Как да разпозная маслините ментета?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот Nightmare » 08 Дек 2016, 17:45

Много обичам маслини и постоянно имам в хладилника си. Няма значение за мен вида - черни, зелени, лилави, всякакви харесвам. Но ми прави впечатление, че когато купувам понякога от един и същ вид, има разлика. Или ще се различават в цвета, или във вкуса, което ме навежда на мисълта, че може би има нещо нередно в тях. Как разпознавате кои маслини са наистина хубави и не са обработени с вредни съставки, за да бъдат пробутани на пазара? Имате ли определена марка или вид, към които стриктно се придържате и са се доказали на вашата трапеза? Срещали ли сте ментета маслини с една дума?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот PasDeDeux » 08 Дек 2016, 18:20

Аз обожавам маслините Каламон, онези лилавеещите, леко горчивите на вкус. Понеже все за тях се оглеждам в големите вериги, един път са си направо лилави, друг път са бледи и определено неизглеждащи добре като ги извадиш от маринатата. Тези вторите ги обработват с вар, може да е от застояла или от предишна реколта и затова така ги обработват, за да им придадат вид. Така че гледайте хубаво :smile: !
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот lini_leni » 09 Дек 2016, 10:07

Упорито се говори, че не всички черни маслини са наистина черни. Боядисвали ги с някакви бои и като видиш, че и костилката е черна като катран, да не взимаш от тях. Има едни много безвкусни черни маслини. Не знам дали това е критерии, но такива заедно с грамаданските не купувам. Много са ми изкуствени.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2016, 11:24

Никога не съм се замисляла, купувам си обикновени маслини, каквито си искам. Харесват ми Каламата на вкус и си вземам най-често от тях. Когато ми хареса нещо го купувам от едни и същи магазини и досега не ми се е случвало да остана разочарована от вкуса. Сефте чувам па за маслини менте, честно. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Дек 2016, 11:45

Никога не съм попадала на лоши маслини, с по-слаб вкус, да но на лоши не съм. Всички ми се струват еднакви, купуваме винаги скъпи и качествени маслини, не вземам от онези едрите черните, защото не с ами вкусни, останалите не са ми правили лошо впечатление.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот Harmony » 09 Дек 2016, 11:53

Има едни спаружени маслини, не гладки като другите. Означава ли, че са лошо качество или просто са си такива и са си хубави? Все избягвам да взимам от тях.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот mix_twix » 09 Дек 2016, 13:22

Harmony написа:Има едни спаружени маслини, не гладки като другите. Означава ли, че са лошо качество или просто са си такива и са си хубави? Все избягвам да взимам от тях.

Аз ям точно такива, също са Камалата, само че по-различен сорт, много са вкусни, пробвай ги някой път. Вкусът им е много по-силен и по-наситен.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот Lili_pili » 09 Дек 2016, 14:14

И аз не съм попадала на ментета, или не съм обърнала внимание, нямам идея, но досега не съм оставала разочарована,освен ако не си купя мухлясали маслини. Но по самия техен сорт не съм виждала да има нещо неправилно или каквото и да е, което да ме усъмни.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот Локумът » 09 Дек 2016, 15:04

Какви са тея маслини менте и аз не съм виждал такова нЯщо по тая земя, може и да съм изял такива, но не ги различавам, избирам си направо от метро и си купувам големи разфасофки и седят у нас и ядем.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да разпозная маслините ментета?

Мнениеот zheleva212 » 09 Дек 2016, 15:32

Попаднах на една статия, в която коментираха, че италианските храни, като най-вървежни и търсени, много се "фалшифицирали". И за пример бяха дали точно маслините. Измамниците обработвали стари маслини със син камък, за да придобият хубав зелен цвят. Можело да се разбере по металния вкус, който оставал в устата, когато се опитат. Направо не знам какво да кажа, за пари някои не ги интересува, че могат да навредят на много хора.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта