Необичайна употреба на чесъна

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот exotic » 16 Ное 2016, 17:41

Ще ви споделя едно свое откритие, което може и отдавна да е открито, но за мен беше изумително. Докато готвех и белех чесън, детето играеше покрай мен и си режеше фигурки от цветна хартия и ги лепеше с лепило. По едно време го гледам, че хванало една голяма скилидка чесън , разрязана наполовина и търка с нея и лепи. Сокът на чесъна е лепкав, но не предполагах, че може да се ползва като лепило :lol: . Много любопитно ми стана и се замислих какви ли необичайни употреби на чесъна може да има. Вие сещате ли се и ползвали ли сте го в несвойствена за него функция?
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот Bambaa » 16 Ное 2016, 20:51

Вярно, че е много лепкав сокът на чесъна, но и аз не съм имала представа, че може да се ползва по този начин. Аз вкъщи имам едно пукнато стъкло, дали ще свърши работа, ако го намажа с чесън, поне да не се цепи повече :grin: ?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот Марочко » 16 Ное 2016, 21:33

Да се лепи хартия с чесън? Много интересно, а не мирише ли?
Марочко
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Ное 2016, 10:44

Re: Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот LatinaAsenova » 17 Ное 2016, 08:10

Когато бях момиче, научих необичаен начин за отслабване с чесън - залепваш една обелена скилидка с лейкопласт върху пъпа и я носиш постоянно. Сменяш скилидката два пъти седмично. Така и не опитах. :)
LatinaAsenova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Ное 2016, 06:49

Re: Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот donni » 17 Ное 2016, 09:35

LatinaAsenova написа:Когато бях момиче, научих необичаен начин за отслабване с чесън - залепваш една обелена скилидка с лейкопласт върху пъпа и я носиш постоянно. Сменяш скилидката два пъти седмично. Така и не опитах. :)


Трябваше да го пробвате, за да кажете дали наистина действа :smile: . Много странно средство, как ли действа през пъпа?!
Аз ползвам чесъна като естествен пестицид срещу белокрилки, листни въшки и всякакви такива буби, които съсипват цветята. Намачквам няколко скилидки да пуснат сок и го смесвам с 1 ч.л. течен сапун. Това го разтварям в близо литър вода и после пръскам със спрейче по цветята.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот Pipilota » 17 Ное 2016, 11:01

Bambaa написа:Вярно, че е много лепкав сокът на чесъна, но и аз не съм имала представа, че може да се ползва по този начин. Аз вкъщи имам едно пукнато стъкло, дали ще свърши работа, ако го намажа с чесън, поне да не се цепи повече :grin: ?

Не разбира се! Как с чесън, по-добре го залепи със силикон, за да не се разцепи!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот Elica » 17 Ное 2016, 12:26

Чесъна винаги е бил лепкав и с хартията лесно ще се справи, но да залепиш стъкло ... малко смешно ми се вижда.
Иначе чесъна не знам как може да се използва в домакинството, освен като начин да си изгониш гостите, като го понатъркаш в мебелите.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот Andrey » 17 Ное 2016, 13:18

LatinaAsenova написа:Когато бях момиче, научих необичаен начин за отслабване с чесън - залепваш една обелена скилидка с лейкопласт върху пъпа и я носиш постоянно. Сменяш скилидката два пъти седмично. Така и не опитах. :)

Лол, ето това ме уби! Може да помага да се отървеш от някои приятели, но отслабването... :shock:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот borkova » 23 Ное 2016, 17:15

Знам, че за акне помага. Срязва се скилидката и се намазва лицето с нея. После едва ли мирише лицето добре, но ако завяхват пъпките кой го интересува. Нали чесънът има антибактериални свойства, може и да помага за акнето.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Необичайна употреба на чесъна

Мнениеот Гълъбина_55 » 30 Май 2018, 17:14

Аз съм чувала, че чесънът се използва, за да се спре разрастването на пукнатините по прозорците и огледалните повърхности.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта