Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот Pipilota » 06 Дек 2016, 14:01

Моя позната ми се оплака, че на детето й се е подул лимфен възел на врата след някаква инфекция. Нищо не обичайно, но лекарката казала да слага на вратлето на детето компрес с извара. Както знаете, той загрява много силно! На времето бабите казваха, че като имаш "топче" на врата, трябва да го масажираш "да се разкара", само че сега си говорим, че не е правилно да се пипа, а от друга страна да се затопля пак не ми се струва правилно. Вие какво бихте направили в една такава ситуация, бихте ли загряли и затоплили мястото, или не? :roll:
Кое е правилно, да не се пипа и да не се прави нищо, или да се загрява и масажира? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот Gold » 06 Дек 2016, 15:17

Аз знам, че при възпаление на лимфен възел след настинка може да се пият топли напитки, витамини и укрепващи . Но топли компреси и загряване не трябва да има, защото може да се разпространи по-лесно инфекцията.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот Lollipop » 06 Дек 2016, 15:20

Не знам медицински погледнато как е най-правилно, но според мен е достатъчно да се провери лимфа при лекари, да се пусне пкк и да се проверят дали са подвижни лимфите. Има хора с по-големи лимфи,или са по-слаби и те се виждат, не винаги това са индикации за най-лошото.
Не бих се опитала да затоплям и в тоя случай не бих се съгласила с мнението на лекарката, един Лимфомиозот трябва да свърши работа.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот Kaya » 06 Дек 2016, 16:25

Не затоплям! Лимфомиозота върши работа, друго е да пиеш топли напитки, но да се загрява часове наред по врата е нещо друго.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Дек 2016, 17:11

Синът ми е така от няколко години, май вече почваме 4-та, та се примирих, че е от хората с по-големи.Когато се разболее се надуват и още мъъъничко. :mrgreen:
Никога не съм затопляла, пил е лимфомиозот без ефект. В началото, сега като си спомням, си мислих, че е зачервено гърлото и слагах компреса въпросния, без никакъв ефект, така че не виждам смисъл. Това е напълно нормална реакция след боледуване, може да продължи и години, при нас с епояви след чревен вирус и вече години стои, защото децата през месец се разболяват от нещо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот roksana » 12 Дек 2016, 18:03

Аз не бих правила никакви компреси и загряващи процедури. Освен от някакво възпаление лимфен възел може да се подуе и заради отслабена имунна система. Ако подуването не се махне дълго време, бих отишла на лекар.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот nefertiti » 12 Дек 2016, 18:14

И аз знам, че не се правят топли компреси. Лекарката казала ли е с каква цел го препоръчва или пък приятелката да не е разбрала добре указанията?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот Pipilota » 13 Дек 2016, 10:01

nefertiti написа:И аз знам, че не се правят топли компреси. Лекарката казала ли е с каква цел го препоръчва или пък приятелката да не е разбрала добре указанията?

Не е казала причината, ама да мине, предполагам, изписала и лимфомиозот, демек всичкаа енергия е концентрирана към лимфния възел.Лекарката ми се видя с много стари разбирания. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот Petq.pet » 13 Дек 2016, 10:05

Зависи и от причината, заради която са се подули възлите. Ако има гной нещо или подобно, не е препоръчително да се налагат с такива компреси.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Полезно или вредно е затоплянето на мястото с подути лимфни възли?

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2016, 12:00

Petq.pet написа:Зависи и от причината, заради която са се подули възлите. Ако има гной нещо или подобно, не е препоръчително да се налагат с такива компреси.

Къде ако има гной?! На лимфните възли?! :eek: Това възможно ли е изобщо?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron