Предпочитам едното си дете пред другото...

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот r-lina.kol » 01 Дек 2016, 15:17

И двете деца ли са от един и същ баща?
r-lina.kol
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Дек 2016, 15:14

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 01 Дек 2016, 15:47

Така и между самите деца създавате и генерирате проблеми. Едното като се чувства защитено и под крилото ви, ще дразни другото и ще си позволява повече неща, защото знае, че за всичко ще набеждавате сина си. Настройвате ги едно срещу друго с поведението си.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2016, 16:39

Това наистина е лошо, защото и самите деца ще почнат да се мразят, макар че ако има някой за мразене,това не са децата, а ст евие..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот Andrey » 01 Дек 2016, 16:54

Добре де, как може да си избираш между децата, ей тва не моа да си го обясня. Твоя мъж не ти ли е обяснил на 4 очи, че си овца... :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот fairy » 01 Дек 2016, 16:57

Какво да направи човека, или се е предал вече и нищо не може да промени, или скоро ще му писне и ще се разделят. Това сигурно вкарва и напрежение между тях, няма начин.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот Хриси.Костова » 02 Дек 2016, 15:41

Имам едно дете и съм леля на момиче и момче!Племенниците ги приемам като мой деца и ги обичам безкрайно много!Откакто имам и аз дете, не ги деля тримата...обръщам внимание както на моето дете,така и на останалите две деца!Не ги деля тримата!Но това е недопустимо да обръщаш внимание на едното,на другото не!Децата усещат много неща...
Хриси.Костова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Дек 2016, 15:32

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот Elica » 02 Дек 2016, 15:45

Хриси.Костова написа:Имам едно дете и съм леля на момиче и момче!Племенниците ги приемам като мой деца и ги обичам безкрайно много!Откакто имам и аз дете, не ги деля тримата...обръщам внимание както на моето дете,така и на останалите две деца!Не ги деля тримата!Но това е недопустимо да обръщаш внимание на едното,на другото не!Децата усещат много неща...

Съгласна съм, че децата усещат, а на вас поздравления, че обичате наравно племенниците си като ваши деца, малко хора успяват да дадат любовта си на "чужди" деца така безрезервно! И аз не го разбирам как ще пренебрегваш едното си дете, но самия факт, че търси съвет, пак е доста сериозна крачка към решаването на проблема.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот Slavena » 02 Дек 2016, 16:35

Как може да си такава жена,че да си делиш децата, нали от едно място са дошли,направо не вярвам 4е може да си такава поварносна и да оби4а6 едното пове4е от другото много е грозно това
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Дек 2016, 16:59

Аз съм с две деца и към момента предпочитам сина си пред дъщеря ми, които я в тийн годините си (сег ае 12 клас) и ми се качвана главата, все нещо недоволства, все нещо не й харесва, все нещо й е криво, изобщо не ме слуша за нищо. Но това предпочитание в момента е напълно заслужено от нея, но в никакъв случай не съм я оставила да се нуждае от нещо, или по някакъв начин да не съм й угодила. Но малки деца да се делят вече е много,много грозно! На децата им тежи и забелязват, не бъди жестока към детето си, само защото не ти е толкова красиво или нямате близки интереси.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Предпочитам едното си дете пред другото...

Мнениеот Jully » 05 Дек 2016, 15:35

Замисли се какво причиняваш на детето си, може би просто дъщеря ти е по-мъничка и по-сладка и затова я предпочиташ, като нов домашен любимец, но не мисли, че детето ти е животно. Прекарай повече време със сина си и пробвай, може пък да ти хареса, трябва да си наложиш сама да си заедно и с двамата по равно! Добър въпрос е дали са от един и същи баща, ако са от различни, това ае отговора ти защо предпочиташ дъщеря си!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron