Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Ное 2016, 10:20

Имам много приятелки с деца на всякаква възраст. Онзи ден бяхме на една площадка с една позната, пихме кафе, а там имаше и друга жена с детето й. Появи се бащата на детето, връщаше се от родителска среща и беше направо бесен. Детето им -1клас, ходело да преписва от останалите, ставало от чина, говорело с останалите, било разсеяно. Съвсем нормални неща за деца, които са на училище от няколко месеца. :roll: Само че той беше толкова сериозно убеден, че това "ей сега ще се поправи, само да се приберат и вече няма да се повтори", това му бяха думите. Майката стоеше безучастно и само попиваше, а останалите на масата се подхилкваха.
Аз бях като ударена с парен локомотив. :shock: Предполагам, че детето вкъщи е изяло голямо количество шамари и блъскане в стената, просто видът и начина на говорена на въпросния господин е такъв. Почти не съм говорила с него, но си мисля, че си тормози децата и то немалко, а може и жена си. Дали съм предубедена и мога ли да направя нещо, за да потвърдя или отхвърля подозренията си, въпреки че са непознати за мен хора? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Fancy » 22 Ное 2016, 10:38

И аз като ги чуя такива направо настръхвам! Ама как можеш да се намесиш и да предотвратиш това, което евентуално може да се случи като се приберат? Бих му казала само, че това наистина са нормални неща и обичайно поведение за един първокласник.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Ное 2016, 10:43

Fancy написа:И аз като ги чуя такива направо настръхвам! Ама как можеш да се намесиш и да предотвратиш това, което евентуално може да се случи като се приберат? Бих му казала само, че това наистина са нормални неща и обичайно поведение за един първокласник.

Да, можеше и да му го кажа, той се похвали, че и преди имали някакъв проблем, но не запомних какъв и видиш ли, вече не се повтаряло, значи методите му действат. Не знам тая жена как му е родила две деца, тоя изрод не трябва да се размножава. Изключително неприятен човек. :front:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот MGB » 22 Ное 2016, 11:58

Никой не знае как в действителност стоят нещата в едно семейство и аз се пазя да си правя изводи и да давам оценки. Дано не е някой, който си бие домочадието, а само да се изхвърля на приказки и да стряска. По принцип всеки възпитава както знае и може би е възпитаван.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Локумът » 22 Ное 2016, 12:13

За съжаление, след като са ти по-далечни хора няма как да разбереш. И аз имах един такъв.. голям гъзар в класа на моите деца, още в началната степен. Изхвърля се там и го направих за срам пред целия клас, надявам се да е имало ефект и да е осъзнал, че е олигофре.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Jully » 22 Ное 2016, 13:56

Не бих се намесила, дори и да бях сигурна, за съжаление, няма как да се подходи в такава ситуация, нито можеш да бъдеш сигурен, че закона ще си свърши работата и дали от отсрещната страна няма да се получи така, че децата да го отнесат още повече,когато бащата се ядоса, веднага ще реши, че някой от тях се е оплакал. :roll:
Според мен хората,които би трябвало да кажат това са учителите, които всеки ден контактуват с детето, както и не родителите, а учителите да преценяват дали децата имат нужда от училищния психолог. Защото родителите често искат децата им да им пазят тайните.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот YoLindi » 22 Ное 2016, 14:57

Коя съм аз да се намесвам? Нали веднага ще ме насметат и дори да съм права, може да отнеса нещо заради голямата си уста.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот dinkog » 22 Ное 2016, 15:32

Като няма как да го докажеш, къде ще се намесваш... Освен да си лаеш в интернет и във форуми, друг вариант не виждам.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот kauda » 22 Ное 2016, 16:20

Не бих се намесила, за съжаление. :roll: А може би трябва да бъдем малко по-резки и да реагираме по-остро на подобен род глупости, защото времето с шамарите остана далеч зад гърба ни и всичко останало е просто прекалено, смешно и абсурдно за в наши дни. Децата не се възпитават така, но за съжаление.. май никой не го мисли това. И аз смятам, че за тези неща трябва да се обърне внимание главно от учителите.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Намесвате ли се, ако не ви харесва чуждото възпитание?

Мнениеот Pipilota » 22 Ное 2016, 16:43

Не, не и не, защото съм много страхлива и все си мисля, че не съм разбрала нещо правилно! :roll: В тоя случай, може би мъжът наистина раздава шамари и на мен ми звучи така това държание, но може да се бъркаме.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта