Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Kremiliya » 02 Дек 2016, 10:03

Моля ви се помогнете ми! На диета съм от година и не съм свалила нищо, даже съм качила 5 килограма! :sad: Постоянно съм на някаква диета, ям рядко, по малко, често само салати! От време на време като ми писне започвам да се храня нормално за мен! Какво ли не съм пробвала, всяка една модерна диета - 90 дневната, минус 60, диетата на Червенкова, яла съм само плодове и резултат почти няма. :!: Моля ви се, кажете ми къде греша, все нещо ще има, което ми пречи да отслабна, дори сега реших и да постя и резултат няма, дори се чувствам още по-подута и ме е страх да се кача на кантара. :evil: Вярно, че напоследък хапвам повече филии, но... все пак нали съм ограничила толкова много неща.., но все пак ефект няма никакъв! :roll: Кажете къде греша! :sad:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Krum » 02 Дек 2016, 10:56

Според мен грешката ти е, че не се храниш достатъчно. Свалянето на килограми става точно, когато започне да се яде качествено. Най-добре е да се консултираш с диетолог, който да ти направи режима. намери си и някакъв спорт, без спорт просто няма как да се получи, или поне се разхождай няколко часа на ден.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Дек 2016, 11:43

Да ти кажа аз съм на същия хал и съм решила следващия месец да си взема режим от тоя Ипократис, защото е най-достъпно онлайн и се надявам да има ефект, какво ли не съм опитвала. Време за спорт изобщо пък нямам.. но може би и за това ще трябва да намеря. Същата рбаота съм, все съм на диета... както казваше една позната все съм гладна и дебела..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Mauritius » 02 Дек 2016, 11:59

Майка ми е пълничка, а яде съвсем малко, направо като мишка. Ходи на лекар, разпитва я той и като разбра, че тя ходи един път седмично до тоалетна, каза, че това е причината да не отслабва, направо се задръства тялото . Сега майка ми прави опити да регулира така храненето си, че да зачести изхожданията. А това е трудна работа! Така че го имай предвид и това.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Mon_ton » 02 Дек 2016, 13:25

Според мен ядеш малко. Организмът ти го приема като стрес и се опитва да запази мазнините ти и енергията, защото не се храниш достатъчно. Това не е нормално цял ден да изкараш на салата, има разни дами, по здравословните форуми, които го твърдят, но те тежат 50кг, а ти ако си 80 то ти трябват много повече калории от тях и за отслабваш.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Anka » 02 Дек 2016, 13:59

Намери си лекар и говори с него, това е най-доброто, което можеш да направиш, всичко останало е малко ала-бала. Няма лесно отслабване, това трябва да ти е ясно, трябва задължително да полагаш усилия и то и в тренировки.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот rose_92 » 02 Дек 2016, 15:30

Mauritius написа:Майка ми е пълничка, а яде съвсем малко, направо като мишка. Ходи на лекар, разпитва я той и като разбра, че тя ходи един път седмично до тоалетна, каза, че това е причината да не отслабва, направо се задръства тялото . Сега майка ми прави опити да регулира така храненето си, че да зачести изхожданията. А това е трудна работа! Така че го имай предвид и това.


Да пие всяка сутрин кафе и зелен чай с мед - може да й помогне.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот rose_92 » 02 Дек 2016, 15:39

А иначе без спорт, според мен е много малко вероятно да отслабнеш на каквато и диета да си. Винаги диетата трябва да е съчетана с някакви физически упражнения - така хем ще отслабнеш, хем ще задържиш свалените килограми. Иначе само с диети и да свалиш нещо, после пак ще си върнеш кг. Освен това колкото по-възрастна е една жена, толкова по-трудно отслабва. Не знам ти на колко си, но аз съм забелязала и по себе. Преди 5-10 години за 2 дни например можех да сваля 1 кг, сега не е така. А като мина 30-40 не знам какво ще е..
Пий много вода и чайове - аз пия зелен чай с мед всеки ден. Половин час преди хранене можеш да пиеш и 1 чаша топла вода - така ще ядеш по-малко. А и спри този хляб или го намали до минимум. Аз например пълнея точно от тестени неща и затова ги избягвам. Загледай се кое от това, което ядеш, те кара да пълнееш и го намали. Аз ако си позволя всеки ден да ям на всяко ядене хляб, определено ще кача килограми.
В интернет има и статии за хранене според кръвната група - можеш да прочетеш и да пробваш да приемаш само храни, които са полезни за твоята. Може да има някакъв ефект.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Malina » 02 Дек 2016, 16:01

Не претендирам, че съм специалист по храненето или нещо такова, но имам доста опит в отслабването и смятам, че една от най-най-големите грешки е да не се свалят килограми е в това, че отслабващите ядат главно въглехидрати (да, да,д обре си помисли какво хапваш - солетки, филийка, картофче, оризче, салатка), а не ядат никакви протеини, а за отслабването трябват протеини, не трябват солетки. Пробвай всеки ден да ядеш някакво чисто месо - пилешко месо със салата, зеленчуци с месо, салата с яйца и т.н. и ще видиш, че ще почнеш да сваляш.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо не мога да отслабна? Къде греша?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Дек 2016, 17:06

Аз съм на същия хал, но и годинките са ми много и изобщо не мога да смъкна и грам, уж все съм на диета, уж все ям здравословно, но не се получава.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта