В какви Коледни инициативи се включвате?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот Lollipop » 06 Дек 2016, 14:58

Много ми се иска да помогна тази година с нещо скромно от сърце! Сещам се за кампанията Плюшено мече,която е свързана с подаравянето на подаръци на деца от домове, но вече май всички списъци са запълнени. Надявам се да дадете идея как мога да зарадвам някое детенце за коледните празници, не мога да отделя много, но с радост бих зарадвала някое детенце! Всичко би ми било интересно, което може да се случи и да бъде полезно за децата и да е подходящо за празниците. Не си представям как отивам сама в някой дом и подарявам на едно детенце,което ми се види най-красиво, затова ще очаквам други идеи. :roll:
Вашите идеи какви са, дайте предложение какво хубаво мога да направя за Коледа и да си подаря своето малко "Чудо"!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот Kaya » 06 Дек 2016, 16:24

И аз съм мислила, но все не измислям нищо, с плюшеното мече не мога никога да се включа за нещо, което бих могла да осигуря.
Имам приятел, който не знам от къде , но организират покрай Коледа някакви акции за приюта на Отец Иван и обикновено се включвам с дрешки, малко храна и парички. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Дек 2016, 17:09

Мога да ти предложа да си вземеш детето, да вземеш много сладки или да направиш домашни и да отидеш на посещение в някой дом, може да донесеш играчки най-различни и то неангажиращи и такива, които ще се подарят на всички, или различни игри. Ще влезеш в разумна сума и ще ги зарадваш, а и винаги можеш да използвша някоя местна фейсбук група и да организирате нещо по-голямо, т.е. да има повече хора, които да се включат и да подарите различни подаръци според възрастта и да им направите интересно посещение. Мисля си, че дори ако децата са по-големи от 5 до 18г. да съберете парички и да ги заведете на кино би им харесало, много от тях може и да не са ходили дори!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот страстоцвет » 07 Дек 2016, 11:59

Честно да си кажа в никакви, най-много,а ко има някаква благотворителна кауза за някое дете да се включа с по-голяма сума, но само толкова. Бих бил по-активен,а ко има добра организация, към която мога да се включа, без това да изисква много време.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот silver933 » 07 Дек 2016, 12:50

В офиса всяка година събираме пари за различни домове за сираци, когато се събере сумата - до 15 декември, отиваме в дома, в който сме се разбрали и разбираме от какво имат нужда и го купуваме. Вземали сме много неща, играчки за децата, дрехи, чаршафи. Събираме не много голяма сума, около 500 лева, но колкото толкова! :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот Локумът » 07 Дек 2016, 13:54

Не се включвам в никакви. :roll: И на мен ми липсва организация,която да ме докосне. :mrgreen: Но за сметка на това жена ми всяка година успява да се включи в това плюшено мече тъй че.. тя отмива срама.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот mix_twix » 07 Дек 2016, 15:40

И аз не се включвам, ако мине някой покрай офиса давам, но сам не търся, това май е по-присъщо на жените. :roll: много съм лош.. . :darkcloud:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот Rali_hr » 07 Дек 2016, 16:28

За първи път тази година няма да успея да се включа, така се случи, че сме в лошо финансово състояние и наистина няма да имам възможност. :sad:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 11:30

Включвам се в различни инициативи, целогодишно. Внимателно преценявам къде наистина мога да бъда полезна.
Тази година ще изпращам през "Операция Плюшено мече", редовно преглеждам и TimeHeroes - там винаги се намира някаква инициатива. Освен това събирам и пластмасови капачки за "Аз вярвам и помагам". SMSите не ги броя, мислех да стана благодетел с месечни дарения, но съм доста скептична по отношение на съдбата на събраните средства.

Ако има повече доброта сред хората, всеки ден може да бъде Коледа за някого!

:xmas:
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: В какви Коледни инициативи се включвате?

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2016, 11:39

Гери.Габровска написа:Включвам се в различни инициативи, целогодишно. Внимателно преценявам къде наистина мога да бъда полезна.
Тази година ще изпращам през "Операция Плюшено мече", редовно преглеждам и TimeHeroes - там винаги се намира някаква инициатива. Освен това събирам и пластмасови капачки за "Аз вярвам и помагам". SMSите не ги броя, мислех да стана благодетел с месечни дарения, но съм доста скептична по отношение на съдбата на събраните средства.

Ако има повече доброта сред хората, всеки ден може да бъде Коледа за някого!

:xmas:

Браво, че си толкова активна! Аз се включвам само по благотворителни базари, без да го обвързвам с коледата.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта