Кога да пия вода - преди или след хранене?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Jully » 22 Ное 2016, 15:23

И аз знам, че след хранене не трябва да се пие вода, а преди ядене било нормалното и препоръчителното. Е хубаво, но като не ми се получава,... имам ли избор.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот dinkog » 22 Ное 2016, 15:31

Никога след хранене, или евентуално след като се пие тя трябва да е по-топла, проблемът е, че може да се втвърдят мазнините, а с топлата вода няма такава опасност. По време на ядене не пия вода, защото това ме кара да спра да изпитвам чувство за ситост и да продължа да ям, което автоматически ми дава възможност да изям още повече.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Lyomi » 28 Ное 2016, 15:23

На обяд като ям таратор или супа това счита ли се за вредно, нали пак е вода? Не спазвам такива работи :mrgreen: .
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Pipilota » 28 Ное 2016, 16:37

Lyomi написа:На обяд като ям таратор или супа това счита ли се за вредно, нали пак е вода? Не спазвам такива работи :mrgreen: .

разбира се, всеки има право да прави каквото си иска. За пиенето на вода по време и след хранене се говори и знае много, другото вече е избор.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот ramimni » 29 Ное 2016, 10:22

Супата ми замества на мен пиенето на вода. Обичам да е топличка, да ми стопли стомаха :smile: . И после манджата. След това не пия вида доста време.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот tani05 » 14 Дек 2016, 11:21

Здравейте!
Организмът е най-добрият индикатор и сигнализира, когато има нужда от нещо. Известно е, че сутрин, на гладно чаша топла вода има прочистващ ефект. Теории всякакви, но природата си знае работата, слушайте себе си!
tani05
 
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:16

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот zagrijena » 14 Дек 2016, 11:44

И аз действам на този принцип, не се съобразявам с експертни постулати или мнения.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Тиамат » 29 Дек 2016, 00:58

Май някой се шегува в този форум. Кой задава тези въпроси?! :shock: Много ясно, че се пие една чаша вода, затоплена полвин час преди храна. Пие се и през останалото време, но не по-малко от 1 час след храна. Пиенето на вода по време на храна не е препоръчително!
Тиамат
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Дек 2016, 00:48

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот Anka » 29 Дек 2016, 09:37

Тиамат написа:Май някой се шегува в този форум. Кой задава тези въпроси?! :shock: Много ясно, че се пие една чаша вода, затоплена полвин час преди храна. Пие се и през останалото време, но не по-малко от 1 час след храна. Пиенето на вода по време на храна не е препоръчително!

Как така затоплена?! аз си пия нормална вода - от чешмата, не си я затоплям. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кога да пия вода - преди или след хранене?

Мнениеот pravilno » 29 Дек 2016, 10:00

Тиамат написа:Май някой се шегува в този форум. Кой задава тези въпроси?! :shock: Много ясно, че се пие една чаша вода, затоплена полвин час преди храна. Пие се и през останалото време, но не по-малко от 1 час след храна. Пиенето на вода по време на храна не е препоръчително!


Защо да не е препоръчително, какво ще стане? Не съм усетила да ми създава проблеми.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron