Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот silver933 » 22 Май 2017, 12:28

Най-големият проблем е, че всички се концентрирате в краткосрочни диети, търсите бързи резултати и си мислите, че когато за месеца сте свалили 2-3 кг е малко, но всъщност това е идеалното сваляне на килограми. Грешка е, че се пропуска хранене, пълноценно хранене е да се закусва, обядва, следобед може да се хапне нещо дребно - 100 гр. плодове или 7-8 ядки. Вечерята трябва да е лека и пълноценна, не трябва да има хапване пред телевизора.
И в тази връзка искам да ви предизвикам да се включите в предизвикателството на моето семейство, което си поставихме с жена ми от днес: topic-t14283.html
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Май 2017, 09:49

Според мен един хранителен дневник, да се записва всичко, което се яде и вечерта да се проверяват калориите и съотношението на въглхидрати, протеини и мазнини е много полезно. Много неща дори не ги броим като ядене и набиваме без д амислим.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Alex_mor » 25 Май 2017, 09:50

Понякога си трябват различни добавки, които да потиснат апетита. Включването на хром е много умно решение, защото така или иначе си е нещо, което трябва да го имамае в организма.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот gabinka_80 » 25 Май 2017, 10:38

Прекалява асе често със здравословните храни, може и ти да го правиш, или имаш много междинни хранения. Яденето на ден трябва да е 3 максимум 4 пъти на ден, но и 3 пъти е достатъчно, особено след обилен обяд.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот kikimoraa » 25 Май 2017, 15:05

Някои хора просто нямат дисциплината да отслабнат и са лакоми, може би си от тях, спри да се опитваш, сигурно ще дойде и твоето време да се вталиш. :)
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Май 2017, 10:18

kikimoraa написа:Някои хора просто нямат дисциплината да отслабнат и са лакоми, може би си от тях, спри да се опитваш, сигурно ще дойде и твоето време да се вталиш. :)

Някои така му казват, за другите си има обяснение, обикновено слабите хора не разбират това, през което преминават по-пълните. Приемат ги като лакоми и сякаш, всичко, което правят е да ядат. Но истината е, че те полагат страшно големи усилия да подобрят фигурата си, но не винаги се получава. За това не трябват диети и укоряващи погледи, трябва цялостна промяна на начина на хранене. Малко тренировки сутрин и много зеленчуци в менюто.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Jully » 30 Май 2017, 15:12

Всички казват, че отслабването е лесно, само че то не се оказва точно толкова лесно, колкото искат да ни убедят. Не е лесно да оставиш навиците си, да оставиш начина си на хранене, лесно отслабване няма.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Юни 2017, 14:09

Jully написа:Всички казват, че отслабването е лесно, само че то не се оказва точно толкова лесно, колкото искат да ни убедят. Не е лесно да оставиш навиците си, да оставиш начина си на хранене, лесно отслабване няма.

Ако беше лесно, нямаше да има дебели хора. Отслабването е комбинация от спорт и правилно хранене и то най-вече редовно. Яденето на плодове и салати за месец не помага на отслабването, а дори може и да го забави.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот svetlozara » 05 Юни 2017, 15:36

Аз съм го казвала вече, хапчета за отслабване ми помогнаха, така само нямам апетит. Иначе постоянно ми се яде, и постоянно хапвах нещо, така с тези хапчета не ям почти и вече съм свалила доста излишни килограми.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот уморена » 06 Юни 2017, 09:57

Моя приятелка успя да свали доста килограми, само като замени тестените храни с яйца. Вместо да закуси баничка ядеше яйца със салата, вместо обяда й да беше хамбургер или супа с хляб, ядеше само супата или месо и салата. Дори не свали килограми много бързо и тялото и изглежда много добре. Тежеше сигурно към 110 кг. в момента е свалила минимум 15 без много усилия, според нея.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron