Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот Sophia.G » 30 Ное 2016, 09:00

От известно време забелязвам, че някой поставя стар хляб върху колата на един от моите съседи. Докато беше топло, не обръщах особено внимание. Пакет стар хляб или дори само филия, закачен на антената на колата или оставен на стъклото пред шофьорското място. Излизам много рано от дома, не съм обръщала внимание.
С първите студени дни взех да се заглеждам повече, защото паркираме почти един до друг. Една сутрин се засякохме заедно със съседа, за мое учудване /защото до момента си мислех, че му оставят хляб за животни или нещо подобно, въпреки, че той село няма/, той се намуси, както беше усмихнат и си говорихме. Отиде до колата, извади нанизания на антената хляб и го хвърли в кофата.
Не го попитах какво става, защото не го счетох за удобно. Но любопитството ме гризеше жестоко.
Питах моята свекърва, която ми каза, че това било вид урочасване. С хляба се хранело злото, което да предизвика катастрофа.
Не съм суеверна, но потръпнах.
Свекървата ми е много уравновесен човек, не очаквах да ми каже нещо подобно. Чували ли сте и вие за подобна черна магия, с хляб върху колата?? Дано не е някой луд, който да ни тормози, имам малки деца и се притеснявам!
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот analizatorka » 30 Ное 2016, 09:25

Еха, урочасване с хляб!!! Тия хора как ги измислят тия работи? Хлябът е свещена храна, как може да се ползва за такова нещо?! Всичко друго бях чувала, че се ползва за магии и урочасване, но това минава всякакви граници на въобръжението :lol: . Кажете на съседа си да не си го слага на сърце, да не обръща внимание, колкото и да е трудно. Доста влияе на психиката такова нещо, но ако почне да вярва и да очаква нещо лошо, да не предизвика нещо.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот arthurdent » 30 Ное 2016, 09:33

Въпреки, че не вярвам в подобни неща, звучи ми ужасно нездраво, чак потръпнах. Възможно ли е да има такива гадове в 21 век???
Успокойте се, това са глупости. Просто е неприятно, че живеем редом с такива хора.
arthurdent
 
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Авг 2013, 13:44

Re: Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот mamina » 30 Ное 2016, 10:20

Едва ли хлябът оказва някакво влияние, по-скоро този, който го оставя, цели да плаши и да изкарва от равновесие. Луди колкото искаш.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Ное 2016, 10:22

Доста грозно и неприятно! :shock: Не вярвам в уроки и магии, но все пак самия факт, че някой по някакъв начин се опитва да ти повлияе е много грозно! Кажи на въпросния човек, да не си го слага на сърцето или да издебне кой го прави и да му нацепи кофата. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот black » 30 Ное 2016, 11:12

Аз бих издебнал да видя кой прави тия мизерии и да слагам пред вратата му същия хляб, яйца, каквото там се слага за магии и уроки!
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот silver933 » 30 Ное 2016, 11:21

Monika_Spasova написа:Доста грозно и неприятно! :shock: Не вярвам в уроки и магии, но все пак самия факт, че някой по някакъв начин се опитва да ти повлияе е много грозно! Кажи на въпросния човек, да не си го слага на сърцето или да издебне кой го прави и да му нацепи кофата. :mrgreen:

Последната част на това предложение много ми хареса. Как може някой да е такъв идиот и да се държи по такъв начин? :eek: Някакъв глупак ще ходи да се гарви с колата ми и ще се опитва да ме омагьосва. Твоя съсед, вместо да се мръщи, трябва да отиде да му обясни от къде изгрява слънцето. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот pavleta » 30 Ное 2016, 14:08

Много глупави хора, ще дават пари за хляб, за да слагат по колите!!! :mrgreen:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот iwoni » 30 Ное 2016, 14:28

На нас са ни слагали яйца по первазите на прозорците. Много е стресиращо и неприятно. Може да не вярваш в подобни глупости, но те гложди и се притесняваш нещо да не ти стане все пак. Хвърляхме яйцата в течаща вода или далече от къщата. По едно време престанаха, нищо не се случи особено, но всяка липса на късмет или гадна случка си я прехвърляш на тия работи.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Урочасване със стар хляб върху колата, чували ли сте за нещо подобно?

Мнениеот Malina » 30 Ное 2016, 15:51

iwoni написа:На нас са ни слагали яйца по первазите на прозорците. Много е стресиращо и неприятно. Може да не вярваш в подобни глупости, но те гложди и се притесняваш нещо да не ти стане все пак. Хвърляхме яйцата в течаща вода или далече от къщата. По едно време престанаха, нищо не се случи особено, но всяка липса на късмет или гадна случка си я прехвърляш на тия работи.

За яйцата и аз го знам, развалени и подобни неща, или да ти сложат някакъв такъв предмет някъде из къщата! Все лоши поверия, не знам какви са тея грозни и злобни хора и какво ли толкова може да си направил, че да ти пожелават някаква лоша съдба!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта