Каква хигиена спазвате в кухнята?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2016, 13:48

Да си призная, не съм от най-шетавите домакини и често пренебрегвам хигиената у дома. Не, че е някаква пълна кочина, но не мога да се меря с педантичните ми приятелки. Усещам, че в кухнята все нещо ми куца и там ми е най-слабото място, основното ми почистване в кухнята е да избърша масата с гъбата, да измия чиниите и да измия пода. Повече усилия не полагам. Кажете вие какво правите в кухнята и как поддържате хигиената там?! :roll:
определено съм много зле в чистенето и като се замисля, някой би се изплашил от мен, затова очаквам да ми помогнете... :-|
Често мия чиниите и бърша масата с една и съща гъба, това дали е грешно? Сменям гъбата няколко пъти месечно, използваме една хавлиена кърпа за ръцете и да вадя храната от печката. :roll: За мен това са съвсем нормални неща, на които не обръщам внимание, но дали не греша? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот Lilly_milly » 01 Дек 2016, 14:30

Както описваш, не бих казала, че си отчайваща :lol: . Всеки ден мия чинии, бърша маса, но два пъти в седмицата минавам да бърша пода, защото е паркет и всичко личи. Сега за кърпата малко не го одобрявам, не за друго ами и аз като съм го правила този номер просто не ми е удобно да хващам тавата и доста кърпи съм съсипала и изгорила така. Има си ръкохватки за тая работа.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2016, 14:48

Ми кърпата я ползвам за всичко - за ръцете, за тавата, да забърша някоя троха, да прибърша някоя чиния... май по-скоро съм за ореваване. :mrgreen:
Пода го мия по 1 път на седмица и ... някой път пропускам. :oops:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот Rali_hr » 01 Дек 2016, 15:28

Имаш трески за дялкане, аз хавлиена кърпа в кухнята имам една, която е само за ръце и сменям на 2 дена. Не я оставам да изсъхне, мия си ръцете поне по 10 пъти, докато мия. Кухненската хартия използвам,ако искам да забърша някоя чиния, вилица или купа. :lol: А от печката вадя със силиконови ръкохватки.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 01 Дек 2016, 15:51

Вкъщи имаме една гъба за миене на съдовете, друга за почистване на масата, трета само за почистване на мивката и печката :lol: . Майка ми е маниачка на тази тема и не си позволява да ползва една и съща гъба. Хавлиите - една в банята, друга в кухнята, не се смесват. Метенето и претриването с парцал е едно на ръка, всяка пролет и есен - основно почистване.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2016, 16:10

Аз не използвам хавлиена кърпа, колкото и да е в кухнята все има нещо, по което може да се развият бактерии, та кърпата я ползвам само и единствено в банята, като всеки си има собствена кърпа.
В кухнята с кухненска хартия бършем ръцете. Гъбата за чиниите я сменям 2 пъти седмично, а имаме от тея попивателните кърпи за масата и плотовете, тях сменям всяка седмица. Просто много бацили се завъждат там в мокрото.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот fairy » 01 Дек 2016, 17:02

И аз като приготвям нещо в кухнята, постоянно си мия ръцете и кърпите стават за нула време мокри. Много кухненска хартия ми отива така, пробвах го вече и не ми е изгодно. Запасила съм се с доста хавлиени кърпим и сменям често. Гъбите и квадратните попиващи кърпи като се ползват дълго време така започват да миришат, направо зле ми става и се опитвам да не ги държа толкова.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот Mon_ton » 02 Дек 2016, 13:21

Аз сменям гъбите 2-3 пъти седмично, а хавлията на всеки ден я пера, понеже става супер мръсна за кратко време. Не ми тежи особено, понеже, така или иначе ежедневно пускам пералня.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот svetlozara » 05 Дек 2016, 17:05

Аз чистя наистина като гламава и не си представям в една кърпа да си бърша ръцете, да пипам храната, да забърсвам чиниите. Чиниите ги бърша само с хартия, която хвърлям, тавата вадя и аз със силиконови ръкохватки.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Каква хигиена спазвате в кухнята?

Мнениеот Локумът » 06 Дек 2016, 11:41

Кухянта е едно от най-мръсните места в къщата, там авсе пак постоянно се размята някаква храна, която си оставя части от себе си, които си развиват микроби. Хавлиените кърпи пък са като рай за тях, тъй че в пъти по-добре е да внимаате! :mrgreen: Кърпите само за ръцете и пране през ден, за да не си докарате някви чревни приключения.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron