Каква вода давате на детето си?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Каква вода давате на детето си?

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 23:10

Водата смятам, че е изключително важна и затова повдигам темата. До годинката давах преварена,после по съвет на лекарката Девин- изворна. Вече 4 месеца давам само такава, не съм я променяла- дали не трябва да дам и някаква друга?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Каква вода давате на детето си?

Мнениеот valiart » 27 Окт 2011, 23:31

Преварената е добра, но сега в търговската мрежа има и на Девин специално за деца:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Каква вода давате на детето си?

Мнениеот Bella » 28 Окт 2011, 10:29

valiart написа:Преварената е добра, но сега в търговската мрежа има и на Девин специално за деца:)

Виждали ли сте как се бутилира минерална вода? Според мен преварената вода е задоволителен избор до първата годинка.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Каква вода давате на детето си?

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 11:56

Bella написа:
valiart написа:Преварената е добра, но сега в търговската мрежа има и на Девин специално за деца:)

Виждали ли сте как се бутилира минерална вода? Според мен преварената вода е задоволителен избор до първата годинка.


Ха! А вие виждали ли сте как се бутилира и пакетира ...всичко останало?! Все едно не е лудост това, че всяко дете е засмукало сламката на някое сокче, което е бъкано с консерванти и какво ли не или гризе от измислените гризки зрънчо и солети с толкова много сол и изкуствени съставки. Или казвате спор да има :mrgreen:
http://devin-bg.com/
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Каква вода давате на детето си?

Мнениеот southern_sun » 28 Окт 2011, 12:27

Не мисля, че се създава спор по-скоро се гледат различни гледни точки. Имам позната, която работи в Софийска вода и знам как точно се случват нещата с вода Девин. Също така познавам хора, които имат точно такава бутилираща фирма, която бутилира вода Кайлъка, която я пълнят в сливенско от една чешма. Според вас има ли нещо истинско в страната ни?
Знаете ли как най-точно можете да проверите една вода дали е минерална(изворна) или просто чешмяна? Оставете я на слънце! Минералната или изворната вода не образува балончета по бутилката, когато е затоплена от слънцето :)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Каква вода давате на детето си?

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 13:12

Ако знаем кое как се прави, едва ли ще посягаме към рафта да си го купим. Аз веднъж гледах в На кафе с Гала, как се правят шоколадови бонбони..., хайде няма да казвам кои, ама беше голяма мацаница. Работници щъкаха в едни неугледни помещения и нливаха с кофи шоколада. Много нехигиенично ми се видя всичко. Може да се досетите как това ми е повлияло върху избора за шоколад и шооладови бонбони за напред. А за минералната вода, направо благословенни са тези, които живеят в такъв край, в който си имат природни минерални извори. Едва ли прибягват често до купуването на бутилирана минерална вода. А нали знаете минералната вода, а и всичко останало, съхранено в пластмасова опакова не е от най-полезното.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Каква вода давате на детето си?

Мнениеот southern_sun » 28 Окт 2011, 13:36

valiart написа:Ако знаем кое как се прави, едва ли ще посягаме към рафта да си го купим. Аз веднъж гледах в На кафе с Гала, как се правят шоколадови бонбони..., хайде няма да казвам кои, ама беше голяма мацаница. Работници щъкаха в едни неугледни помещения и нливаха с кофи шоколада. Много нехигиенично ми се видя всичко. Може да се досетите как това ми е повлияло върху избора за шоколад и шооладови бонбони за напред. А за минералната вода, направо благословенни са тези, които живеят в такъв край, в който си имат природни минерални извори. Едва ли прибягват често до купуването на бутилирана минерална вода. А нали знаете минералната вода, а и всичко останало, съхранено в пластмасова опакова не е от най-полезното.

Да права си! А как ли са държави като Турция, които нямат вода и питейната им е само бутилирана?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Каква вода давате на детето си?

Мнениеот qproin » 28 Окт 2011, 13:43

Аз съм доволна от тази вода на Девин, в смисъл доколкото може човек да е доволен от водата, която пие. И не съм съгласна, че всичко произведено в България трябва да се разглежда под лупа и скептично. Има фирми у нас, където хигиената и качеството са на такова ниво, че сигурно те карат да си събуеш обувките, за да влезеш там. Все пак сме в ЕС, въведоха се стандарти и сертификати, вярвам че се спазват. Но мисълта ми беше друга, дали е редно да редувам водата която давам с някакъв друг вид трапезна или минерална вода. Детето изпива по около 500 мл на ден- използвам я за пиене и за приготвяне на мляко. Когато й готвя ползвам чешмяна вода, която в процеса на готвене се преварява. Та с това количество (500мл), може ли да навредя на детето си ако не сменям водите?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Каква вода давате на детето си?

Мнениеот qproin » 28 Окт 2011, 13:44

Bella написа:
valiart написа:Преварената е добра, но сега в търговската мрежа има и на Девин специално за деца:)

Виждали ли сте как се бутилира минерална вода? Според мен преварената вода е задоволителен избор до първата годинка.

И аз мисля като Вас, но после каква вода да даваме?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Каква вода давате на детето си?

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 15:49

Каквато и да е не е болка за умиране - преварена, бутилирана. Някой ако иска и Перие да ползва http://www.meik98wines.com/%D0%BC%D0%B8 ... D0%B0_4100
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта