Как да разпозная маслините ментета?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот qwerryyy » 09 Дек 2016, 15:37

Веднъж едни ми се сториха много странни и не ги ядох. Иначе повечето случаи са си нормално вкусни. не знаех , че е можело да са фалшиви, добре че съм ги хвърлила.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот PasDeDeux » 16 Дек 2016, 11:11

Общо взето цветът и донякъде вкусът си показват. Но наистина е много трудно даразбере човек, че има нещо нередно в маслините. Тези по магазините, които ги продават в найлонови торбички, насипните, винаги са ми били съмнителни и рядко има хубави от тях.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот analizatorka » 20 Дек 2016, 16:53

Да, често от тях са или на път да станат на пихтия или има някакви бели работи по тях. Някой знае ли как се получават тези бели следи, плесен ли е?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот pavleta » 12 Яну 2017, 11:36

Според мен е вид плесен. Много като престоят в маринатата, дори и в хладилника да е, се появява това нещо.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот bobotnik » 12 Яну 2017, 16:29

Какво ще рече фалшиви маслини ? Има маслини, които просто са "тръгнали" или са доста старички и ги обработват и пускат на ПРОМО, за да се продадат. Имам магазин, в който се продават доста видове маслини и мога да ви кажа почти всичко за отделните сортове. Повечето клиенти искат безсолни маслини , а това са само черните маслини, които лично аз не одобрявам. Самата технология за мариноването на маслината включва сол - както знаем тя е консервант. Черна маслина сурова , досега не съм виждал, според сорта са зелени, кафяви до тъмно-лилави. Направете си сметката как стават черни. :grin:
bobotnik
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2017, 16:18

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот viking » 12 Яну 2017, 23:20

Щом казваш, че няма естествена черна маслина, значи все пак има ментета :grin: . Страх ме е да си помисля как ги правят черни.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2017, 08:56

Не съм се замисляла аз колко са мента, ние ядем само някои сортове,които са си п-скъпи, дрбените черни маслини не ги обичаме, наистина са някак си безвкусни. Ние ядем Каламата, само че от единия магазин, от който ги вземаме са няколко цвята - леко сивкави, леко зелени, леко кафеви-червеникави, а друг, които вземаме се издължени и по-скоро кафяво-червени и на вкус и на цвят са различни, на форма и големината на семката. Та предполагам, че на едното място не са изписали правилно името и какви са е мистерия за мен. :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот kikimoraa » 09 Апр 2017, 09:55

Чак за менте не знам, и аз си имам любими и вземам от тях, не знам мента ли са не са ли. харесват ми и това е, за менте не мога да кажа нищо, поне съм склонна да вярвам, че маслините са си маслини и не мисля много менте ли са не са ли.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Апр 2017, 15:27

Не мисля, че могат да се видят на външен вид и да се разбере, дали са качествени или не. Евентуално, чак когато се опитат да се долови някакъв специфичен вкус, но маслините като цяло са с толкова различни и богати вкусове, че може да се чудиш обработвани ли са, или са си някакъв друг сорт.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот Jully » 10 Апр 2017, 15:55

Никога не съм мислила, че мога да попадна на маслини - менте. Просто купувам каквито харесам в магазина, не мисля дали не са ллъжливи.А дали са обработенми не се и съмнявам.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта