Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2016, 12:06

След поредния случай на бито дете и обиждано в яслите все повече се притеснявам за малкия, на който всичко това му предстои! :sad: Преди сякаш не беше така, децата бяха спокойни и щастливи на яслите, а сега покрай мен ежедневно чувам разкази на родители, че децата им са неспокойни, вечер плачат, изнервени са, бият се сами.. :shock: Поведението им коренно се е променило след като са тръгнали на ясла. Наясно сме какво трябва да се направи,но се питам, вие спокойни ли сте за децата си и ако имате съмнения, че нещо не е наред какво ще направите?! :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот belleville » 01 Дек 2016, 12:49

Всеки път се изумявам как може такова нещо! Как не им е жал да се държат така с малки деца! Аз щях да съдя яслата!
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2016, 12:57

belleville написа:Всеки път се изумявам как може такова нещо! Как не им е жал да се държат така с малки деца! Аз щях да съдя яслата!

Ами то яслата какво да се съди.. трябва да се съди лично човека, но положението е такова, че не сигурно на 100% дали е тя, може да се каже, че записа е подправен, + това е незаконно да се записва в България и такива записи не минават в съда, демек няма как да се докаже. Хората са направили единственото, което могат, а именно да махнат детето си от въпросната ясла. :roll:

А що се отнася до конкретния въпрос, когато дъщеря ми беше на ясла наиситна беше по-различно, ходеше с желание, там се чувстваше добре, но сега не е така, децата са масово стресирани. Не бих пуснала сина си на ясла, в градините положението е по-различно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2016, 15:10

Никога не ми е било спокойно! Дъщеря ми я върнаха нахапана веднъж от градина, с откъсната обеца от ухото, беше разкървавено и това преди толкова много години! Тогава поне скалъпиха нещо, а в наши дни са нагли и дори не си признават.. Сега и на училище всеки ден се притеснявам за нея..
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот Rali_hr » 01 Дек 2016, 15:25

Спокойна съм, колкото ако са на бойното поле. Такива истории съм чувала, че не е за говорене, абсурдите са много. Но според нашето законодателство, трябва да им правим неочаквани проверки, сякаш някой ще влезе в стаята ей така неочаквано и ще ги хване как шамарят децата, направо ми става лошо! Трябва да има камери и те да предават онлайн по всяко време и това ще е, защото леличките ще са си го заслужили!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 01 Дек 2016, 15:34

Аз нямам деца, но това на нищо не прилича. Като тръгнат да се оправдават, че изнервени били възпитателките, не знам какви си били, ами всички са изнервени, но това не е оправдание за поведението им. И за тях трябват психотестове.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2016, 15:52

MaLkA_sLaDoRaNa написа:Аз нямам деца, но това на нищо не прилича. Като тръгнат да се оправдават, че изнервени били възпитателките, не знам какви си били, ами всички са изнервени, но това не е оправдание за поведението им. И за тях трябват психотестове.

Психотест при тях щ ее малко, мен ме съмнява, че лесно всички ще измамят системата и пак ще правят каквото си искат. Вярно, че не е лесно да се гледат толкова малки деца, всяка майка знае колко е трудно да говориш с дете над една година, но когато това ти е работата, трябва да намериш подход и начин. Аз в тази ситуация, бих извела детето навън, по-добре да не спи, отколкото да бива бито и обиждано и всички да се разбуждат и страхуват, това не е нормално просто!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот Andrey » 01 Дек 2016, 17:02

Тва е, че и саморазправата казват, че е лоша! ама тоя изрод като бие децата.. абе думи нямам. Един ден като дойде времето за ясла няма да си пусна детето,ако трябва на 5 места ще работя за да не се налага да ходи по ясли. Такова насилие няма само там, може би вече като стане на 5 да тръгне в градина да може да каже кво се случва, до тогава по-добре да не ходят.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот веселказасмяна » 02 Дек 2016, 10:13

Snejna написа: Аз в тази ситуация, бих извела детето навън, по-добре да не спи, отколкото да бива бито и обиждано и всички да се разбуждат и страхуват, това не е нормално просто!


Напълно съм съгласна! Когато човек мисли с главата си, винаги може да намери по-нормален, приемлив и подходящ начин за справяне със ситуацията. На явно никой не мисли, важното е да си покажем нервите и да ги излеем на едно беззащитно същество.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Спокойни ли сте за децата си, докато са на ясла или градина?

Мнениеот Kremiliya » 02 Дек 2016, 10:40

Ми и на тях не им е лесно, 2 жени да се грижат за 20 деца, често разлигавени до безобразие. Но и не приемам да ги удрят и обиждат, ам акато знаят, че имат толкова отговорна работа само за чест и слава накрая на месеца, мислите ли, че имат желание и че им се занимава? Не ми се вярва на мене!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта