Опасен ли е гел лака?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Опасен ли е гел лака?

Мнениеот qwerryyy » 22 Ное 2016, 13:13

Напоследък много често започнах да си слагам гел лак и естествено се замислих дали това е полезно за нокътя ми, или обратното и всъщност мога много да си навредя с използването на гел лакове?
А и не само за нокътя, а и като цял, дали е опасен гел лака? Колко от вас го използват и имали нещо, което не ви е харесвало в използването на красивия маникюр? :roll:
А плюсовете му определено са много, много красив, издържа дълго време! `
dsc.jpg
dsc.jpg (44.04 KiB) Прегледано 4192 пъти
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Jully » 22 Ное 2016, 13:49

Чувала съм, че UV Лъчите при гел лаковете изобщо не са полезни и дори застрашават от рак на кожата, но пъкк препоръката е да се използват слънцезащитни кремове. Дали обаче биха го позволили в козметичния салон на фона на това, че и лакът има някакви потребности - не знам. От друга страна е много красиво и трайно, което му е огромен плюс. мисля, че ако се прави рядко - 7-8 пъти годишно не би трябвало да има проблем нито с кожата, нито с ноктите.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот YoLindi » 22 Ное 2016, 15:01

Може да увреди нокътната плочка, ако не се прави както трябва. Не съм много ок с техниката да се изпили горното естествено покритие на нокътя. А е и по-скъп.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот kauda » 22 Ное 2016, 16:23

Пили се съвсем малко, не се прекалява, както при ноктопластиката, така че не ставаш задължително техен потребител до живот. Няма какво толкова да се притесняваш, ако го ползваш рядко, ако е всяка седмица, като всяко нещо, би било притеснително.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Pipilota » 22 Ное 2016, 16:47

Слагам си няколко пъти в годината гел лак - покрай празниците - Коледа, рождените дни на децата имоя рожден ден, та за 4 пъти в годината не съм се притеснила дали ще ми навреди. Избирам си лак, който би изглеждал добре и след като порасне нокътя и така не ходя да ми го свалят и допълнително да ми стържат нокътя.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Yunona » 22 Ное 2016, 17:22

Много ми харесва гел лака - огромно удобство е. Сама си го правя - имам всичко необходимо и усвоих техниката на поставяне и сваляне. Но след цяла година почти непрекъснато с гел лак трябва да призная, че ноктите ми не изглеждат добре. Плочките доста изтъняха. Затова реших да им дам три седмици почивка, през които ги глезя с масло три-четири пъти на ден.
Що се отнася до вредността на УВ лъчите - това не подлежи на съмнение и по тази причина ползвам специални предпазни ръкавици.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот roksana » 22 Ное 2016, 21:59

Наистина трябва да се дава почивка на ноктите за известен период след гел лака. Издържа много време, но заради лампите не си позволявам често да го слагам. А какви са тези ръкавици, от какво са?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Yunona » 23 Ное 2016, 10:06

roksana написа:Наистина трябва да се дава почивка на ноктите за известен период след гел лака. Издържа много време, но заради лампите не си позволявам често да го слагам. А какви са тези ръкавици, от какво са?


От някаква привидно обикновена материя - прилича ми на плътен полиестер. Ето така изглеждат:
http://www.nail-bg.com/shop/674/desc/rk ... d-svetlina
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот Mon_ton » 23 Ное 2016, 10:19

Това можеш и с обикновен чорап да си го направиш ми се струва. :roll: Дори и ако не можеш да си намериш такива ръкавици набързо. Аз не съм си правила гел лак досега и много искам, но не съм се решила кога да го направя, но знам, че много се уврежда нокътя, но ако е рядко, сигурно няма да има проблем. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Опасен ли е гел лака?

Мнениеот ramimni » 23 Ное 2016, 10:24

Yunona написа:Много ми харесва гел лака - огромно удобство е. Сама си го правя - имам всичко необходимо и усвоих техниката на поставяне и сваляне. Но след цяла година почти непрекъснато с гел лак трябва да призная, че ноктите ми не изглеждат добре. Плочките доста изтъняха. Затова реших да им дам три седмици почивка, през които ги глезя с масло три-четири пъти на ден.
Що се отнася до вредността на УВ лъчите - това не подлежи на съмнение и по тази причина ползвам специални предпазни ръкавици.


При това положение три седмици почивка не са ли малко? Аз поне месец не се лакирам дори и с обикновен лак.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта