Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот Mon_ton » 23 Ное 2016, 10:03

Моля ви се - кажете какво вършат вашите мъже вкъщи! След месец се връщам на работа и не мисля, че нещо ще се промени и след това! Сега като си дойде, нито помага да гледа малката, нито върши нещо по къщата, а само се оплаква - мръсно било, разхвърлено, не било сготвено с това, което искал да яде! Направо ме побърква и не мога и да го понасям, признавам си. Всяка жена знае, че гледането на дете не е толкова лесна работа, то иска постоянно внимание, не може да го оставиш,за да си шеташ. :evil:
не знам грешката в мен ли е, в мъжа ли е. :roll: Вашите мъже какво вършат вкъщи, правят ли нещо, или и те като моя стоят като саксии на дивана и не мърдат от там?! :mad: Не знам дали мога да издържа на този начин на живот... освен за пари, за друго за какво ми е?! :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот ramimni » 23 Ное 2016, 10:28

Всяка вечер го моли да ти помогне я с приготвянето на масата, я нещо за детето , за дребни нища. Често жените се сърдим, че мъжете не се сещат да ни удрят по едно рамо, а самите ние не показваме по подходящ начин, че се нуждаем от помощ. Няма смисъл да се мусим, че ни подхващат нищо, просто отиваме и директно молим за помощ. Едва ли ще откажат тогава, една мила молба прави чудеса.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот Mon_ton » 23 Ное 2016, 10:56

О, не си мисли, че не съм го молила! Като му кажа да поиграе малко с малката, за да ида да свърша нещо той отговаря "е, цял ден кво прави..." не ми остава време да се къпя дори...
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот donni » 23 Ное 2016, 11:27

Като се замисля, се сещам за някои неща, които прави мъжът ми. Например докато аз приготвям вечерята, той прави салатата. Понякога изхвърля боклука. Снощи например докато готвех, го помолих да помогне с детето и се занимаваха с играчките. Тонът, с който им казваме нещо или ги молим, им прави голямо впечатление и предизвиква съответната реакция. Това от личен опит съм го установила.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот Malina » 23 Ное 2016, 11:33

Моят винаги е помагал и никога не ме е оставял сама да върша нищо, а сега, след като се роди и малката, постоянно той се грижи за дома ни, преди да си я приберем бях в много тежка депресия и не подхващах нищо, той се грижеше за цялата покъщина. Сега отново той поема по-голяма част от задълженията у дома. И преди ми помагаше, но сега страшно много ме отменя. Надявам се да бъде толкова отговорен и занапред. Наистина е много грозно и неприятно, когато жената бива оставена сама да се грижи за дома и за децата и отделно да ходи на работа. Мисля, че мъжете си мислят, че след като работата ни не е натоварваща физическа, то значи не сме изморени, за разлика от тях. И те поклащат глава и казват "аз няма да помагам", а жената няма избор. Изчакай още малко да порасне детето, иди на работа, нека и двамата бъдете ангажирани през деня, вечер купувай нещо готово на малката и го копирай. Дано му светне! :mad:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот Slavena » 23 Ное 2016, 12:31

Ми то не е работа на мъжете да помагат вкъщи това трябва да го правят жените, ако една жена иска да задаржи някой мъж при себе си трябва да е готова да изпълнява желанията му и да подържа къщата спретната и подредена. не може да се иска от мъжете да готвят и 4истят, това е обидно за мажа. аз не искам един ден да дам сина си на някоя жена, която да е мързелана, жената трябва да е домакиня, дори и да работи.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот valensiq » 23 Ное 2016, 14:59

Винаги съм говорила в прав текст, ако нещо не ми хареса, права си, че жените не трябва да се превръщат в слугини. Но ако пропускате да говорите с него и не си кажете изискванията, то може и да не получите това, което искате. Няма как сами да се сетят какво искате от тях.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот Локумът » 24 Ное 2016, 11:36

Е, кво - перем чистим гладим готвим, всичко, което се налага. :mrgreen: Не бъзикам се, аз съм скаран с кухнята, в това помещение не влизам, взел съм на жената всякакви уреди и съм й казала да не ме занимава, имаме миална, всичко на всичко мятам там тенджерите и чиниите, имаме сушилня+ пералня, та общо взето дрехите сами си се перат и сушат. Остава едното готвене, ама нямам голям талант. За прахосмукачене имаме от тея машинки дето сами си обикалят. Общо взето съм на мнение, че като няма да върша нищо, поне да има достатъчно техника, която сама да си чисти, за да няма мрънкане после.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот m.vulev » 24 Ное 2016, 13:18

Аз съм на мнение, че за да получаваш нужното уважение и отношение, трябва да се грижиш за жена си и да й помагаш. Не говоря да се превръщаш в слуга и да тичаш като паленце след нея, а да си равностоен партньор във всичко. Опитвам се и нещата вървят според мен.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Какво вършат мъжете ви вкъщи?!

Мнениеот Elica » 24 Ное 2016, 13:58

Главно само на приказки мъжете помагат, повечето не помагат и само искат и изискват.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron