Опасен ли е гел лака?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Mon_ton » 05 Яну 2017, 13:55

lussy написа:
nefertiti написа:klara заради по-голямата издръжливост от лакиране до лакиране, но също и заради блясъка, който с обикновен лак не е същия.


Значи суетата на първо място, пък дали е вреден или не кой го интересува :lol: .
Това си е чисто заяждане от скука може би .Не е нещо кой знае колко вредно, опасността е, че могат да изтънят ноктите, но като с всяко нещо, ако се прави почивки, защо да не? Ти сигурно не ядеш бял хляб, захар, салами, кашкавали, сирена и т.н. защото на първо място са вредни а теб не те интересува, че са ти вкусни, нали?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Petq.pet » 10 Яну 2017, 10:34

Вярно ли е, че когато се сваля гел лака, ноктите се киснат десетина минути в ацетон? Колкото и рядко да си правиш този лак, пак това би ме спряло да не го ползвам.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Yunona » 10 Яну 2017, 11:03

Petq.pet написа:Вярно ли е, че когато се сваля гел лака, ноктите се киснат десетина минути в ацетон? Колкото и рядко да си правиш този лак, пак това би ме спряло да не го ползвам.


Да, така е. Върху ноктите се поставят памучни тампони, напоени с ацетон, а след това се увиват във фолио или се фиксират със специални щипки. След десетина минути лакът се изстъргва с шпатулка. Със сигурност свалянето на гел лак не е от най-щадящите процедури...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Lilly_milly » 10 Яну 2017, 15:47

Със сигурност след такива процедури няма да си харесвам ноктите :smile: .
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 09 Фев 2017, 14:38

Можеш да си ги мажеш с масла, които да ги подхранват, да им правиш възстановяващи ванички.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Guppy » 16 Май 2017, 11:50

Аз съм доволна от гел лака, пък за другите не знам. :mrgreen: каква е разликата, ако се лакираш ежедневно, дали ще ползваш гел лак и ще се киснеш 10 минути, или ще ползваш ацетон за всяко почистване - редовно.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Предишна

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта