryyy » 14 Дек 2016, 11:39

Браво за идеята, може да се ползва и разнообразно.
Аз само на сос съм го правила за спагети, получи се но някак си напоследък ме отегчава.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот zheleva212 » 15 Дек 2016, 17:04

Колко пъти в седмицата да кажем е полезно да се яде авокадо? Ако много често го ядем, до какво може да доведе това?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Обичам авокадо! Има ли други привърженици - да споделим рецепти!

Мнениеот kauda » 03 Яну 2017, 16:43

zheleva212 написа:Колко пъти в седмицата да кажем е полезно да се яде авокадо? Ако много често го ядем, до какво може да доведе това?

A колко често може да се яде седмично сирене, яйца, мляко, хляб, месо и ако го ядем много често, до какво може да доведе това?
Мисля, че това отговаря на въпроса ти.. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron