Какво ми струва един рожден ден

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот lussy » 22 Ное 2016, 14:48

Майка съм на 9-годишен син и 4-годишна дъщеря. Не за първи път се сблъсквам с подобен случай, но сега просто беше фрапиращо. Миналата събота бяхме поканени / по-скоро децата/ на рожден ден на едно съседче. Досега сме ходили на десетки рожденни дни и когато и двамата са били поканени, подаряват два отделни подаръка на рожденика или ако той има брат или сестра, едно шоколадче и за него винаги има. Майките, които се събираме и все сме заедно, знаят този мой принцип. И сега в съботата отидохме, но заради предстоящите празници и бъдещото охарчване реших да купя един по-голям подарък. Майката на детето такава физиономия направи, опита се да я прикрие, но си пролича. Толкова неприятно ми стана! Направо ми се развали настроението! Смятате ли, че когато сте с повече от едно дете, трябва да подарявате по-големи и скъпи подаръци? Или и двете деца ги минавате с един? Давате ли на братчето или сестричето на рожденика нещичко, за да не се чувства изолирано? А очаквате ли същото отношение и към вашите деца?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот lini_leni » 22 Ное 2016, 15:26

Да ти кажа доста странно ми прозвуча реакцията на тази майка, чието дете е имало рожден ден. Явно много лошо си ги научила - да очакват от теб големи подаръци и по много :mrgreen: . Няма да те питам колко пари даваш за такива неща, но и за мен е нормално да се подаде нещо на братчето и сестричето. Но два подаръка от двете ти деца ми се вижда като изсилване.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот kauda » 22 Ное 2016, 16:05

Много странно ми е това, което казваш, защо ще се сърдят, ако подаряваш един подарък? Според мен е напълно нормално да се подари един, но по-скъп подарък, примерно около 30-40 лева. :roll: Аз бих направила така, а също подарък за братчето/ сестричето, само ако е малкко и евентуално бих взела някаква книжка.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот Pipilota » 22 Ное 2016, 16:49

Тази глупост за първи път я чувам. Никога не купувам два подаръка, но купувам един по-голям - винаги вземам някаква дреха, също вземам нещо тематично, ако наближава някакъв празник - коледа, великден, вземам и играчка,, която би се харесала. Как ще купувам нещо и от двете деца?
А за братчето или сестричката, аз също нося нещо дребно и то ако е във възраст, в която разбира и би очаквало.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот roksana » 22 Ное 2016, 23:45

Аз пък не виждам защо трябва да се подарява и на братчето или сестричето, все пак рожденика е един. Може ли една жена, която има две или три деца да очаква да получи подарък за всяко едно, независимо кой има празник?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот Mon_ton » 23 Ное 2016, 10:36

roksana написа:Аз пък не виждам защо трябва да се подарява и на братчето или сестричето, все пак рожденика е един. Може ли една жена, която има две или три деца да очаква да получи подарък за всяко едно, независимо кой има празник?

Е,т о не е да му подаряваш нещо, а да му вземеш лакомство, или книжка за 2-3 лева. Не става въпрос за голям подарък, това е по-скоро да дадеш нещо дребно и на другото дете, аз да не се чувства пренебрегнато.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот exotic » 23 Ное 2016, 11:49

Само майките на две и повече деца знаят какво им е и тези ситуации пред какви чуденки и изпитания ги поставят. Но за да се чувстват добре малчуганите и за да няма сълзи и лоши настроения на празници, всяко получава по нещичко. Аз например когато организирам рожден ден на моето дете, купувам по малко подаръче за всички гостенчета. Може да е коронки на принцеси за момиченцата или балон за момченцата, нещо подобно. И всички се радват. А рождениците си получават подаръците от всеки според възможностите, няма място за сърдене тук.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот svetlozara » 24 Ное 2016, 13:30

Това е много тъпо да е задължително да купуваш по два скъпи подаръка. Мисля, че в наши дни, подаръци около 20 лева са съвсем нормални за подаряване, вече по-близките, които са от семейството могат да подарят и нещо по-скъпо.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот Elica » 24 Ное 2016, 14:37

Обидата според мен е по-голяма от парите, все пак не може да очакваш, че другите ще подарят нещо голямо за рождения ден. Не разбирам как някои хора искат да си избият парите от празника, нали е достатъчно, че има забава и децата са дошли, ама сега не бил достатъчно голям подаръка.. всеки действа според възможностите си.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво ми струва един рожден ден

Мнениеот zagrijena » 24 Ное 2016, 15:51

Не е приятно да не уважават усилията ти и да подценяват това, което от сърце даваш. Тази майка, която не е могла да прикрие разочарованието си, не се ли пита или да си дава сметка, че хората дават толкова, колкото им се разпростира чергата. И щом е уважило семейството рождения ден на детето й това е по-важно от всякакви скъпи подаръци. Ако не дойдат деца на рождения ден дали ще й е по-хубаво?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron