Суеверни ли са жените?

Суеверни ли са жените?

Мнениеот Violetta » 28 Окт 2011, 10:06

Всяка сутрин, когато ми предстои път, пия кафе и оставям бакшиш на сервитьорката. Искрено вярвам, че това ми помага, особено когато ми предстои дълъг път, а мъжът ми ще спи на задната седалка, махмурлия...
Вие имате ли си свои малки суеверия?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Суеверни ли са жените?

Мнениеот kriskiss2001 » 28 Окт 2011, 12:27

Жените са много суеверни. Убедил съм се, а нещата нямат нищо общо, ако се случи значи е съвпадение. аз съм реалист, а не робувам на теории
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Суеверни ли са жените?

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 16:38

И аз съм на мнение, че жените са много суеверни. Понякога изпадат в ситуации на глупост, но иди ги разбери :lol: Смея се, защото и аз съм същата. Няма да продължа, ако черна котка ми е минала пътя. Дори да ми се наложи да обиколя и закъснявам за някъде. Това с котката, ми е най-омразното. Другите простотии са със сънищата, ако са лоши, да не се разказват до обяд, защото ще се сбъднат или ще се случи нещо лошо. Да не се подава игла т ръка на ръка, защото ще се скарате и други такива :D :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Суеверни ли са жените?

Мнениеот kriskiss2001 » 28 Окт 2011, 16:39

valiart написа:И аз съм на мнение, че жените са много суеверни. Понякога изпадат в ситуации на глупост, но иди ги разбери :lol: Смея се, защото и аз съм същата. Няма да продължа, ако черна котка ми е минала пътя. Дори да ми се наложи да обиколя и закъснявам за някъде. Това с котката, ми е най-омразното. Другите простотии са със сънищата, ако са лоши, да не се разказват до обяд, защото ще се сбъднат или ще се случи нещо лошо. Да не се подава игла т ръка на ръка, защото ще се скарате и други такива :D :lol:

Да, така е Вили, понякога чак смешно ми става, особено и това да не ти мине черна котка пътя.... случвало ми се е и тогава даже ми се случи нещо много хубаво. Бях и на море тогава, беше супер. Суеверието е за слабите и уязвими хора
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Суеверни ли са жените?

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 16:44

Еее, много силни думи!!! "слаби хора"?! Аз пък помня случай, когато ми мина черна котка път и ме се случиха куп гадни работи. За това споделям, че това с черната котка ми е най-омазното нещо. Аз съм си направила една асоциация с нея и толкова :lol: А какво ще кажете за суеверието с цифрата 13. Има хотели, които нямат 13-ти етаж. Просто след 12 идва 14 :?: :!:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Суеверни ли са жените?

Мнениеот kriskiss2001 » 28 Окт 2011, 16:51

valiart написа:Еее, много силни думи!!! "слаби хора"?! Аз пък помня случай, когато ми мина черна котка път и ме се случиха куп гадни работи. За това споделям, че това с черната котка ми е най-омазното нещо. Аз съм си направила една асоциация с нея и толкова :lol: А какво ще кажете за суеверието с цифрата 13. Има хотели, които нямат 13-ти етаж. Просто след 12 идва 14 :?: :!:

това е фанатизъм, на брат ми любимото число му е 13. Печелил е много неща на него, на село на райграса ми от 200кв.м. имам черно коте, което ми е като талисманче. Хора, не се залъгвайте от теории и щуротии. Лоши и добри неща стават и ще стават. Вярвайте на себе си, не на измислици и суеверия :P
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Суеверни ли са жените?

Мнениеот qproin » 29 Окт 2011, 13:14

И аз май не вярвам на тези глупости, да не говорим с колко се сблъсках докато бях бременна от рода на- ако ядеш края на хляба, ще имаш момче или нещо подобно. Но когато отивах да раждам оставих всички врати в къщи отворени, защото бях прочела че така се прави, за да се върнат майката и детето живи и здрави. Бита на българите обаче е тясно обвързан със суеверията, като се започне с това котка да ти мине път и сега стигне до всички безумни обичаи, които сме придобили с годините- от типа да направим това, за да стане онова. Като се замислим за основните ритуали у нас- сватби, раждане и погребения и ще стане ясно колко всъщност сме суеверни.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Суеверни ли са жените?

Мнениеот kriskiss2001 » 30 Окт 2011, 19:04

qproin написа:И аз май не вярвам на тези глупости, да не говорим с колко се сблъсках докато бях бременна от рода на- ако ядеш края на хляба, ще имаш момче или нещо подобно. Но когато отивах да раждам оставих всички врати в къщи отворени, защото бях прочела че така се прави, за да се върнат майката и детето живи и здрави. Бита на българите обаче е тясно обвързан със суеверията, като се започне с това котка да ти мине път и сега стигне до всички безумни обичаи, които сме придобили с годините- от типа да направим това, за да стане онова. Като се замислим за основните ритуали у нас- сватби, раждане и погребения и ще стане ясно колко всъщност сме суеверни.

Браво, подкрепям те, печелиш голямо парче от най-сладката торта :P
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Суеверни ли са жените?

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 19:54

kriskiss2001 написа:
qproin написа:И аз май не вярвам на тези глупости, да не говорим с колко се сблъсках докато бях бременна от рода на- ако ядеш края на хляба, ще имаш момче или нещо подобно. Но когато отивах да раждам оставих всички врати в къщи отворени, защото бях прочела че така се прави, за да се върнат майката и детето живи и здрави. Бита на българите обаче е тясно обвързан със суеверията, като се започне с това котка да ти мине път и сега стигне до всички безумни обичаи, които сме придобили с годините- от типа да направим това, за да стане онова. Като се замислим за основните ритуали у нас- сватби, раждане и погребения и ще стане ясно колко всъщност сме суеверни.

Браво, подкрепям те, печелиш голямо парче от най-сладката торта :P

Благодаря, разбирам че няма какво да кажеш по темата и торти раздаваш :)
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Суеверни ли са жените?

Мнениеот kriskiss2001 » 30 Окт 2011, 20:35

qproin написа:
kriskiss2001 написа:
qproin написа:И аз май не вярвам на тези глупости, да не говорим с колко се сблъсках докато бях бременна от рода на- ако ядеш края на хляба, ще имаш момче или нещо подобно. Но когато отивах да раждам оставих всички врати в къщи отворени, защото бях прочела че така се прави, за да се върнат майката и детето живи и здрави. Бита на българите обаче е тясно обвързан със суеверията, като се започне с това котка да ти мине път и сега стигне до всички безумни обичаи, които сме придобили с годините- от типа да направим това, за да стане онова. Като се замислим за основните ритуали у нас- сватби, раждане и погребения и ще стане ясно колко всъщност сме суеверни.

Браво, подкрепям те, печелиш голямо парче от най-сладката торта :P

Благодаря, разбирам че няма какво да кажеш по темата и торти раздаваш :)

Да, но тортата не е за теб :P
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта