Как да придам обем на тънката си коса?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Дек 2016, 14:53

Косата ми е сравнително гъста, но много тънка и постоянно съм като облизана и е залепнала за скалпа ми! Не мога да си играя да се занимавам с маша да си я правя по-бухнала, а и не съм особено сръчна да държа горещата преса до скалпа си.
Ще ми се да кажете някои други варианти,с които да придам малко повече обем на косата си, поне да изглежда по-бухнала до половината ден. Дори косата ми да е туко що измита, тя веднага залепва по главата ми. Липсата на обем мисля, че се дължи главно на тънкия косъм! Помагайте! :cheerleadersmileygirl:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот Pipilota » 07 Дек 2016, 16:07

Ваня, аз също съм с тънка коса. Придавам й много лесно обем, когато я измия винаги я суша на обратно на корена, отдолу нагоре. Бухва и то немалко, после пръскам с лак, а още преди самото сушене в корените слагам малко лак, за да съм сигурна, че ще се фиксират. Но наиситна използвам малко, не прекалявам, горе долу с две пръскания ми приключва ползването на флакона. Имам позната, която използва по 2 флакона месечно, а не мен един ми стига за 2 месеца. Не слагай толкова, че да ти се гипсира косата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Дек 2016, 17:13

А къса коса, ако я изсуша на обратно, ще стана ли таралеж? За това не се бях сещала, казаха ми и да си сложа няколко фибички в корените и така да я оставя да изсъхне, за да се повдигне. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот donni » 08 Дек 2016, 10:52

Който има тънка коса, да не ползва шампоан, комбиниран с балсам. Така още повече се сплесква косата. Масаж на скалпа съм чувала, че помага. Стимулира кръвообръщението.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2016, 11:12

donni написа:Който има тънка коса, да не ползва шампоан, комбиниран с балсам. Така още повече се сплесква косата. Масаж на скалпа съм чувала, че помага. Стимулира кръвообръщението.

А това как ще помогне косата да не е тънка и без обем?! :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот Светлина » 08 Дек 2016, 22:15

Добавете няколко капки масло от чаено дърво към шампоана ви и няколко към балсама.Ефекта е страхотен!
Светлина
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Сеп 2016, 00:09

Re: Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот Yunona » 08 Дек 2016, 22:20

Ох, и аз съм в групата с фини и тънки коси. С годините установих, че най-важно е подходящото подстригване. В момента съм на каре с удължени предни краища, а отзад към тила косата ми е на доста етажи. Това значително улеснява поддържането на обем. Сутрин я оправям много бързо с помощта на един комбиниран уред сешоар въртяща се с кръгла четка на "Ровента". Незаменим ми е просто. И преса ползвам, но горните пластове винаги ги оформям с този сешоар. Процедурата отнема не повече от 7-8 минути. Преди години навивах на големи бодливи ролки, сушах с обикновен сешоар, оставях за 5 минути да изстинат, свалях ги, като пръсках по малко лак в корените и така пак за кратко време получавах много добър резултат.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот lini_leni » 09 Дек 2016, 09:52

Вярно ли е, че къната помага и придава обем? А и полезните вещества в нея сигурно действат на тънката коса.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот Yunona » 09 Дек 2016, 11:09

lini_leni написа:Вярно ли е, че къната помага и придава обем? А и полезните вещества в нея сигурно действат на тънката коса.


Според няколко фризьори, с които съм говорила, къната остава на повърхността на косъма, не навлиза дълбоко в него, а "се обвива" около него. Затова и къносаната коса изглежда по-плътна. Точно затова обаче тя се и утежнява, т.е. получаваме феномена "плътна и тежка коса", което със сигурност означава малък или никакъв обем. Затова аз предпочитам (ако въобще се боядисам) да ползвам някаква лека безамонячна боя, но не и къна.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да придам обем на тънката си коса?

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2016, 11:26

Моята коса също е тънка и права, изобщо мечта, залепнала ми е за скалпа. Единственото, което правя е да я суша на обратно, защото е сравнително дълга и става, обръщам и пръскам с лак. Дори ако не ми е сега измита косата, намокрям сутрин корените и обръщам и издухвам, после с лака и заминавам. Издържа ми почти целия ден. :roll: Но идеята с ролките и кръглата четка е добра, но не съм сръчна в правенето на прически. :smile:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта