Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот rose_92 » 21 Ное 2016, 15:49

Имам сериозен проблем от няколко години насам. Първоначално имах себореен дерматит само на кожата на главата. После се пренесе на лицето ми в зоната около носа като се появяваше само през зимата, а от около 1 година стана като постоянно състояние и просто не знам как да се справя с него...Купувала съм си кремовете на Бодерма Sensibio DS+ и на Дюкре Kelual DS+ обаче ефект имаше само в началото, после спряха да действат..Една дерматоложка ми беше изписала кортикостероид Бетазон, но знам, че такива продукти не трябва да се използват много често, а само те премахват ужасните сърбежи и зачервяване поне за няколко дни. След това зачервяването пак се връща.
Моля ви, ако някой е имал такъв проблем и е намерил решение за поддържането му (защото знам, че това е хронично заболяване и няма как да изчезне завинаги..) нека да каже какво му е помогнало, защото е много неприятно постоянно да си с червено лице и да те сърби, а да не можеш да се почесаш..Имам чувството, че само аз имам такъв проблем, защото до сега не съм видяла друго момиче/жена с такива червенини по лицето си. :cry: :sad:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот Pipilota » 21 Ное 2016, 15:56

Не съм много запозната със заболяването, но от тук - от там прочетенето ми става ясно, че дерматита много се влияе от начина на живот като цяло. МНого често заболяването се свърза с проблеми с чревната микрофлора. Прпобвала ли си освен мазила,да промениш начина си на живот и да вземаш витамини + пробиотици, включително и да преминеш на здравословна диета, изключваща кафе, захар, шоколад? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот rose_92 » 21 Ное 2016, 16:01

Pipilota написа:Не съм много запозната със заболяването, но от тук - от там прочетенето ми става ясно, че дерматита много се влияе от начина на живот като цяло. МНого често заболяването се свърза с проблеми с чревната микрофлора. Прпобвала ли си освен мазила,да промениш начина си на живот и да вземаш витамини + пробиотици, включително и да преминеш на здравословна диета, изключваща кафе, захар, шоколад? :roll:



Оо аз без шоколад не мога да живея - това няма как да стане. :lol: Аз съм чела за изключване на млечните продукти ама чак някакъв видим ефект не съм видяла. Забелязала съм, че състоянието силно се обостря при стрес. Например преди изпит, на сутринта като станех цялата бях червена.. :sad: Иначе витамини често пия, но не съм забелязала някой от тях да влияе на дерматита. Това нещо сякаш не се влияе от нищо освен от кортикостероидите.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот Pipilota » 21 Ное 2016, 16:05

rose_92 написа:
Pipilota написа:Не съм много запозната със заболяването, но от тук - от там прочетенето ми става ясно, че дерматита много се влияе от начина на живот като цяло. МНого често заболяването се свърза с проблеми с чревната микрофлора. Прпобвала ли си освен мазила,да промениш начина си на живот и да вземаш витамини + пробиотици, включително и да преминеш на здравословна диета, изключваща кафе, захар, шоколад? :roll:



Оо аз без шоколад не мога да живея - това няма как да стане. :lol: Аз съм чела за изключване на млечните продукти ама чак някакъв видим ефект не съм видяла. Забелязала съм, че състоянието силно се обостря при стрес. Например преди изпит, на сутринта като станех цялата бях червена.. :sad: Иначе витамини често пия, но не съм забелязала някой от тях да влияе на дерматита. Това нещо сякаш не се влияе от нищо освен от кортикостероидите.

Постоянство! Не подценявай начина на хранене, имала съм псориазис тук - таме, по ръцете, при стрес точно преди изпити бях чудо, с прпомяната на начина на хранене и много търпение, от години не съм се сблъсквала с този проблем! Но си трябва постоянство, не става набързо и със спирането на нещо за седмица. Пробвай 4-6 месеца и тогава можеш да кажеш дали се е получило и повлияла добре.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот franky » 21 Ное 2016, 16:21

Определено начинът на хранене влияе на такива състояния, повече плодове и зеленчуци, избягване на млечни и мазни храни. Както казва Пипилота, месеци наред на такъв режим и тогава си показва резултата.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот Kaya » 22 Ное 2016, 09:58

Според мен е много важно да си намериш добър лекар! Ако си от София, момичетата из другите теми споменават за д-р Каляшева, че си разбира много от работата, че е мила и отговорна, така че отиди при нея и виж дали може да ти помогне, може да ти предложи нещо, което досега не си пробвала.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот MGB » 22 Ное 2016, 12:19

Спасение няма, има непрестанна борба и постоянна грижа, за да не се допуска влошаване на състоянието.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот Jully » 22 Ное 2016, 15:03

За съжаление и аз не мисля, че има абсолютно решение на проблемът ти. Освен да намериш начин просто да не се обостря състоянието ти. :(
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот rose_92 » 23 Ное 2016, 03:49

Kaya написа:Според мен е много важно да си намериш добър лекар! Ако си от София, момичетата из другите теми споменават за д-р Каляшева, че си разбира много от работата, че е мила и отговорна, така че отиди при нея и виж дали може да ти помогне, може да ти предложи нещо, което досега не си пробвала.

Къде работи тя?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Има ли спасение от себорейния дерматит на лицето?!

Мнениеот rose_92 » 23 Ное 2016, 03:49

MGB написа:Спасение няма, има непрестанна борба и постоянна грижа, за да не се допуска влошаване на състоянието.


Ти как се бориш с проблема?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта